Facebook Google+ Twitter

Tusk nie chce ujawnić stenogramów ze spotkania z rodzinami ofiar

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie wyraziła zgody na upublicznienie stenogramów ze spotkania premiera Tuska z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej, które miało miejsce 11 grudnia.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaKancelaria tłumaczy, że spotkanie nie było posiedzeniem organu władzy publicznej w związku z tym nie podlega ustawie, która reguluje kwestie dostępu do informacji publicznej. Odmiennego zdania jest prof. Antoni Kamiński, były szef Transparency International Polska, który uważa, że odmowa kancelarii jest jawnym naruszeniem wspomnianej ustawy.

Ujawnienia stenogramów domaga się m.in. córka Zbigniewa Wassermanna - Małgorzata Wassermann, a także poseł Adam Hofman.

Spotkanie premiera z rodzinami, miało według relacji części rodzin burzliwy przebieg. Ich zdaniem Tusk atakował osoby, które stawiały niewygodne pytania. Potwierdza tę wersję Paweł Graś, który przyznaje, że premier reagował ostro na niektóre pytania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

Cenię sobie rady praktyków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 30.12.2010 09:30

levy-Błasik i spółka spod znaku PiS jest winna tej tragedii, teraz tylko potwierdzają to ludzie mający dostęp do informacji.- tzn. kto konkretnie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 30.12.2010 09:07

levy- Degler przynajmniej ma jakąś "mordkę" a ty szczekasz zza węgła. Aż tu śmierdzi tchórzostwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 30.12.2010 09:01

Degler, z przyklejona mordką emota ci do twarzy, poczekajmy jeszcze miesiąc, zobaczymy, jakich nawiasów będziesz używał.... ćwicz już szczekanie i wchodzenie pod stół, to dobra rada.;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

levy, coś mi się zdaje, żeś jest koleś z obsługi technicznej "Szkła Kontaktowego", który coś tam podsłuchał w trakcie programu, ale nie do końca jarzy, o co chodzi. Nie martw się, inni jarzą za ciebie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 30.12.2010 08:51

Degler poszanowanie dóbr osobistych to jedno, komentowanie rzeczywistości to drugie.
Przecież należysz do sekty paradującej z hasłami ''Tusk jest wszystkiemu winny, od Smoleńska po biedę prawdziwych katolików''.
Po co więc opowiadasz głupoty obrażając innych.
Błasik i spółka spod znaku PiS jest winna tej tragedii, teraz tylko potwierdzają to ludzie mający dostęp do informacji.
Pani Błasiak, może rozdzierać szaty, to jej prawo, jednak nie zmienia to faktu, że ''naddecyzyjność'' jej męża i kilku polików doprowadziła do takiej tragedii.
Jesteś żenującym, małym ludzikiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakoś tak się składa, że najwięcej różnych pretensji i żądań słyszymy od wciąż tych samych kilku rodzin, a raczej tych samych kilku osób z tych rodzin. Wykorzystują do tego każdą możliwość.
Oczywiście, mają do tego prawo, ale to nie oznacza, że inni Polacy mają się z tymi pretensjami i żądaniami bezkrytycznie godzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Śledztwo cały czas trwa, dlaczego więc rzuca się mojego Męża na pożarcie? Czy ktoś się zastanawia, jak ja mogę się czuć, słysząc najgorsze rzeczy na temat mojego Męża? Nikomu jednak to nie przeszkadza. Nie ma już mojego Męża, nie ma jego dobrego imienia, bo zrównali go z ziemią, a ja już nie mam sił, stojąc nad jego grobem, słyszeć za moimi plecami, tak jak w dniu Wszystkich Świętych, odzywki typu: "szaleniec", "siedział za sterami", "to on naciskał na pilotów" etc. Mąż nie może się już bronić, ale dopóki ja żyję, nie mam zamiaru milczeć i będę za wszelką cenę bronić jego dobrego imienia i dochodzić prawdy" - Ewa Błasik, żona śp. gen. Błasika, Nasz Dziennik http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20101110&id=po01.txt

Tak wygląda poszanowanie dóbr osobistych rodziny Błasików przez Kolebuków i podobnych...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 29.12.2010 15:33

Odwagi nie brakuje mi nigdy, ale tym razem nie mogę spełnić pana prośby, Romanie. Chodzi o dobra osobiste rodziny nieżyjącego generała i osób czynnych zawodowo w wojsku mających bezpośredni kontakt z generałem. Proszę nie nalegać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 29.12.2010 15:33

Kazimierz Kolebuk- Nie bez winy jest też generał Błasik- proszę o dowody

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.