Facebook Google+ Twitter

Tusk na Twitterze: moje porażki to bezrobocie i kolejki do lekarzy

Donald Tusk postanowił wspólnie z internautami podsumować 2013 rok. Premier był pytany m.in. o swoje sukcesy, porażki, plany na przyszłość oraz patologie w Platformie Obywatelskiej.

Donald Tusk / Fot. PAP/Leszek SzymańskiW poniedziałek premier Donald Tusk spotkał się z internautami na Twitterze, aby podsumować mijający 2013 rok. Przez około dwie godziny odpowiadał na pytania swoich "followersów". O co pytali premiera internauci?

Tusk został zapytany m.in. o swoje największe sukcesy i porażki w 2013 roku. Premier stwierdził, że najbardziej dumny jest z 300 mld euro dla Polski z budżetu Unii Europejskiej oraz rocznego urlopu rodzicielskiego. Za swoje największe porażki uznał wciąż o wiele za duże bezrobocie oraz kolejki do lekarzy.

Premier odpowiedział również na pytanie, czy ewentualna koalicja z SLD po wyborach parlamentarnych, nie spowoduje rozpadu PO. Podkreślił, że nie wydaje mu się, aby zmiana koalicjanta była potrzebna.

Zapytany o to, czy dostrzega w swojej partii jakieś patologie, stwierdził, że nie wszystko mu się podoba. "Tak jak w domu, w partii też trzeba wciąż sprzątać" - odpowiedział premier. "Co Pan posprzątał? Sławomir Nowak nadal rządzi Pomorzem, a bohaterowie taśm bez kary" - skomentował wpis lidera PO prawicowy dziennikarz Samuel Pereira. Pytany z kolei o Grzegorza Schetynę, premier odpowiedział, że potrafi on o sam zadbać o siebie i internauci sprawiają mu przykrość takimi pytaniami.

Premier zapowiedział również, że na początku 2014 roku przedstawi konkretny plan dla Polski. Na razie zdradził, że w gospodarce priorytetem są dla niego łupki, węgiel jest konieczny, a rozwijanie atomu będzie zależne od możliwości finansowych. Na początku roku, w styczniu, mamy także poznać nowego rzecznika rządu.

Premier odpowiadał również na mniej poważne pytania. Zdradził m.in. że według niego najlepszymi polskimi książkami w 2013 roku były "Drugi dziennik" Pilcha oraz... książka jego żony. Jedna z internautek zapytała Tuska o... wybór sukienki na Sylwestra. "To pytanie raczej do Kasi, nie do mnie :)" - odpowiedział premier. Zdradził również, że w 2013 roku osobiście bardzo przeżył śmierć Tadeusza Mazowieckiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Premierze Tusk jest Pan ogromną porażką dla Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.