Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

123860 miejsce

Tusk: Najważniejsza jest stabilność. Nie jesteśmy partią wizjonerów

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-09-19 13:05

- Żeby innym było lepiej - to powód dla którego premier jest u władzy. - Nikt mnie nie namówi na błogostan polityczny. Że wszystko jest załatwione. Że lewica jest za słaba. Że PiS jest schyłkowy. Że Platforma może się teraz położyć na kanapie - powiedział Donald Tusk w wywiadzie dla tygodnika "Wprost".

 / Fot. PAP- Dopóki będę obecny w życiu publicznym, wolę politykę, która gwarantuje, jak niektórzy mówili złośliwie, ciepłą wodę w kranie. Bo wielu wita to z uznaniem, że jest wreszcie silna partia, która jest powściągliwa i skromna, jeśli chodzi o narzucanie ludziom wielkich celów, która daje za to wielką stabilizację. A ja uważam, że Polska potrzebuje wielkich zmian. W dzisiejszym świecie największym dobrem dla państwa jest stabilność. My nie jesteśmy partią wizjonerów. Nie zaproponujemy nikomu radykalnych zwrotów i romantycznych rewolucji. Naszym zadaniem jest krok po kroku, konsekwentnie, bez szaleństwa robić swoje, budować, modernizować i dbać o bezpieczeństwo - stwierdził premier.

W wywiadzie premier tłumaczy dlaczego Polska wciąż nie jest drugą Irlandią. - Niektóre sprawy idą szybciej, niektóre wolniej. To, na co umawialiśmy się z wyborcami, staramy się krok po kroku robić. Budujemy autostrady, pieniądze z UE wydajemy najlepiej w Europie, znieśliśmy pobór, mamy armię zawodową, no jest tego trochę, mógłbym jeszcze wymieniać . Nie szukam usprawiedliwień, ale jak ktoś bierze władzę, musi być przygotowany, że będzie jak w tym powiedzeniu: kiedy człowiek planuje, to Pan Bóg się śmieje - mówi Tusk.

W dalszej części wywiadu mowa jest o wyborach parlamentarnych. Tusk podkreśla ich wagę i liczy na wygraną PO. - Jeśli w polityce chcesz zrobić coś dobrego, bądź skuteczny. Dzisiaj Polski nie stać na to, żeby podejmować decyzje, które następnego dnia oznaczają katastrofę polityczną. Dlatego nie jest dla mnie jedyną ważną rzeczą wygrać przyszłoroczne wybory, ale jest dla mnie rzeczą ważną, żeby tak rządzić, by wygrać następne wybory. Platforma jest pierwszą dojrzałą partią polityczną, która stara się rządzić odpowiedzialnie - zapewnił premier.

Cały wywiad przeczytasz w tygodniku " Wprost".

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Ignacy
  • Ignacy
  • 16.12.2010 20:42

Komentarz został ukrytyrozwiń
stabilizacja
  • stabilizacja
  • 16.12.2010 20:30

/.../ od urzędującego prezydenta społeczeństwo usłyszało, że "czas wyjść z grajdoła", i odpowiedzialny za dwie masakry grudniowe w 1970 i 1981 roku gen. Jaruzelski może doradzać w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.

http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=109214

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 16.12.2010 20:30

Pan narzekający płaczek na posterunku. Jak komuś się udało go spłodzić, skoro i tak się nic nie uda.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pod tą przymilną, gładką retoryką widac prawdziwe intencje. Nie będzie niższych podatków, zmniejszenia liczby urzędników i urzędów, nie będzie żadnych cudów gospodarczych, żadnych prywatyzacji. Będzie ten sam smutny kurs, co zawsze, tyle, że z łagodzącym reakcje naiwniaków uśmiechem ładnego, młodego premiera, który notorycznie kłamie (szczytem jest robienie polityki nawołując, by polityki nie robic).

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leonard
  • Leonard
  • 21.09.2010 15:07

Jargus 737 - poszedłeś ostro. Ja umieściłem komentarz o 15:11 zdecydowanie łagodniejszy od Twojego, choć nie był to zpewnością pean na cześć p.Tuska, lecz zawierał odrobinę gorzkiej prawdy. Czujny cenzor - pan Kazimierz Kolebuk był łaskaw natychmiast go usunąć. Ponieważ na kilku forach zdarzyło mi się widzięć usunięte przez p. cenzora posty - pomyślałem sobie że to wyjątkowo gorliwy i czujny cenzor. Okazuje się,że to leń, bo słabo kontroluje fora, o czym świadczy nie usunięcie Twojego komentarza. Biedak może narazić sie swoim chlebodawcom.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leonard
  • Leonard
  • 19.09.2010 21:49

Pan cenzor Kolebuk mnie odmienił. Usunął mój post zgodz 15:11 - i słusznie. Jak można krytykować najlepszego premiera w powojennej historii Polski - p.Donalda Tuska i jedyną prawą, normalną i porządną partię jaką niewatpliwie jest PO ?? . Zrozumiałem panie CENZORZE. Pan mnie odmienił - już teraz wiem jak trzeba pisać. Utożsamiam się politycznie z Panem - już wiem która partia i który polityk jest najprzyzwoitszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tusk:" Najważniejsza jest stabilność. Nie jesteśmy partią wizjonerów"

Te słowa są wystarczające aby zrozumieć na czym polega rządzenie wg.tuska.
Stabilność za wszelką cenę hamuje rozwój kraju.Bez wizji rozwoju i kształtu państwa
nie mamy szans aby dogonić bogatsze państwa UE.
Stabilność i brak wizji dla Polski już przynosi pierwsze korzyści-wzrost cen żywności.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leonard
  • Leonard
  • 19.09.2010 19:28

Tak trzymać panie cenzorze Kolebuk - tępić niepoprawnych politycznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.09.2010 17:41