Facebook Google+ Twitter

Tusk nie podpisze deklaracji łódzkiej

Donald Tusk nie podpisze "deklaracji łódzkiej" - dokumentu autorstwa PiS o zmniejszeniu agresji w polityce. "Ten dokument nie wydaje mi się być krokiem w dobrą stronę" - wyjaśnia swoją decyzję premier.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Donald_Tusk_3.jpg&filetimestamp=20100724155132PiS nawołuje w "deklaracji łódzkiej" do odrzucenia „języka nienawiści i wykluczenia” i przekonuje polityków oraz przedstawicieli mediów do jej podpisania. Szef rządu nie chce tego zrobić - informuje TVN24. Na pytanie, czy zgodzi się na akceptację deklaracji pod jakimiś warunkami, Tusk odpowiada: "To wszystko, co miałem na ten temat do powiedzenia".

Premier nie zgadza się też z częścią polityków, którzy twierdzą, że odpowiedzialność za tragedię w Łodzi ponoszą media. PiS chce monitorować internet pod kątem wyszukiwania w nim gróźb internautów, ale Tusk uważa ten pomysł za nietrafiony.

Zapytany o ochronę przyznawaną politykom po wydarzeniach w Łodzi, mówi, że to żadna nadzwyczajna procedura i to nie on powinien decydować o tym, komu jej udzielić. - "Sam kilkadziesiąt gróźb odnotowałem pod moim adresem, ale nie widzę powodu, żeby robić z tego histerię".

Premier przypomniał także, że ataki na polityków to problem jedynie w naszym kraju. -"Nie dajmy też sobie wmówić, że Polska jest dżunglą emocji i że tu się dzieją straszne rzeczy, bo tak nie jest" - podkreślił.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (34):

Sortuj komentarze:

Jak to miło popatrzeć jak Tusk i jego ludzie zapędzili się w "koźi róg".

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 27.10.2010 10:30

W tej deklaracji wyszło szydło z worka :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 27.10.2010 10:29

Co można powiedzieć o człowieku, który daje premierowi do podpisania taki cyrograf? Kpi, czy o drogę pyta?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 27.10.2010 10:09

I bardzo dobrze, że nie podpisze. Powstała już anty deklaracja łódzka.
"Autorzy ANTYdeklaracji piszą m.in., że walka polityczna trwająca od kilku lat przyniosła ofiarę śmiertelną. „Ten fakt powinniśmy uszanować, gdyż zginął człowiek. Każda bezsensowna śmierć przeraża i smuci – bez względu na to z jakiej opcji politycznej pochodzi ofiara. (...) Sprawca twierdzi, że motywem jego czynu była nienawiść do Prawa i Sprawiedliwości i jej prezesa. Ta nienawiść nie dziwi wielu z nas po tym, co wyczyniał i wyczynia nadal Prezes Jarosław Kaczyński. Jednak forma rozwiązania tego problemu nie była odpowiednia i jak najbardziej powinna zostać potępiona”.

Autorzy „mówią zdecydowane NIE napaściom na polityków oraz jakiejkolwiek formie fizycznej agresji”. Apelują o podpisywanie, podobnie jak politycy PiS deklaracji łódzkiej, ANTYdeklaracji łódzkiej. "

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tu mamy najnowsze http://wiadomosci.onet.pl/raporty/napad-na-biuro-pis/boje-sie-wizyty-prezydenta-to-spotkanie-skloconych,1,3747069,wiadomosc.html

Pan Kaczyński miał nie być na pogrzebie śp.Rosiaka z powody pogorszenia sie stanu zdrowia matki.
Kolejne tłumaczenie - nie przyjedzie "bo prezydent nie podpisał deklaracji lódzkiej".

Cyz Pan Konopka ciagle jeszcze nie dostrzega żałosnej śmiesznosci tego człowieka?

No i na koniec wystapienie pani Jakubiak, która odważyła się pokazac u Olejnik:
"Prezydent ma prawo być tam, gdzie chce, ale ja się boję tego czwartkowego spotkania polityków ze światów tak ze sobą skłóconych."

Ta pani po raz pierwszy uzyła słowa "prezydent". Cud bez zezwolenia szefa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jerzy Konopka - oczywiscie, to nie jest "jakas tam deklaracja". Jest to
wstępny, oficjalny dokument, mogący stanowić podstawę do delegitymizacji rządu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 26.10.2010 18:50

Przestańcie już narzekać Pan, Tusk nie chce podpisać i jego prawo
Przy okazji powiem wam, że Jarka kot ma pchły

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tusk nie chce podpisać deklaracji dlatego że bez języka nienawiści ludzie jego partii nie potrafią funkcjonować w polityce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
 • Roman Kożmiński
 • 26.10.2010 17:47

@ Jadwiga Kowalczyk - to nie jest jakaś tam deklaracja , tylko poważna deklaracja pod którą powinni podpisać się Ci co doprowadzili do tego mordu. Czyli politycy PO

Komentarz został ukrytyrozwiń
gt
 • gt
 • 26.10.2010 16:58

PiS wpisał do tej deklaracji tylko pochodziące od polityków PO sformułowania, które można uznać za napastliwe. Ani słowa o łże-elitach, wykształciuchal, lumpenliberałach, porównywaniu do ZOMO. takie sformułowanie deklaracji świadczy moim zdaniem o złej woli autorów i o oich nieszczerych intencjach. Nadal widzą oni zło tylko po stronie PO, co jest moim zdaniem nieuzasadnione.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.