Facebook Google+ Twitter

Tusk musi odejść!

Premier Donald Tusk obiecał 1,5 tysiąca kilometrów autostrad i trzykrotnie więcej nowych dróg ekspresowych. Większość inwestycji miała zostać zakończona do 2012 roku. Dziś już wiemy, że szef rządu obiecał gruszki na wierzbie. Dlatego musi odejść.

Donald Tusk obiecał autostrady, obietnicy nie dotrzymał, dlatego musi odejść. / Fot. Πρωθυπουργός της Ελλάδας/You are free: tNa stronie internetowej ministerstwa infrastruktury przeczytać można, że do końca roku poruszać się będziemy po autostradach o łącznej długości 1600 km. W praktyce oznacza to, że przez kolejnych siedem miesięcy musimy wybudować blisko 730 km autostrad, czyli ok. 100 km miesięcznie.

Plan to wielce ambitny i równie wielce niewykonalny, tym bardziej, że do tej pory rząd Donalda Tuska budował niecałe 4 km autostrad miesięcznie. W takim tempie, na wybudowanie kolejnych 730 km potrzebowalibyśmy kolejnych 15 lat. Tyle Tusk jednak rządzić nie będzie, nie powinien, bo odejść musi już teraz.

"Obiecanki cacanki, a głupiemu radość" - głosi staropolskie, jakże mądre przysłowie. Faktycznie jak głupi cieszyliśmy się z faktu organizacji w Polsce mistrzostw Europy w kopanej, ale jeszcze bardziej uradowaliśmy się na wieść o nowych autostradach, które przetną Polskę całą. Mieliśmy nimi dojechać ze wschodu na zachód, z północy na południe. Jak się jednak okazuje, nawet na Ukrainę będziemy się tłukli zapchanymi i dziurawymi podkarpackimi drogami.

Donald Tusk nas oszukał. Obiecał gruszki na wierzbie, by zyskać władzę. Dziś zastanawia się nad dymisją ministra Grabarczyka, a tak na prawdę odejść powinien sam, bo to on te gruszki obiecywał - nie Grabarczyk, i to on przez niespełna cztery lata nie zwracał uwagi na to, że w Polsce powstaje mniej dróg i autostrad niż za czasów Jerzego Buzka i Leszka Millera, zajmując się bzdurnymi dopalaczami, niewyżytymi kibolami i kłótniami o to, kto ma gdzie polecieć.

Ostatecznie można zwalić winę na Chińczyków, ale kto wybrał chińską firmę, bez sprawdzenia wcześniej wykonywanych przez nią inwestycji, kierując się tylko finansami? Rząd Donalda Tuska. Kto, według Najwyższej Izby Kontroli, sprawował byle jaki nadzór nad wykonywanymi pracami? Rząd Donalda Tuska. Kto nas przez cztery lata zwodził? Rząd Donalda Tuska? Kto odpowiada za prace rządu Donalda Tuska? Donald Tusk. Dlatego też Donald Tusk musi odejść!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (82):

Sortuj komentarze:

Jest dobrze, Wojciechu, uwzględniwszy wirtualne pieniądze.
Ale biorąc pod uwagę dług publiczny, to każdy pracujący jest obciążony kwotą niemal 50 000 złotych. Czyli powinien odliczać od swojej pensji kwotę 500 złotych miesięcznie przez 10 lat.(bo doliczamy ustawowe odsetki). Ile w takim razie rzeczywiście każdy z nas zarabia? Czy mamy świadomość, że zarabiamy o 500 złotych za dużo, po to by Pan Tusk mógł chodzić w glorii. Tylko musimy mieć świadomość, że ani Rostowski ani Tusk tych 50 000 za nikogo nie spłacą. I musimy też mieć świadomość, że te 50 000 trafiło już do czyjejś kieszeni :( , że to nie są tak naprawdę wirtualne pieniądze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 12.06.2011 17:38

@ Red , Lepper i Maksymiuk będą jutro na 10 rocznicy konwencji założycielskiej Prawa i Sprawiedliwości jako zaproszeni goście i byli koalicjanci! 13 VI

Komentarz został ukrytyrozwiń
kombatantka z AK
  • kombatantka z AK
  • 12.06.2011 12:05

POLECAM TO PRZECZYTAĆ I SPYTAĆ SIĘ prezesa PiS jak to było z jego rodzicami(podobno walczyli w AK ale po ,której stornie byli!) i jak im Bierut się odwdzięczył a później PPR , PZPR w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej- tej bez korony ale za to z : UB .SB !
"Przewieźli mnie na Rakowiecką" - wywiad z ostatnim więźniem PRL

"Potem został Pan przewieziony na Rakowiecką.Tak, z Oczki mnie przewieźli na ulicę Rakowiecką i to jest najgorsze wiezienie w Polsce. W tym wiezieniu trzymali wszystkich ludzi, którzy kiedyś walczyli za Polskę. Tam byli mordowani żołnierze i oficerowie AK. Tam miedzy innymi zginął generał Fieldorf ; rotmistrz Pilecki ;"Druh"; czy major "Szendzielarz ";"Łupaszka ";. To było główne wiezienie bezpieki w Polsce.”

Komentarz został ukrytyrozwiń

skoro jest aż tak źle, to dlaczego jest tak dobrze?
Jeszcze nigdy we współczesnej historii pozycja ekonomiczna Polski nie była tak silna jak obecnie.
Frustraci i bredzący o polskim Titanicu są jedynie ignorantami, zaślepionymi nienawiścią wobec wszystkich.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 12.06.2011 11:13

Największą zasługą Tuska jest to, że odsunął od władzy Kaczyńskiego i jego "watahę" Tylko on może zatrzymać pochód z pochodniami PiS po władzę. I zatrzyma. Zakład!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
dzieciak
  • dzieciak
  • 12.06.2011 10:33

elaszychlińska Dzisiaj 06:15
Polska ma w tej chwili 700 000 000 000 zł zadłużenia tj 260 mld (miliardów) dolarów. za tuska przybyło ok 400 000 000 000 tj 150 miliardów dolarów. Pokaż mi, co tusk wybudował od początku do kończ(możesz liczyć tych kilkadziesiąt orlików).
to dla ciebie nowoczesność?
walnij się w czerep i przestań tak zdradziecko agitować, bo prowadzisz do zguby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Maria Brzozowska

Jestem wystarczająco świadomy aby rozumieć cel Twojej "agitki"

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Maria Brzozowska Dzisiaj 09:12

Wyjaśnienie do instrukcji jawo/tajnej nr 66:

Strasząc PIS-em wbijajcie klin miedzy katolików próbując Ich skłócić ze sobą gdyż dla naszej Partii PO jedność jest niebezpieczna i stanowi poważne zagrożenie dla bytu naszej "organizacji".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria Brzozowska
  • Maria Brzozowska
  • 12.06.2011 09:27

Moje pisanie nie ma na celu dostawać plus czy minus .Chce w ten sposób uświadomić prawdziwym katolikom i Polakom jak szkodliwa jest PiS z takimi ludźmi jak Jarosław Kaczyński !!!!Jak szkodliwi są ludzie z PiS dla demokracji w wolnej Rzeczpospolitej Polski .
Wreszcie możemy pisać i mówić w języku polskim ,znowu jeździć po świecie .Uszanujmy to bo to chyba dane jest nam znowu od Boga a nasz Papież Jan Paweł II był dobrym duchem dla nas wszyskich Polaków i całej wolnej , suwerennej Polski !!!!!
POLSKA TO BRZMI DUMNIE !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jarosław Kaczyński:
"Wy jesteście przyszłością. Tu jest Polska przyszłość.Tu można było usłyszeć ze strony młodych, a często bardzo młodych ludzi wiele słusznych i mądrych słów.Wy jesteście inteligentni, wy wiecie, że miedzy losami indywidualnymi, tym co dotyczy waszej przyszłości, a tym co zbiorowe, co odnosi się do nas wszystkich, do młodego pokolenia, do innych pokoleń, jest bezpośredni związek.
Oni takiego związku właśnie nie dostrzegają, oni widzą tylko własny nos.
Oni mówią, że tylko tu i teraz.
Nie, proszę państwa !Nie tu i teraz.
Trzeba budować przyszłość."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.