Facebook Google+ Twitter

Tusk: media na siłę kreują różnice na linii prezydent-premier

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-01 08:35

Premier Donald Tusk zadeklarował, że wspólnie z prezydentem na dzisiejszej Radzie Europejskiej będzie chciał podkreślił wagę "solidarności energetycznej".

Donald Tusk podkreślił, że szczególnie w kwestii gazowej Unia Europejska powinna mieć wspólne stanowisko, by wszystkim członkom zapewnić bezpieczeństwo energetyczne.

Podczas obchodów 69. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Gdańsku, premier powiedział, że ważne jest pokazanie w Unii Europejskiej jednolitego polskiego stanowiska w najistotnieszych sprawach. Donald Tusk uznał, że media na siłę kreują różnice między Pałacem Prezydenckim a Kancelarią Premiera. Dodał, że ostateczne ustalenia co do strategii polskiej delegacji na szczycie, zapadną na pokładzie samolotu, którym wraz z prezydentem udaje się do Brukseli.

Donald Tusk dodał, że systematycznie rozmawiał z unijnymi liderami o sytuacji na Kaukazie. Wczoraj sprawę - podobnie jak prezydent- omawiał jeszcze z Nicholasem Sarkozym i Angelą Merkel. Premier powiedział, że prezydent Francji ma już gotowe stanowisko, ale właściwym miejscem, żeby je przedstawić jest szczyt przywódców Wspólnoty.

Po południu rozpocznie się w Brukseli nadzwyczajny szczyt przywódców państw Unii Europejskiej. Spotkanie zostało zwołane przez francuskiego prezydenta w reakcji na wydarzenia na Kaukazie. Wcześniej z inicjatywą takiego spotkania wystąpił polski rząd.

Unijni przywódcy mają dzisiaj zastanowić się, jakie podjąć kroki, by załagodzić kaukaski konflikt. Ich obrady będą uważnie śledzone zarówno w Moskwie jak i w Tbilisi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.