Facebook Google+ Twitter

Tusk krytykuje wyrok sądu ws. dopalaczy: "Kto twierdzi, że są nieszkodliwe, niech sam zażyje"

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie dopalaczy. Donald Tusk, po usłyszeniu wyroku sądu, stwierdził, że jeśli ktoś ma wątpliwości, że substancje te są szkodliwe, to niech je zażyje.

 / Fot. European People's Party/wikimedia/CC-BY-2.0WSA w Warszawie uchylił jedną z decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie dopalaczy, zobowiązując go jednocześnie do wykazania, że wskazane w niej substancje są szkodliwe. Nie zmieniło to jednak całości decyzji GIS o zamknięciu sklepów.

Donald Tusk, odnosząc się do postanowienia sądu, stwierdził, że zwykle nie komentuje werdyktów sądowych, "ale jeśli ktoś ma wątpliwości, że dopalacze są szkodliwe dla zdrowia, to dedykuję spróbowanie dopalaczy przez tych, którzy takie wątpliwości mają i mogą sami się przekonać, jak to wpływa na zdrowie człowieka" - informuje serwis interia.pl.

Premier podkreślił jednocześnie, że najważniejszy jest efekt, czyli by Polacy, a zwłaszcza dzieci, nie chorowały i umierały, po zażyciu dopalaczy. Donald Tusk dodał, że zawsze będzie popierał tych urzędników, którzy walczą o zdrowie i życie ludzi. Stwierdził również, że jego działania wcale nie były pospieszne, gdyż inni wcześniej latami nie reagowali na fakt istnienia dopalaczy.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

piotr ciechorski
 • piotr ciechorski
 • 11.04.2012 22:54

"Najważniejszy jest efekt" takie wypowiedzi są nie godne premiera Polski państwa podobno demokratycznego.Wypowiedzi małego dyktatora są śmieszne mając na uwadze JEGO 5-CIO LETNIE RZĄDY ,w trakcie których nie zrobił nic żeby poprawić beznadziejnie zagmatwane prawo polskie .Rządy tego pana są szkodliwe dla przeciętnych obywateli popadających w coraz większą biedę,jedyne co mu się udaje to restrykcyjna polityka i przerzucanie obciążeń na społeczeństwo co niesłusznie nazywa REFORMĄ ,gdyż reforma moim zdaniem to działania które powinny podjąć elity z pomocą społeczeństwa w celu poprawy warunków życia obywateli.A ta szopka którą odstawiają rządowi nieudacznicy i szmaciane elity tylko ośmieszają i niszczą Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
 • jędrzej
 • 24.02.2012 12:03

co do teorii spiskowych to ten tytuL jest już zarezerwowany dla macierewicza i to od dawna ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarek
 • Jarek
 • 23.02.2012 09:08

Zrobili by legalizacje marihuany i nie było by kłopotu a tak to chemią sie szprycują młodzi ludzie i mają uszczerbki na zdrowiu albo umierają. Ja jestem przeciwko dopalacza ale jestem za legalną marihuana bo przynajmniej od niej nikt nie umarł i ma o wiele pozytywów niz te dopalacze... Legalizacja musi byc w tym panstwie przynajmniej mogła by pomóc w załataniu dziury budżetowej. Pozdrawiam !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tusk jest przedstawicielem władzy kto jak kto ale premier nie zgadza się z wyrokiem sądu ? Snuje teorie spiskowe że sądy uwzięły się na niego ! Człowieku gdybyś miał pojecie o rządzeniu nie byłoby na Ciebie wyroków sądowych ! Tylko patrzeć jak Tuskiem zainteresuje się prokuratura !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bąbel
 • Bąbel
 • 23.02.2012 08:13

Jerzy Konopka Dzisiaj 08:00
Ten człowiek to zawsze wszystko krytykuje. Panie Tusk sądy są niezależne.
--------------------

A twój Jaruś to niby ugodowa bestia, co?! Hahaha. Sam też wszystko krytykujesz. Przeczytaj swoje komentarze. Krytykujesz nawet w tym.

A artykuł... T.Kowalski dał się poznać już jako wielki fan PiSu, więc manipulacja w tytule mnie nie dziwi. Taki poziom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten człowiek to zawsze wszystko krytykuje. Panie Tusk sądy są niezależne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 22.02.2012 16:31

to któraś już z kolei decyzja naszych sądów która wręcz osmiesza instytucje sprawiedliwości bo jak dorosły człowiek może mówić ze nie ma przesłanek szkodliwości dopalaczy to jakieś bujanie w obłokach..

Komentarz został ukrytyrozwiń
Elżbieta Szychlinska
 • Elżbieta Szychlinska
 • 22.02.2012 16:01

To nie było tak , tytuł zmanipulowany. !!! Tusk powiedział : ja nie komentuję wyroków sądu ale jak ktoś chce spróbować czy dopalacze są szkodliwe niech spróbuje !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.