Facebook Google+ Twitter

Tusk: Nie wiedziałem, że prezydent Lech Kaczyński chce lecieć do Smoleńska

Donald Tusk przyznał, że jego partia przez długi czas nie chciała mówić o tym jak wyglądała współpraca z prezydentem Lechem Kaczyńskim w sprawie polityki zagranicznej. To dlatego dzisiaj w życiu publicznym funkcjonują kłamstwa, które są polityczną pożywką dla PiS.

Sonda

Kto jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską?

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaDonald Tusk powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej, że przed ustaleniem spotkania z Putinem, które odbyło się 7 kwietnia 2010 r. nie miał informacji z Kancelarii Prezydenta, o planowanej wizycie Lecha Kaczyńskiego.

Donald Tusk zasugerował, że Kaczyński zdecydował się polecieć do Katynia, kiedy dowiedział się, że będzie tam premier RP. "Nasza współpraca z prezydentem w sprawie polityki międzynarodowej była bardzo trudna" - zdradził. Tusk przypomniał, że zgodnie z konstytucją, prezydent RP realizuję politykę zagraniczną polskiego rządu. Premier zasugerował, że Lech Kaczyński nadużywał swoich praw konstytucyjnych.

Dziennikarka "Polsat News" przypomniała, że Kancelaria Prezydenta już w styczniu rozpoczęła organizowanie wizyty prezydenta. Tusk powiedział, że nic o tym nie wiedział, przynajmniej nikt z otoczenia prezydenta Kaczyńskiego oficjalnie, nie zwrócił się do niego, w tej sprawie.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (121):

Sortuj komentarze:

i
  • i
  • 04.05.2012 07:06

@Mrko Takasobie
pitolisz

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirka
  • Mirka
  • 22.04.2012 17:14

@Mirku Kraszewski to jest o tobie .Co prawda graja aktorzy ale to ty jesteś w głównej roli .
http://www.youtube.com/watch?v=sgTafCVlhA4

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jürgen
  • Jürgen
  • 22.04.2012 16:54

@Miroslaw Kraszewski
Znowu wróciłeś łachudro, tu smrodzić !!
Ciekaw jestem na jak długo starczy ci woli by systematycznie zażywać leki psychotropowe .Przez jakiś czas nie było cie na tym forum , to i powietrze było znośniejsze .Uważam ,ze cie przegoniono z innych portali, ty powróciłeś .Dalej wylewasz pomyje , smród rozsiewać i robisz kłótnie .Syn się odnalazł i cie olał .Jest kwestia czasu abyś znowu w swoim stylu tu wypisywał kalumnie i oszczerstwa .Znikaj skąd przybyłeś , ty siło nie czysta , diable rogaty .Chyba , że jesteś pospolitym prowokatorem , a wysłanym tutaj siać zamęt !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto kompromituje za granica, nawet w Emiratach Arabskich, Polaków i Polske, bardziej niż pijak w Rzymie? premier Tusk, ktorego praca magisterska jest tajemnica panstwowa? Czlowiek bez matury, za to imitator profesora? Przeciez tej roboty nie mozna porównać z zupelnie neutralna w porownaniu dzialalnoscia pijaka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Po zdemaskowaniu tegoż kłamstwa, dzisiaj Donald Tusk brnie dalej.
Dziś w Zjednoczonych Emiratach Arabskich powiedział tak:
"Kancelaria Prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie była zainteresowana wspólną wizytą w Katyniu w 2010 roku - powiedział w niedzielę premier Donald Tusk. - Nie było mowy - ani wcześniej, ani później - o tym, że prezydent Kaczyński był zainteresowany jakimkolwiek wspólnym działaniem. Nie było to dla mnie zaskoczeniem, bo nigdy nie był zainteresowany jakimś wspólnym działaniem czy wspólnymi wizytami".

KOLEJNE KŁAMSTWO!
Spójrzmy:
Wypowiedź Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z dnia 4 marca 2010 r.:
"Prezydent Lech Kaczyński powiedział w czwartek, że byłoby lepiej, gdyby prezydent i premier wzięli wspólnie udział w uroczystościach w Katyniu.

Premier Donald Tusk udaje się na rocznicowe uroczystości do Katynia 7 kwietnia, spotka się tam z premierem Rosji Władimirem Putinem. Prezydent będzie 10 kwietnia przewodniczył w Katyniu obchodom organizowanym przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

- Ja myślę, że byłoby lepiej, żeby to była wspólna wyprawa prezydenta i premiera, ale jeżeli jest to niemożliwe, to ja jadę w dniu, w którym będą podstawowe uroczystości, a to jest 10 kwietnia - powiedział w czwartek dziennikarzom prezydent Lech Kaczyński. Jak dodał, "jest oczywistością, że prezydent musi tam być"."

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak z Itali
  • Polak z Itali
  • 22.04.2012 16:22

@ALUTKA Dzisiaj 11:54 .Ty tak po prostu po "katolicku" zgodnie linia 'kapłana "Rydzyka wszystkich masz za nic .Tylko twoja prawda i ta prawda głoszona w sekcie Pis jest prawda .Nie!Jesteś wrednym osobnikiem nazwanym przez pomyłkę , człowiekiem .
Pregate per la salute, perché il motivo per il ritardo-può, tuttavia, sono i miracoli di Dio in questo mondo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ALUTKA Dzisiaj 11:54 - ja też widziałam; biedne polskie dziewczyny, sprowadzane przez cwane polskie oszustki do najgorszych prac za "dolę" w dolarach; brałam udział w zrzutce na jedzenie, nocleg i bilet do kraju dla chłopców, okradzionych doszczętnie przez kolegów. Brałam udział w zorganizowaniu 2 dni odpoczynku i powrót do kraju chłopakom, którzy na piechotę uciekli do Rzymu z pomidorowego obozu pracy na południu Włoch.
Mam wiele współczucia dla tych ludzi, ale mam tez prawo zakpić sobie z ochlapusów, których nic do takich zachowań - poza brakiem kultury - nie zmuszało.
Tanti auguri Alutka, stai bene, sana e felice.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tusk wiedzial: --> link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadwiga Kowalczyk Dzisiaj 10:08
===================================
Szanowna Pani Redaktor Kowalczyk, witam i nadal życzę Pani duzo zdrowia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

myNaród Dzisiaj 08:03
"Nie zapominaj babciu, że niemcy są u siebie, włosi są u siebie a naszych bieda i bezrobocie tam wypędziły."
===============================================
Nie do konca sie zgadzam. Wypedzenie polskiej solidarnosciowej opozycji w czasach gdy Bartoszewski, Komorowski, Geremek, Michnik, Mazowiecki, Walesa&CO jako internowani ukladali sie na zamknietych dla publicznosci kursokonfrencjach, pozniej w Magdalence z Jaruzelskim, Kiszczakiem&CO to nie byla emigracja zarobkowa. Podobnie jak nie byla emigracja zarobkowa fala pozniejszej emigracji najcenniejszych przedsiebiorczych Polakow, ktorym umyslnie nie umozliwiono pracy w Polsce i odbudowania Polski. Dlaczego tak sie stalo? W Polsce potrzebni byli tylko przedsiebiorczy obywatele niepolskiego pochodzenia i ich zdalnie sterowani niedoucy, totumfaccy, aktorzy z ruskiego, jaruzelskiego teatru, udajacy profesorow magistrow i autorytety. Najlepszy tego przyklad to "polskie" media.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.