Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25678 miejsce

Tusk kontra ludzie kultury. "Drugie śniadanie mistrzów" za nami

Nie dziwię się, że ludzie kultury są krytyczni wobec władzy, ale nie widzę kryzysu - powiedział Donald Tusk w programie Marcina Mellera. Goście "Drugiego śniadania mistrzów" zadają premierowi pytania o niezrealizowane obietnice wyborcze Platformy i mówią, dlaczego stracili zaufanie do PO.

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiJako pierwszy głos zabrał Tomasz Lipiński, który zwrócił uwagę na nienależycie funkcjonujący program "jednego okienka" (ułatwień w zakładaniu firm). Donald Tusk w odpowiedzi podkreślał, że odpowiednie przepisy prawne zostały już wprowadzone, a trudności wynikają z tego, że urzędnicy nie potrafili dotąd zmienić sposobu myślenia i pracy w kwestii regulacji działalności gospodarczej.

Czytaj też: Donald Tusk kontra celebryci. Dziś w samo południe w "Drugim śniadaniu mistrzów"

Paweł Kukiz z kolei odniósł się do kwestii okręgów jednomandatowych w wyborach parlamentarnych, których wprowadzenie zapowiadała Platforma. Donald Tusk bronił się, mówiąc, iż posłowie PO głosowali za wprowadzeniem tego rozwiązania, lecz inicjatywę zablokowały inne partie, m.in. PiS i SLD. Premier podkreślił, że choć jego rządowi nie udało się zrealizować wszystkich zamierzeń, wiele jednak osiągnięto. Jako przykład przywołał temat dróg. "Jeśli polscy kierowcy klną, gdy poruszają się po kraju, to nie dlatego, że nic się nie robi, lecz dlatego, że wszędzie trwają budowy i remonty" - powiedział Donald Tusk.

Zbigniew Hołdys zapytał: "Jak pan uważa, dlaczego ten program jeszcze przed nagraniem wzbudzał emocje?". Premier zażartował, że gdyby wiedział, zapewne kierowałby prywatną stacją telewizyjną, a nie parał się polityką. Muzyk udzielił więc odpowiedzi sam: "Ludzie po raz pierwszy od wielu lat mają nadzieję zobaczyć nie spektakl, w którym politycy będą kąsać się między sobą, lecz program, w którym polityk spotyka się z przedstawicielami społeczeństwa - osobami, które nie uczestniczą w grze politycznej".

Czytaj też: Jarosław Kaczyński: Nie odejdę, nawet jeśli przegramy wybory

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (48):

Sortuj komentarze:

bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 14.07.2011 01:11

Prawdziwi miszczowie - szczania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
plusku plusku
  • plusku plusku
  • 27.03.2011 22:54

Czyli jak tusku z kumplami reklamowali warszawską restauracje
trzech kolesi ktorzy pol zycia w kolko klepali te same pare zwrotek
i jeden ktory wsławił sie tym ze nabluzgał w prograqmie na żywo, oraz tym ze każda kobiete umie namowic zeby pokazała cycki

wszyscy nazywaja sami siebie SRODOWIESKIEM, ELITA, INTELIGENCJA

w domysle - reszta to chołota. nie widzialem w zadnej zagranicznej tv - a ogladam regularnie kilka - zeby ludzie wogole podkreslali ze sa w jakims srodowisku, ze sa lepsi. a juz zeby to robic tak czesto
zakompleksione chłoptasie ktorzy snia tylko o tym zeby jakis wujek Sam albo John uznał ich wreszcie za swoich kolegów :)

moje pytanie jest takie - kiedy wreszcie ludzie w tym kraju przestana sobie dawac pluc w twarz.
ile mozna nadstawiac dupe i sluchac o tym ze ten jest ze srodowiska, ten z elity, podczas gdy ja widze ze ten facet dysponuje ledwie polowa slownictwa ktorym ja sie posluguje.

jak długo ta żulernia bedzie jeszcze zadzierac nosa w moim telewizorze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomitomi
  • tomitomi
  • 27.03.2011 20:46

Biedny Donald, chciał dobrze ,ale mu nie wyszło .Tego rodzaju tłumaczenia słyszę już 30 lat ! Przykre ,że do polityki przychodzą ludzie z pomysłami, ale z realizacją mają problemy.W ten sposób to JA potrafię kierować państwem, gdyby nie ludzie którzy w nim żyją ! To jest tak jak "łęty'' dorwią się do władzy.Przykre ,że takich czasów doczekałem .

Komentarz został ukrytyrozwiń
jarek k
  • jarek k
  • 27.03.2011 19:36

a jaka to kulture reprezetuje holdys

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem ta debata to nie wypał. Premier jak zawsze nie udzielił konkretnych odpowiedzi. Sami pytający także nie byli zbyt błyskotliwi. Eksperci często wspominają, iż dyskutowano na tematy dotyczące szarych obywateli. Jakoś nie usłyszałem pytań o biedzie, kryzysie, przyszłości kraju, rosnących cenach itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Waldemar Mirski
  • Waldemar Mirski
  • 27.03.2011 16:36

Przeczytałem notatkę o wystąpieniu przedstawicieli polskiej nauki i kultury sprzeciwiających się kłamstwom i
zdziczeniu języka w debatach politycznych.Wreszcie odpowiedni ludzie reagują!Powiało odrobiną optymizmem.
Goryczy dopelnia jednak fankt,że trzeba było aż kilku lat,aby odpowiedzialni ludzie zareagowali,a szczególnie ci,którzy z racji wiedzy i wysokiej kultury osobistej mają obowiązek zareagować.
Politycy,którzy manipulują,fałszują prawdę i posługują się knajackim językiem (chamskim i ordynarnym) muszą
być napiętnowani.Przkro tylko,że w tym zdziczeniu języka i kultury debat biorą udział przedstawiciele partii obecnie rządzących Polską.A już szczytem zdziczenia kultury debat jest nierzadki udział ludzi obecnie zajmujących najwyższe stanowiska w Rzeczypospolitej.Jednym z wielu przykładów zdziczenia kultury politycznej
niech będzie niespoptykana nagonka,jaką przeprowadzono(i trwa nadal) w stosunku do osoby śp.prezydenta L.
Kaczyńskiego i jego brata -Jarosława.Są to przykłady rzadko spotykanego nawet w społeczeństwach i niskiej kulturze,-niszczenia osobowości człowieka,kpienia z jego przyzwyczajeń,nawyków,obrzucania go inwektywami
prosto z szamba.A wszystko to przy pomocy półprawd,manipulacji,kłamstw rzucanych w człowieka za pomocą zdziczałego języka ,lamiącego wszelkie bariery i normy moralne.Oto kultura współczesnych (niektórych) elit
politycznych w Polsce.Zgroza.Szkoda,że przedstawiciele kultury dyaskutujący z premierem Tuskiem nie przwołali tych faktów obecnie nam sprawującego rządy w Rzeczypospolitej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zaskoczony Maciek
  • Zaskoczony Maciek
  • 27.03.2011 16:26

Poraziła mnie nowa wiedza jaką posiadłem po obejrzeniu programu "drugie sniadanie mistrzów".
Nie rozumiem tego, że premier wziął na swoje zaniedbanie siebie tylko połowę przyrostu urzedników.
Dowiedziałem się, że połowa przybytku zbędnej urzędniczej armii to wina administracji samorządowej i że polski premier rządu nie ma na to wpływu. ?????????????? WOW!
To niech mi ktoś z rządzacych wskaże dokument rezolucji niepodległościowej poszczególnych województw.!!!
Dla mnie zrodziło się zasdnicze pytanie kto jest nad kim? Czy np. wojewoda mazowiecki lub prezydent Warszawy ma władzę nad premierem polskiego rządu?
Chyba to nie jest zbyt skąplikowane, aby wprowadzić zarządzenie-rozporządzenie lub w ostateczności ustawę o stosunku procentowym administracji publicznej do ilości mieszkańców.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Grabski
  • Krzysztof Grabski
  • 27.03.2011 16:00

Nie ustawianą dyskusję?

Pani Elu,kuchnia mediów jest Pani obca,przyznaję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ela
"Niektórzy zwolennicy PiS-u mało uważnie oglądali "śniadanie "-albo po prostu nie wiedzą [nie rozumieją ] o co chodzi ! "

Rozumiemy, rozumiemy zbliżają się wybory i trzeba coś pokazać albo czymś wykazać !

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 27.03.2011 15:34

Niektórzy zwolennicy PiS-u mało uważnie oglądali "śniadanie "-albo po prostu nie wiedzą [nie rozumieją ] o co chodzi ! Tak klepią tymi klawiszami aby dyskredytować premiera. Proponuję aby pan Kaczyński przyszedł na taką nie ustawianą dyskusje. Póki co pan prezes przed wywiadami ma przygotowane pytania [ 1-2 tyg wcześniej] i się do nich odnosi. Niech wystąpi tak jak Tusk wówczas będzie skala porównawcza.