Facebook Google+ Twitter

Tusk: Można wypracować wspólny program dojścia do euro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-25 17:11

Premier Donald Tusk jest przekonany, że dzisiejszy szczyt społeczny w Pałacu Prezydenckim powinien przybliżyć polskich polityków do porozumienia w sprawie euro. Szef rządu zapewnił, że zarówno prezydent, jak i rząd nie zajmują dogmatycznego stanowiska i jest szansa na dialog w tej sprawie.

Nie oznacza to jednak, że prezydent lub rząd zmienili swoje stanowiska w tej sprawie. Według relacji premiera, podczas rozmów wszyscy zgodzili się, że podpisanie traktatu akcesyjnego oznaczało zgodę na przyjęcie euro oraz co do potrzeby pragmatycznego działania na rzecz kompromisu w tej kwestii. Donald Tusk podkreślił, że po dzisiejszym spotkaniu nabrał przekonania, iż jest możliwe wypracowanie wspólnego programu dojścia do euro.

Jednocześnie premier zapewnił, że rząd nie ma zamiaru zrezygnować z rozmów z Europejskim Bankiem Centralnym o warunkach przystąpienia Polski do systemu ERM2. Donald Tusk podkreśli, że polska strona będzie zabiegać między innymi o uelastycznienie warunków przyjęcia euro. Jego zdaniem, kryzys zmusza do takich korekt, dlatego będzie próbował przekonywać europejskich partnerów do przyjęcia polskich propozycji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.