Facebook Google+ Twitter

Tusk nie podpisze sprawozdania Seremeta. Zrobi tak, jak mówił Niesiołowski?

Premier Donald Tusk zapoznał się ze sprawozdaniem z działalności prokuratury, które przygotował Andrzej Seremet. "Wszystko na to wskazuje, że sprawozdanie nie zostanie podpisane" - powiedział. Zastrzegł przy tym, że nie będzie dymisji prokuratora generalnego.

 / Fot. PAP/Jacek BednarczykPremier zastamawia się, czy podpisać sprawozdanie Andrzeja Seremeta. Spotka się z nim w przyszłym tygodniu i dopiero wtedy podejmie ostateczną decyzję. "Wszystko na to wskazuje, że jak już publicznie zapowiadałem, w związku z zastrzeżeniami, ale one nie odnoszą się do samego Prokuratora Generalnego, sprawozdanie nie zostanie podpisane" - powiedział dziennikarzom.

Zaznacza jednak, że nawet jeśli nie podpisze dokumentu, nie oznacza to dymisji prokuratora generalnego, ponieważ jest zadowolony z jego pracy i posiada do niego pełne zaufanie.

Donald Tusk planuje przeprowadzenie zmian w prokuraturze. Chce wzmocnić rolę prokuratura generalnego i utrzymać jego niezależność od polityki.

Wczoraj w TVN24 Stefan Niesiołowski powiedział, że wg niego Donald Tusk nie powinien podpisywać sprawozdania, ponieważ prokuratura popełnia zatrważającą liczbę błędów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.