Facebook Google+ Twitter

Tusk: Kobieta marszałkiem Sejmu. Kaczyński: Kopacz? To kpina

- Nowy rząd zostanie powołany najpóźniej 22 lub 23 listopada - taką decyzję podjęli premier Donald Tusk i prezydent Bronisław Komorowski. Premier dodał także, że będzie rekomendował kobietę na stanowisko marszałka Sejmu. "Awans minister Kopacz na marszałka będzie po prostu kpiną ze społeczeństwa" - skomentował Jarosław Kaczyński.

Sonda

Czy minister Kopacz powinna być marszałkiem Sejmu?

 / Fot. PAP/Jacek TurczykZe względu na polską prezydencję, nowy rząd zostanie powołany w listopadzie - tak zdecydowali premier Donald Tusk z prezydentem Bronisławem Komorowskim. - Ta propozycja wyszła od prezydenta - powiedział premier. Nowy Sejm zostanie zwołany 7 albo 8 listopada - tak późno, jak zezwala na to konstytucja. Gabinet powstanie najpóźniej 22 bądź 23 listopada.

- W nowym rządzie znajdzie się grupa nowych ministrów. Nie wszyscy aktualnie pracujący będą dalej ministrami - zastrzegł Donald Tusk. - Nie oczekujcie jednak zasadniczej rewolucji - uzupełnił, tłumacząc, że wyniki wyborów pokazały, iż Polacy opowiadają się za stabilnością i kontynuacją.

Czytaj także: Doradzano Kaczyńskiemu, by usunął słowa o Merkel. Nie zgodził się?

Nowy rząd stworzy najprawdopodobniej PO z PSL-em. - Ludowcy są zainteresowani dotychczasowymi dziedzinami. O kształcie Sejmu jednak ostatecznie zdecyduje prezydent oraz posłowie - mówił premier.

Donald Tusk przyznał, że będzie rekomendował kobietę na marszałka Sejmu. W mediach pojawiła się kandydatura minister Ewy Kopacz. Tę propozycję już ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński: "Nie sądzę, by osoba o takich tendencjach powinna być marszałkiem Sejmu" - powiedział dla Gazety. "Kopacz była fatalnym ministrem. Jej wypowiedzi o tym, że kolejki w przychodniach świadczą o tym, że nasza służba zdrowia ma wspaniała ofertę przejdą do historii, ale nie wiem, czy to będzie dobra historia. W związku z tym awans minister na marszałka będzie po prostu kpiną ze społeczeństwa" - ocenił.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

mm
 • mm
 • 17.10.2011 23:50

`

mówią i piszą : Panie Donku - to pan jest winien temu BAJZLOWI - bo już ROK temu trzeba było odwołać GRABARZA(nie tylko). Ten rok został ZMARNOWANY bo panował BAŁAGAN,NIERÓBSTWO,PRZEKRĘTY,KRADZIEŻE, MACHLOJKI,ROSŁA KORUPCJA, ... .Dość OBIJANIA i nieprzeprowadzania przez 4 lata REFORM potrzebnych w POLSCE,dość w tępie GEOMETRYCZNYM powiększania DŁUGU,a tym samym ZADŁUŻANIA POLAKÓW na przyszłe pokolenia!!! DO roboty !!! ZA co pobieracie tak wysokie pobory???WIĘKSZOŚC ministrów "NIEUDACZNIKÓW" do WYMIANY. plotkują studenci -ĆPA? -to DINOZAURY PRL-u:Kalisz,Miler,Krasoń, ... robili złą KAMPANIĘ SLD-powinni być ROZLICZENI ,a może WYRZUCENI z SLD.Robią oni więcej ZŁA niż POŻYTKU.A BŁAZEN KALOSZ CHE,aby go PROSIĆ o PRZYWÓDZTWO-CZY BŁAZENADA????-TO PEWNY GWÓŻDŻ do trumny SLD.Lepiej WYŚLIJCIE GO ZA GRANICĘ NA PARADY LIZBIJEK I PEDAŁÓW . TEN ZDRAJCA UKŁADAŁ SIĘ WCZEŚNIEJ z POligłupem.WYROLOWALI PIEKARSKĄ. PREGRALIŚCIE PAJACE bo zachciało wam się WŁADZY za wszelką CENĘ -nawet krytykując OPOZYCJĘ,a nie rząd. POMYLILIŚCIE GRZĘDY-FAŁSZYWE PRZYDUPASY mieliście bronić praw robotniczych,a wam się ZACHCIAŁO WALCZYĆ przeciwko ludziom podpisując potajemnie PAKT z BOGACZMI (przedsiębiorcami). Zapomnieliście o podstawowych HASŁACH LEWICY-zamiast być opozycją wobec rządu i BRONIĆ SŁABSZYCH ... , to tylko KRYTYKOWALIŚCIE OPOZYCJĘ ,zapomnieliście o podstawowych haśłach lewicowych,a myśleliście TYLKO jak się DORWAĆ DO KORYTA i STOŁKÓW!!!! SLD epoki Leszka Millera i Józefa Oleksego to była nic innego jak tylko zwykła banda łobuzów. Był to gang politycznych oportunistów, którym chodziło wyłącznie o władzę i pieniądze i którzy - w gruncie rzeczy - nie mieli żadnych poglądów - pisze Wielomski.(Rosati,...,Arłukowicz,...). Prof. Adam Wielomski w swoim wpisie nazywa Palikota "wcielonym Antychrystem" i wypowiada mu wojnę.i całej tej bandzie wyszłej z piekielnej czeluści. To już nie jest spór partyjny czy polityczny. To wojna o być lub nie być Katolicyzmu Rzymskiego...".CZY mają rację?-mówią i piszą : Nauczyciele głosowaliście na OBIECANKI Tuska to teraz nie DZIWCIE się,że zostaliście "WYROLOWANI" przez rząd i samorząd. Kiedy się OPAMIĘTACIE?, "Całkowicie się zgadzam i popieram wypowiedź prezesa ZNP Sławomira Broniarza, edukacja dzieci i młodzieży jest bodaj najważniejszym obowiązkiem państwa i nie nie wolno jej komercjalizować jak wywóz śmieci. Powtórzę nieudolnie słowa pewnego średniowiecznego twórcy - "taką będziemy mieć Polskę, jak młodzieży chowanie". Wzywam wspólobywateli do wyrażenia swojej opinii i czynnego protestu! ", "Tusk wszystko bedzie prywatyzował i niszczył taki dostał rozkaz z izraela.Ma dokonać nie tylko demontażu szkolnictwa ale również państwa Polskiego.Z Polski ma utworzyć drugi izrael."," Przemysł zniszczyli zabierają się do niszczenia szkół-protestuję."," Najlepiej sprywatyzować Tuska, rząd, Komorowskiego i wystawić na giełdę. "

,

Komentarz został ukrytyrozwiń
majdan72
 • majdan72
 • 14.10.2011 01:28

P. Kopacz wykazała się dużą odwagą przy szczepionkach na grypę, zaoszczędziła mnóstwo kasy, nie dała zarobić szemranym firmom farmaceutycznym, nie zafundowała Polakom dawki rtęci i nieprzebadanych substancji i wzięła to wszystko na siebie - jakby trochę osób na grypę umarło (a przecież to się zdarza przy wzroście zachorowalności) PIS postawiłby Ją pewnikiem przed Trybunałem Stanu. Miałem wrażenie że dużo Polaków (i to nie tylko sympatyków PO) się solidaryzowało wtedy z p.Kopacz ale PIS jak zwykle grzmiał że wystawia życie i zdrowie Polaków ....itd - więc nie potrafił dla dobra kraju stanąć ponad podziałami.Oczywiście że powodem też był brak kasy na w/w ale mogła przecież zrobić populistyczny gest i zakupić szczepionki a jednak zaryzykowała - jednym słowem jak dla mnie odważna kobieta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
opserwator
 • opserwator
 • 14.10.2011 00:19

Nie ma się co bać. Za sprawą agenta Tomka pani Marszałek Sejmu będzie nam jadła z ręki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 13.10.2011 21:49

Ooooooo! my Naród ale jakiś fałszywy , prawdziwy skończył misję ? Prezes przegrał i go wywalił !

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 13.10.2011 20:54

dajcie Jarkowi jakas funkcje w sejmie (np. miotłe i niech sprząta) on po prostu zazdrosci ze Naród go olał i moze tylko puszczac bąki w ławe sejmową
bedzie mial zajecie nie bedzie bruzdził

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Okazuje się, że wiedza wykształcenie i doświadczenie przy obsadzaniu stanowisk nie ogrywa już żadnej roli. Co wspólnego ze sobą mają funkcja ministra zdrowia i marszałka sejmu? W Kielcach dyrektorem USC był inżynier, ale ponieważ nie miał uprawnień do sprawowania swojej funkcji, został zdjęty i teraz zastępuje go plastyk z wykształcenia ( który skończył zaoczne podyplomowe z administracji). Może 20000 ślubów trzeba będzie powtórzyć:) Deprymujące.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@ Konopka
 • @ Konopka
 • 13.10.2011 19:25

No patrz człowieku ! a ci twoi od 6 wyborów na tyłach . Awansował za to najmłodszy emeryt 4 RP - producent afer uwodzicielskich !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pierwsza " macher" i "frontmenka" awansowała !!! Że też Sawicka nie doczekała !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
@ Koźmiński
 • @ Koźmiński
 • 13.10.2011 16:52

Zmień płytę albo księdza !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.