Facebook Google+ Twitter

Tusk: Nad grobem właściwszym zachowaniem jest milczenie niż krzyki

Donald Tusk bardzo mocno ocenił obchody katastrofy smoleńskiej w wykonaniu Prawa i Sprawiedliwości: "Wolałbym się nie urodzić, niż na grobach zmarłych budować swoją karierę polityczną" - powiedział w kontekście Jarosława Kaczyńskiego.

Sonda

Kto ma rację?

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiTusk powiedział, że Polacy zgodnie ze swoją tradycją, wspominają swoich zmarłych w zadumie nad grobami. Nie robią z tego politycznej machiny: "Taka jest polska tradycja - rodzinna i narodowa" mówił

Donald Tusk odpowiedział Jarosławowi Kaczyńskiemu, który stwierdził, iż ciche obchodzenie uroczystości rocznicowych przez rząd, jest próbą zagłuszenia prawdy o Smoleńsku: "Kiedy jestem na grobie swojej matki, lub ofiar katastrofy smoleńskiej, właściwszym zachowaniem jest milczenie, niż krzyki, wrzaski, i polityczne transparenty" - mówił - "wolałbym się nie urodzić, niż na grobach zmarłych, budować karierę polityczną". Na te ostre słowa odpowiedział mu Antoni Macierewicz: "Wolałbym się nie urodzić, niż zdradzać Polskę".

Co ciekawe Tusk również zarzucił zdradę ojczyzny PiS-owi; premierowi chodziło o uchwałę wzywającą Rosję do zwrócenia wraku samolotu Tu-154. W opinii Tuska tego typu odezwy przeszły do historii jako zdrada narodowa - "PiS woli zwrócić się do władz obcego mocarstwa, niż do instytucji własnego państwa" - mówił Tusk.

Podczas przemówienia premiera, politycy PiS zaczęli krzyczeć: "Chcemy prawdy o Smoleńsku". Premier odpowiedział im, że PiS nie zgłuszy jej, ani pod Pałacem Prezydenckim, ani w Sejmie.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (64):

Sortuj komentarze:

Kuba Wolski
  • Kuba Wolski
  • 15.04.2012 09:42

Tusk który ma duży udział w katastrofie smoleńskiej ,dostaje od swojej sitwy nagrody. To jest kuriozum na skalę światową . Oto dlaczego trzeba budować IV RP. Tak wygląda morale III RP i Salonu z tym rządem związanych. Mąż Stanu Donald Tusk ....hihihihi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek
  • Jacek
  • 15.04.2012 08:04

a DLACZEGO JAREK - ZBAWICIEL , nie łapie się na żadne ogólnopolskie nagrody i wyróżnienia ? Guru zamknął się w swojej sekcie rydzykowej i mają klub wzajemnej adoracji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sumienie Narodu
  • Sumienie Narodu
  • 15.04.2012 07:13

Grzegorz Wink Wczoraj 16:36
- szacunek dla zmarłych to przede wszystkim pokazanie prawdy (jak chcą rodziny zabitych)
a nie pokazanie raportów Anodiny i Millera (jak chcesz ty).
- szacunek dla zmarłych to pokazanie prawdy, osądzenie winnych i wymierzenie kary (sprawcom-ekipie tuska) i pomagającym w ukryciu prawdy(takim jak ty)

wink, ty jesteś obserwowany i archiwizowany. pamiętaj o tym pisząc cokolwiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 15.04.2012 07:04

red Wczoraj 16:52
a zdradzili przede wszystkim znajomi znajomych

kadencja tuska 2007 - 2012 to kadencja śmierci,
trup ściele się gęsto jak nigdy dotąd
(licząc nawet od Mieszka I - od 960r.)

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 14.04.2012 20:02

niestety po aferze z splesniałym jajem z ameryki tj ACTA a teraz z emeryturami tj pseudoreforma tusk stracił zaufanie polakow...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 14.04.2012 17:11

Za Tuskiem i za tą ekipą rządową ,tylko TRUP się ściele i to bardzo gęsto. Jak długo jeszcze??

Trup i chaos ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 14.04.2012 17:01

@ ad Rem 9:26 ,,,,- ktoś ty ? " pisiak " mały ? jaki znak twój ? no...cymbały !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wioletta
  • Wioletta
  • 14.04.2012 17:00

@TYm Dzisiaj 13:59
W ostatniej chwili wycofał się z lotu z bratem Jarosław Kaczyński.Poleciał za niego Zbigniew Wasserman .Również w ostatniej chwili wycofał się V-ce szef kancelarii Lecha Kaczyńskiego -Jacek Sasin .Poleciała całkiem postronna pani i zginęła .Długo jej szukano na liście pasażerów ale jej tam nie było , gdyż została w ostatniej chwilo dokooptowana i nie uzupełniono listy , właśnie o ta panią .
NAJBARDZIEJ MIELI NA TEJ ŚMIERCI ZYSKAĆ ;Jarosław Kaczyński i Jacek Sasin .
Jarosław Kaczyński chciał być prezydentem po swym bracie Lechu Kaczyńskim . Jacek Sasin po Władysławie , Augustynie Stasiaku ,już jako szef w kancelarii prezydenta Jarosława Kaczyńskiego .

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 14.04.2012 16:52

Niezależnie od przekonań politycznych ,najgorszym to była zdrada tych, co zginęli w Smoleńsku. Zdrada i zaniechanie śledztwa! To haniebny czyn tej ekipy!