Facebook Google+ Twitter

Tusk: Nie ma konfliktu ze Schetyną

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-08 21:07

Premier Donald Tusk zapewnia, że nie pogorszyły się jego kontakty z szefem klubu parlamentarnego PO Grzegorzem Schetyną. Takie spekulacje pojawiły się w chwili, gdy Grzegorz Schetyna uznał, że działania Donalda Tuska wobec szefa NFZ były zbyt łagodne.

Premier ukarał szefa NFZ Jacka Paszkiewicza odebraniem miesięcznej pensji za problemy związane z przepisami dotyczącymi stosowania chemioterapii niestandardowej.

Grzegorz Schetyna uważa, taką decyzje premiera za niewystarczającą. Jego zdaniem szef NFZ zasłużył na poważniejszą karę za to, co stało się w ostatnich dniach. Schetyna dodał, że działania Paszkiewicza wymagają ostrej reakcji, a takowej nie było ze strony Donalda Tuska.

Premier jest jednak przekonany, że w tej sprawie podjął decyzje przemyślane, odpowiedzialne i precyzyjne. Zapewnił zarazem, że wewnątrz jego partii nie ma konfliktu. Podkreślił, że nie ma poczucia gorszych relacji z partyjnymi kolegami. Donald Tusk uważa nawet, że atmosfera w Platformie jest lepsza, niż wówczas gdy musiał on podejmować krytyczne decyzje dotyczącego jego klubowych partnerów.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, NFZ nie podpisał umów na leczenie z placówkami, w których nie było wojewódzkiego lub krajowego konsultanta w dziedzinie onkologii. Początkowo ministerstwo zdrowia twierdziło, że w przepisach nic się nie zmieniło, a winę za zamieszanie ponoszą lekarze. Jednak szef NFZ i minister Kopacz przyznali się do błędu.

Po podpisaniu nowego rozporządzenia, chorzy na raka mogą od dziś znów korzystać z niestandardowego leczenia także w tych placówkach, w których nie pracują krajowi konsultanci do spraw onkologii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.