Facebook Google+ Twitter

Tusk: nie rozumiem protestu lekarzy

Premier Donald Tusk powiedział, że nie rozumie zapowiedzi protestu lekarzy w momencie zakończenia procedury wyboru nowego szefa MSZ. Dodał, iż trafił już do niego wniosek z rekomendowanym przez ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza kandydatem na szefa tej jednostki.

Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license / Fot. PhilipLaTorreChodzi o zapis o karach dla lekarzy, którzy błędnie wypiszą recepty. Zawarł go w swoim zarządzeniu były już szef NFZ Jacek Paszkiewicz. Naczelna Rada Lekarska zaapelowała w piątek, by od 1 lipca lekarze wypisywali pełnopłatne recepty na leki refundowane.

"Nie rozumiem, powiem szczerze, dlaczego teraz, kiedy wiadomo, że lada moment będzie zmiana szefa NFZ i będzie nowy rozmówca, dlaczego (jest) ta akcja, której efektem będzie przede wszystkim kłopot dla pacjentów" - czytamy na Onet.pl wypowiedź Donalda Tuska. Premier dodał, iż jeszcze dwa dni wcześniej rozmowy w MZ wskazywały na to, że część lekarzy, zapowiadająca protest zrozumiała, że „lada dzień czy lada godzina” dojdzie do zakończenia procesu zmiany szefa NFZ.

Wyraził gotowość do rozmów z lekarzami, jednak, jak podkreślił, „nie zrezygnujemy z możliwości dyscyplinowania lekarzy, bo recepta refundowana jest decyzją o wydaniu środków publicznych i każdy w Polsce, kto wydaje środki publiczne, jest kontrolowany, czy robi to prawidłowo".

Czytaj także -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 26.06.2012 16:32

Zapewne chodzi o szefa wyjątkowej firmy NFZ ? Sikorski na ministra zdrowia!Tusk różne wykonuje polecenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń
nauczyciel
  • nauczyciel
  • 25.06.2012 22:23

A co on w ogóle rozumie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.