Facebook Google+ Twitter

Tusk nie kandyduje? Nie powiedział tego wprost...

Premier Donald Tusk ogłosił dziś, że jako premier nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich.

Donald Tusk / Fot. PAP/ WarżawaPremier nie powiedział wprost, że nie kandyduje, ale taka decyzja wynikła z całości jego wypowiedzi.

- Rząd musi być jak skała, stabilny, jak fundament - oświadczył szef rządu.


***
Jeszcze w poniedziałek rzecznik rządu Paweł Graś mówił, że premier decyzję o tym, czy będzie startował w wyborach prezydenckich, czy nie, podejmie jeszcze zimą. Zapowiedział, że podjęcie tej decyzji jest "kwestią kilku tygodni".

Sam Donald Tusk mówił pod koniec grudnia, że sprawa jego udziału w wyborach prezydenckich jest kwestią bardzo odpowiedzialnej decyzji nie jego, jako "Donalda Tuska z jakimiś politycznymi marzeniami, tylko premiera polskiego rządu, który ma naprawdę jeszcze kawał roboty do wykonania".

- Dlatego w momencie, kiedy ta decyzja zostanie podjęta, nie będę nosił w sobie tej serdecznej tajemnicy, tylko natychmiast powiadomię o tym także opinię publiczną. To będzie niedługo - powiedział wówczas szef rządu.

Źródło: tvp.info
IAR

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 29.01.2010 00:51

Dla mnie ,,mój Pis'' sie skończył z odejsciem Marcinkiewicza, a słowa Wałęsy określające Kaczyńskich mianem ,,zadymiarzy'' stały sie cholernie prawdziwe.
Ostatnio Jarosław K. publicznie ogłosił wygraną Kropiwnickiego szydząc w ten sposób z ponad 100tysiący obywateli, którzy głosowali za odwołaniem. Czy to nie jeden z przykładów jawnej ,,nienawiści do obywateli'' brata prezydenta. Czy prezydent jakoś sie zatroszczył o opluwanie przez brata obywatelskich głosów!? Jakoś nie słyszałem...
To jeden ze świeżych przykładów. Bo jak sie weźmie stosunek prezydenta do postulatu wprowadzenia JOW to już jest jawna kompromitacja i dowód uwielbienia do własnego partyjniactwa.

Fałszywe jest więc opluwanie tylko jednej strony... .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mariuszu myślałam , że ma pan konkretne przykłady na to żeby nazwać prezydenta "draniem".Okazuje się jednak , że to kolejne obrzydliwe opluwanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.01.2010 20:16

P. Magda: ,,drań'' uzyłem w kontekście do sformułowania skierowanego w stosunku do PO przez Pana J.P. : ,,Nawet za czasów PZPR i cenzury nie było tyle nienawiści do obywateli co obecnie.'' - i z tym stwierdzeniem sie ogólnie zgadzam.
Lecz nie zgadzam sie na jednoczesną gloryfikacje przy tej okazji Kaczyńskiego, który moze nawet bardziej ma opinie publiczną gdzieś, a tylko tyle się z nią liczy, ile potrzebuje do samospełnienia..

Poza tym próba szukania lepszego prezydenta wśród ludzi bawiących się od 20 lat w tej samej ,,piaskownicy'' to ogłupianie opinii publicznej i droga donikąd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo, sądzę że L.A.Kaczyński jest "tym samym społecznym draniem" jak to określił pan Mariusz, jako że obaj są z prawicy (przynajmniej tak mówiono w poprzednich wyborach, z tego co pamiętam). Z drugiej strony Doniek, jak widaćjest już zmęczony i wszystko mu się miesza hi hi ;>

Poza tym widać jak wciąż jesteśmy świadkami "cichej" koalicji PO-PiSu z przystawkami SLD i PSL; świetnie grają w wojnę rządzących z opozycją. A wszystko to,.. Żeby nie dopuścić opozycji poza parlamentarnej, bo Samoobrone z LPRem już wykończyli ;p

pozdro all zdrowo-rozsądkowym :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do "rycha" , "krzycha" itp kolegów i całej tej głupkowatej "komisji hazardowej" trzeba być ślepym żeby nie zauważyć co się tam odbywa na nasz podatników koszt - spektakl polityczny - który nie ma zadnego absolutnie znaczenia dla naszej przyszłosci - tyle że my zapłacimy za ekspertów i cały ten cyrk , jeszcze lepiej wyglądało starcie "gigantów" pomiędzy Kaczmarkiem a tym ...... drugim prokuratorem , dwoje ludzi którzy stali lub stoją na "straży" praworządności w Polsce - jeden z nich KŁAMIE i tak wygląda właśnie ta Polska !!!!!!!!!!!!! co ja mam powiedzieć dziecku ? że były lub obecny prokurator jest "kłamcą" >>>>??????.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic nie zmieni się w naszej polityce do 2015 roku , czy Prezydentem będzie Kaczyński czy Tusk i jeden i drugi jest siebie wart , Sikorski jeżeli zostanie wystawiony bedzie to jedynie świadczyć o poprawnym "myśleniu" PO , gdyż jest świetnie do tej roli przygotowany i z punktu widzenia politycznego - godnie by to Państwo reprezentował - ale jest to kandydat "niebezpieczny" dla Tuska dlatego może Komorowski - czas pokaże kto stanie w szranki z Kaczyńskim - jedno jest pewne ktokolwiek zostanie prezydentem - NIC TO W POLSCE NIE ZMIENI - dalej będzie tak jak jest czyli "nijak".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziś, po decyzji, komentatorzy mówili, że PO wystawi Komorowskiego.
Ale mnie się wydaje, że jednak będzie to Tusk.

Łukasz Wolski napisał:
"czymś trzeba przykryć występ Drzewieckiego"

Dokładnie. Wszak decyzja o konferencji została podana dziś o 8 rano.
No i ta godzina... Akurat wtedy, gdy przed komisją hazardową jest Drzewiecki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak.... czymś trzeba przykryć występ Drzewieckiego. Dobre posunięcie PR PO. Z resztą, jedyne co robi ten rząd, to PR.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam Panie Mariuszu to komentarz skierowany do pana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Januszu proszę podać dowody na te słowa"tego samego społecznego drania"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.