Facebook Google+ Twitter

Tusk: Nie będzie zmiany cywilizacyjnej w związku z Euro 2012

Nie będzie radykalnej zmiany cywilizacyjnej i infrastrukturalnej, jaką zapowiadały polskie plany na Euro 2012, zapowiedział premier Donald Tusk wizytujący budowę PGE Arena w Gdańsku.

 / Fot. PAP/Adam WarżawaTusk jednocześnie powiedział, że kluczowe dla Euro 2012 inwestycje zostaną zrealizowane. Pozytywem płynącym z przygotowań będzie też 30 tys, miejsc pracy. Zdaniem premiera, najważniejsze nie są same mistrzostwa, ale to, co po nich zostanie.

"Euro 2012 okazało się napędem dla inwestycji i pomogło zdynamizować prace nad infrastrukturą. Te stadiony będą symbolami tego, że Polakom chciało się zmobilizować, nawet w trudnych czasach kryzysu" - mówił premier w Gdańsku.

Na pytanie o autostrady Tusk odpowiedział, że chciałby, by wszystkie plany zostały zrealizowane, jednak tak się nie stanie. Zapewnił przy tym, że wszystko wskazuje na to, że zakończy się do mistrzostw budowa odcinka autostrady A4, łączącego południe Polski z Ukrainą. Zmniejszenie liczby inwestycji premier tłumaczył m.in. kryzysem finansowym.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

PO rujnuje
  • PO rujnuje
  • 26.01.2011 00:17

Przecież PO nie wie, co to cywilizacja - to widać, słychać i czuć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek Prus
  • Jacek Prus
  • 25.01.2011 11:45

Oczywista sprawa ze winien kryzys,bo na coś trzeba wygodnie przyczynę niedotrzymania zobowiązań zwalić!

Komentarz został ukrytyrozwiń
PO rujnuje
  • PO rujnuje
  • 24.01.2011 23:57

Cholera, to musi być pan wydawca mocno rozczarowany słowami premiera. Przecież wystarczy popatrzeć na Tuska i wiadomo,że to Bóg. Sorry - buk.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Kossobucki
  • Tadeusz Kossobucki
  • 24.01.2011 18:29

Mnie interesuje jedno,jak kibice dojadą z lotniska na stadion,obecnie zajmuje to około 60min. odległość około 14km.Dojazd z Gdańska do W-wy po drodze która nie spełnia żadnych norm europejskich to dopiero będzie makabra.Dworzec w Gdańsku i Gd. Wrzeszczu wyglądają jakby były na lini frontu. Korki w Gdańsku straszne przejechanie 16km z pracy po 16 zajmuje mi około 2godz. Drogi w mieście to wyspy aswaltu otoczone coraz większymi przerwami. Sądzę że wystawiamy się po raz kolejny na pośmiewisko.Sądzę też że te autostrady i drogi ekspresowe nie powstaną już nigdy.A obietnice były tak wielkie, jak nas geniusz polityczny Donald.

Komentarz został ukrytyrozwiń
TARAN
  • TARAN
  • 24.01.2011 16:58

KRYZYS CZY NIE KRYZYS -

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wacław Ryś
  • Wacław Ryś
  • 24.01.2011 16:05

Z mojego punktu to nie ma znaczenia. Gdybym był dużym przedsiębiorcą to może bym coś z tego miał - jakieś duże kontrakty, ale nie na pewno.

Dla mnie liczy się mały rynek remontowy. Często ogłaszam się na różnych portalach branżowych jak np. FAVORE.pl czasem w PKT i nie narzekam. Ruch mam duży, tylko muszę więcej zrobić bo klient też liczy na oszczędności.

Wielkie firmy myślały, że jak Będzie Euro2012 to posypią się jakieś mega kontrakty, a tu nic z tego nie wyszło. Nie dziwię się zatem słowom premiera, że "Nie będzie zmiany cywilizacyjnej w związku z Euro 2012"

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Tusk: Nie będzie zmiany cywilizacyjnej w związku z Euro 2012"

Nikt nie spodziewał się że będzie inaczej.
To było wiadomo od początku Platforma nie jest w stanie zrealizować ambitnych projektów.
Tusk i jego ludzie nie myślą w kategoriach "dobra wspólnego" oni maja inne priorytety...........

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mateusz Tajsich
  • Mateusz Tajsich
  • 24.01.2011 14:37

A to ci zaskoczenie... Ktoś wierzył w ową "radykalną zmianę cywilizacyjną i infrastrukturalną"? Będzie blamaż i wstyd...