Facebook Google+ Twitter

Tusk nie zgadza się na kandydowanie Karnowskiego z ramienia PO

 • Źródło: Dziennik Bałtycki
 • Data dodania: 2010-09-14 17:07

Premier Donald Tusk powiedział we wtorek, że Jacek Karnowski nie będzie kandydatem Platformy na prezydenta Sopotu. Szef PO oświadczył na konferencji prasowej, że nikt, kto ma zarzuty prokuratorskie, nie uzyska od niego zgody na wykorzystywanie szyldu PO w kampanii wyborczej. Poparcia Karnowskiemu udzieliły jednak struktury PO w Sopocie.

Donald Tusk / Fot. PAP/Radek PietruszkaCzłonkowie sopockiego koła PO w poniedziałek wieczorem oficjalnie poparli kandydaturę Jacka Karnowskiego na prezydenta Sopotu. Na 78 obecnych aż 66 było "za". W wtorek odbędzie się posiedzenie sądu, na którym ma zostać rozpatrzona skarga prokuratury przeciw Karnowskiemu. Prezydentowi zostały postawione zarzuty korupcyjne, część z nich już umorzono.
Decyzja ta nie mogła być zaskoczeniem po piątkowej wypowiedzi szefa pomorskiej PO, Sławomira Nowaka, który zapowiedział poparcie Platformy dla ubiegającego się o reelekcję Jacka Karnowskiego. Teraz ostateczne zatwierdzenie tej decyzji sopockich radnych trafi pod obrady Rady Wojewódzkiej partii.

Członkowie PiS nie kryją oburzenia (W tym tygodniu mają przedstawić swojego kandydata na to stanowisko).
- Uważam, że to tragiczna sytuacja. Osoba z aktem oskarżenia może liczyć na poparcie największej partii politycznej w kraju. Smutne są standardy PO - uważa Piotr Meler, radny z klubu PiS.
Kontrowersje wokół decyzji o kandydowaniu na prezydenta i wokół poparcia Platformy dla Jacka Karnowskiego związane są z zarzutami, jakie formułują wobec niego prokuratorzy.

Przypomnijmy, że "afera sopocka" wybuchła w lipcu 2008, kiedy to "Rzeczpospolita" ujawniła, że zdaniem biznesmena Sławomira Julke prezydent Sopotu zażądał dwóch mieszkań za załatwienie pozwolenia na rozbudowę kamienicy przy ul. Czyżewskiego. Do zdarzenia miało dojść trzy miesiące wcześniej.

Przeczytak cały artykuł w Dzienniku Bałtyckim

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 15.09.2010 10:45

A oto przykład na koniunkturalizm PiS:
Premier oświadczył, że Lepper dostał "szansę całkowitej zmiany nie tylko swojego politycznego image'u, ale także politycznej funkcji w życiu publicznym. Pan Andrzej Lepper z tej szansy nie skorzystał. Po krótkim czasie powrócił do swoich praktyk, co trzeba określić jednym słowem - warcholstwo. My warcholstwa w żadnym razie nie możemy tolerować".

- Chamstwo, chamstwo i jeszcze raz chamstwo - odpowiadał Lepper w TVN 24. - To nie ja zachowałem się jak awanturnik, jak cham, jak niewychowany. To brak kultury politycznej, osobistej, co premier wyprawia.


Więcej... http://wyborcza.pl/1,76842,3635349.html#ixzz0zaNxWoeX

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 15.09.2010 10:33

Używanie obcych słów powinno wiązać się z rozumieniem ich znaczenia.
Słownik wyrazów obcych: imputować
książk. niesłusznie przypisywać komuś popełnienie jakichś złych czynów, pomawiać go o nie: Imputować komuś nieuczciwość. Proszę nic mi tu nie imputować!
od łac. imputare ‘doliczać’
Słownik synonimów
wyraz erudycyjny Imputują mi czyny, których nie popełniłem.
o synonimy: pomawiać, posądzać; książk. insynuować, obwiniać
Słownik języka polskiego
przypisywać, zarzucać coś komuś; pomawiać, posądzać o coś, insynuować

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 15.09.2010 10:26

A to tak panie Ireneuszu, że kiedy Kaczyński powoływał Leppera na wicepremiera, ciążyły na nim prawomocne wyroki sadów. Akt oskarżenia przeciwko Karnowskiemu został ponownie zwrócony do prokuratury. W sadzie go nie ma. Nie bronię Karnowskiego, bo go nie znam. Piszę o faktach. Wyroki prawomocne Leppera - tylko do 2007 roku? Oto one:

Wykaz niektórych wyroków kończących procesy z udziałem Andrzeja Leppera:

* Sąd Rejonowy w Słupsku skazał Andrzeja Leppera na karę półtora roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres trzech lat próby za podżeganie do użycia siły wobec zarządcy gospodarstwa ogrodniczego w Kobylnicy w 1994, na skutek czego jego zwolennicy wychłostali tę osobę (wcześniejszego współpracownika Andrzeja Leppera i szefa sztabu Samoobrony RP w Słupsku[34]) i ogolili mu głowę[33].
* Sąd Rejonowy w Lublinie uznał Andrzeja Leppera winnym lżenia naczelnych organów państwa i skazał go na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na dwuletni okres próby oraz 3 tys. zł grzywny[35].
* Sąd Okręgowy w Łodzi w 2002 utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Łodzi skazujący Andrzeja Leppera za znieważenie byłego wicepremiera Janusza Tomaszewskiego poprzez nazwanie go publicznie "bandytą z Pabianic"[35]
* Sąd Apelacyjny w Gdańsku w 2002 utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Gdańsku skazujący Andrzeja Leppera za znieważenie prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i dwóch byłych wicepremierów, zmieniając jednocześnie karę pozbawienia wolności na karę 20 tys. zł grzywny[35].
* Sąd Rejonowy w Słubicach uznał Andrzeja Leppera w marcu 2002 za winnego zorganizowania w styczniu 1999 nielegalnej blokady na przejściu granicznym w Świecku, wymierzając mu karę roku pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem jej wykonania i grzywnę w łącznej kwocie 5 tys. zł. W następnym roku wyrok ten został utrzymany przez Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim[35].
* 8 maja 2006 Sąd Apelacyjny w Warszawie nie uwzględnił apelacji Andrzeja Leppera od wyroku za pomówienie 5 polityków z Platformy Obywatelskiej i SLD, na mocy którego został on skazany za ten czyn na karę roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania tej kary na okres pięciu lat próby[36].
* W 2006 przegrał proces cywilny ze Zbigniewem Komorowskim, którego pomówił o sprowadzanie do Polski zboża skażonego nitrofenem[37].

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry ruch Tuska. Jednoznaczny i zamykający pole do ataku ze strony opozycji. Są standardy, których nikomu nie można przekraczać.
Szkoda, że PiS tego nie przestrzegał, wiążąc sie z Lepperem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pana Kolebuka wiele niezrozumiałych rzeczy cieszy,szczególnie zaś czerwone łapki które innym imputuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 14.09.2010 20:29

Czym wy zamydlacie ludziom oczy? Czy wiecie,że podnosząc vat do 25% pozostawimy daleko w tyle nie tylko całą Europę, ale również takie kraje jak Australia i Nowa Zelandia, w których VAT wynosi 10%, a zwłaszcza większość Stanów USA, gdzie VAT waha się od 7 do 10 %. Tusk wie,że zrujnował Polskę i nikt już przez wieki nie będzie w stanie jej podnieść i teraz chce odejść i jeszcze w glorii? Ja bym jego i całą PO pod Trybunał Stanu postawił i oskarżył o zdradę Narodu i grabież majątku narodowego.
Panie Kolebuk czy pan wie,że również na pana konto zaciągnięto dług w wysokości ponad 280 tysięcy zł? I cieszy to pana?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Kolebuk, proszę mieć litość. PRAWNIE JEST AKT OSKARŻENIA. Wymaga poprawienia, tak jak..........Nic się nie klaruje, dalej Jacek Karnowski jest oskarżonym. Tylko prawomocny wyrok sądu może zdjąć z niego to odium. Unikam komentowania Pańskich peror, ale Pan wybaczy. Przekracza Pan cienką linie tolerancji. Uwaga dla Pańskiego dobra a nie przeciwko Panu. Poza tym, jednych nazywa Pan przestępcami w momencie piastowania funkcji Premiera-Lepper. A nie był wtedy skazany prawomocnym wyrokiem. A innych nazywa Pan praworządnymi w podobnej sytuacji. Więc jak Panie Kolebuk?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 14.09.2010 20:09

Powoli sprawy się klarują. dzisiaj sąd okręgowy w Gdańsku odesłał akt oskarżenia do prokuratury. Prawnie nie ma aktu oskarżenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mieszkańcy Sopotu, w ogromnej większości opowiadają się za reelekcją J.Karnowskiego. Uważają, że jest dobrym gospodarzem. Za jego rządów Sopot wypiękniał, stał się kurortem. Nie dają wiary oskarżeniom Julkego.
Jednak, jeśli ma być praworządnie, p. Karnowski nie powinien ubiegac się o urząd, do czasu wyjaśnienia sprawy korupcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wczoraj dopadło mnie zdziwienie, gdy zobaczyłem materiał z 2009 r., w którym Donald Tusk opowiedział się za odwołaniem Karnowskiego. Wczoraj, pytany przez dziennikarzy, nie odniósł się do sprawy Karnowskiego, a członkowie PO poparli jego kandydaturę. Dzisiaj jednak sprawa wyszła na prostą - bardzo dobrze. Jeżeli mamy żyć w państwie prawa, to władze powinny sprawować osoby, które nie mają konfliktu z owym prawem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.