Facebook Google+ Twitter

Tusk: nie ma szans na radykalne obniżenie podatków

W rozmowie z Jarosławem Gugałą, premier Donald Tusk podkreślił, że rząd "nie jest w stanie radykalnie obniżyć podatków" i zaznaczył, że należy koncentrować się na poprawie jakości usług świadczonych przez państwo.

 / Fot. PAP/WALDEMAR DESKADonald Tusk w Polsat News powiedział: "Nie jesteśmy w stanie radykalnie obniżyć podatków, bo wtedy trzeba by było ograniczyć do minimum usługi świadczone obywatelom przez państwo, których poziom nie jest najwyższy. Chcemy raczej poprawiać jakość tych usług" - donosi wp.pl za PAP.

Premier podkreślił, że ma liberalne poglądy na gospodarkę i że nikt nie musi go przekonywać do wolnego rynku, a także do prostego i mało uciążliwego dla ludzi sytemu podatkowego.

Zaznaczył jednak, że "dzisiaj w Polsce nie ma już przestrzeni na jakąś rewolucję podatkową. Nie jesteśmy w stanie radykalnie obniżyć podatków, bo musielibyśmy wtedy naprawdę zredukować do jakiegoś absurdalnego minimum usługi państwa, czy świadczenia w Polsce - one w Polsce i tak są niskie".

Tusk stwierdził, że w Polsce nie mamy najlepszego poziomu usług państwowych i publicznych i że zdaje sobie sprawę, że ochrona zdrowia, a także emerytury są na zbyt niskim poziomie.

Premier uważa jednak, że Polska na tle Unii Europejskiej jest podatkowo jednym z najmniej opresyjnych państw: "Mamy w Polsce nie najlepszy poziom usług publicznych, a jednocześnie chcielibyśmy oddawać mniej pieniędzy na te usługi".Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

I pomyśleć, że kiedyś była to dziesięcina...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Mamy w Polsce nie najlepszy poziom usług publicznych, a jednocześnie chcielibyśmy oddawać mniej pieniędzy na te usługi."

A może inaczej: chcielibyśmy, żeby nasze pieniądze nie wpadały dłużej w czarna dziurę pod nazwą NFOZ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ochrona zdrowia nie jest w stanie ustać na swoich nogach. Żadnego z pacjentów nie przekonuje to do stania na rękach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tusk, to przykład oszusta jakich wielu w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.