Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4866 miejsce

Tusk: Młodzi ludzie powinni być rozczarowani, to jest ich napęd

Premier Donald Tusk wraz z żoną Małgorzatą udzielili TVP1 świątecznego wywiadu. W rozmowie z Agatą Młynarską opowiadali m.in. o swojej młodości i małżeństwie, a także obecnej sytuacji w Polsce.

Donald Tusk / Fot. PAP/Leszek SzymańskiZ okazji świąt Małgorzata i Donald Tuskowie udzielili wywiadu Agacie Młynarskiej w TVP1. Opowiadali przede wszystkim o swoim prywatnym życiu, które jednak nierozerwalnie związane jest z polityką.

Małgorzata Tusk zdradziła m.in. dlaczego zdecydowała się związać z Donaldem. "Potwornie szybko się decydował. Nawet nie miałam czasu się zastanowić, czy podejmować daną decyzję. Byłam zakochana i po prostu tak poszłam za nim" - opowiadała żona premiera.

Donald Tusk zapytany, czy bał się, że rodzina będzie ceną, jaką zapłaci za sukces w polityce, stwierdził, że "on tej ceny nie zapłacił". "Mam kochaną i kochająca żonę, dzieci, wnuki, jestem z nich wszystkich bardzo dumny. Jestem tylko biorcą" - zdradził premier. Małgorzata Tusk tłumaczyła jednak, że ceną za sukces męża była przede wszystkim utrata anonimowości, ale jednocześnie podkreśliła, że cała rodzina cieszyła się ze zwycięstw Donalda.

W wywiadzie Agata Młynarska poruszyła również kwestię romansu Małgorzaty Tusk, który żona premiera opisała w swojej książce. "Gdybym o tym nie wiedział i dowiedział się po raz pierwszy z książki, to byłoby mi przykro" - odpowiadał ze śmiechem Donald. Zaznaczył jednak, że o sprawie wiedziało wiele osób w Gdańsku, a jeden z przyjaciół nawet... zazdrościł mu tego, że tak zaciekle walczył o swoją miłość.

Małgorzata Tusk została zapytana również o to, co dobrego dla Polski zrobił jej mąż. Żona premiera stwierdziła, że jesteśmy nowoczesnym państwem, które jest atrakcyjne dla ludzi z innych krajów. Z kolei Donald Tusk zwracał się do rozczarowanych współczesną Polską młodych ludzi. Premier podkreślał, że dla jego pokolenia postęp jest bardzo wyraźny, ale osoby w wieku 20-25 lat, mają "inny punkt odniesienia". Tusk stwierdził, że "rozczarowanie jest mocnym napędem, szczególnie dla młodych ludzi". Według niego "młodzi ludzie powinni być rozczarowani zawsze". Premier podkreślił jednak, że jego "obsesją" jest zapewnienie w Polsce takich warunków, aby nikt nie musiał wyjeżdżać z kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Czyżby ktoś odwracał uwagę od słów swojego idola?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyżby zniesiono 5 przykazanie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic tak nie motywuje polityków jak gilotyna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozczarowanie rzeczywiście silnie motywuje - do tego, by opuścić Polskę i nigdy tu nie wracać. O to chodziło premierowi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze sądziłem, że rozczarowanie jest deprymujące a nie motywujące. Teraz się zastanawiam, kto jest w błędzie. Ja, czy premier.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja wiem tyle że Bóg jest Miłością niewysłowioną , a człowiek jeśli naprawdę uwierzył Bogu , zaufał mu do końca , to choćby i umarł żyć będzie , ale nie przez własne dzieła , ale raczej przez posłuszeństwo Panu Jezusowi . Kto ma ten ma , a kto Mniewa że ma , a nic nie robi z tym co otrzymał to i to co ma straci . Słowo Boga trwa na wieki , ale wielkie słowa nikogo jeszcze nie czynią wielkim , dopiero owoce jego pracy a w tym wierność z ufna, wiara, wydają obfity owoc życia z Bogiem , a nie po mimo Boga . ??? Stand też napisano , kto wytrwa do końca zbawionym będzie . ! Każdy zda sprawę przed Bogiem , za to co uczynił z Jego synem , to coście uczynili temu jednemu z najmniejszych , to Mnie żeście uczynili . ? Dlatego trzeba zaufać Bogu On jest sprawiedliwym , ale nie chce śmierci grzesznika , więc daje czas mu , na opamiętanie się . !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Później odkrywamy ruminację, Wikipedię, fanatyzm religijny, Wikipedię i znowu uczymy się o miłości...

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tytułowej myśli premiera Tuska zawarta jest ta sama filozofia, jaką nasycone były tłumaczenia JK po każdych przegranych wyborach, gdy mówiłł, że on przegrał, ale tak naprawdę to wygrał - moralnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.