Facebook Google+ Twitter

Tusk nie ma planu awaryjnego w sprawie OFE: "Nie ryzykowalibyśmy"

Donald Tusk wyraził przekonanie, że zmiany w OFE są zgodne z konstytucją. "Nie ryzykowalibyśmy" - twierdzi premier. Z drugiej strony szef rządu przyznaje, że w przypadku problemów w Trybunale Konstytucyjnym trzeba będzie szukać gdzie indziej "dość dużych pieniędzy".

Sonda

Wybiorę

 / Fot. PAP/Leszek Szymański"Nie mamy planu awaryjnego, jeśli Trybunał Konstytucyjny zakwestionuje ustawę o zmianach w systemie emerytalnym, bo mamy pewność, że jest poprawna" - mówił Donald Tusk w Zakopanem. Premier wyraził przekonanie, że prezydent podpisując kontrowersyjną ustawę zapewnił bezpieczeństwo przyszłym emerytom.

"Chcę to mocno podkreślić - nie ryzykowalibyśmy i nie narażalibyśmy przede wszystkim obywateli na tę niepewność dotyczącą przyszłości ich emerytur, gdybyśmy nie mieli pewności, że przygotowaliśmy poprawną pod względem konstytucyjnym ustawę" - zapewniał szef rządu cytowany przez Polskie Radio. Przyznał jednak, że w sytuacji, gdy Trybunał Konstytucyjny zakwestionuje zapisy ustawy trzeba będzie szukać - jak się wyraził - "dość dużych pieniędzy".

Suchej nitki na zmianach w OFE nie zostawił europoseł Marek Siwiec, który wziął udział w programie "Fakty po Faktach". Polityk mówił o swego rodzaju szantażu premiera wobec społeczeństwa. "Rząd doprowadził się do takiej sytuacji, w której mówi społeczeństwu, że jeżeli nie zrobimy tego, co proponujemy, to przewróci się budżet państwa". Zdaniem Siwca "łata" budżetu jest wątpliwej jakości i może się odkleić. Ma to świadczyć o braku odpowiedzialności premiera.

Prezydent podpisał ustawę, ale skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego. Wątpliwości Bronisława Komorowskiego budzą m.in. zapisy dotyczące inwestowania aktywów OFE i ograniczenia swobody działalności gospodarczej poprzez zakaz reklamy. Były prezes Trybunału Konstytucyjnego, Jerzy Stępień apelował do prezydenta, by ten nie podpisywał ustawy, ale skierował ją najpierw do trybunału.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Czytam wyniki mini ankiety i mnie nie dziwi że mają powodzenie w kraju firmy jak AMBER GOLD i inne piramidy. Polakami nie kieruje wiedza ekonomiczna i rozum a najzwyklejsza pazerność. W dalszym ciągu wierzą w gruszki na wierzbie."

No pan tu akurat jest największym miłośnikiem największej piramidy finansowej w Polsce, czyli ZUS-u.

Komentarz został ukrytyrozwiń

chyba pierwszy raz zgadzam się z panem Andrzejem, cwaniaczki wyczaiły niezagospodarowane pieniądze czekające na emeryturę i postanowiły coś sobie skubnąć z tego i tak powstały ofe, a ludzie myśleli że do nich szczęście się uśmiechnęło. udziały rosły jak na zapowiadających wykresach a gdy przychodzi czas na wypłaty to raptem wartość udziału w dół.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.