Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

60992 miejsce

Tusk o ACTA: Procedura była jawna. Umowę poddano konsultacjom

Donald Tusk wydał upoważnienie dla polskiej ambasador w Tokio, która w imieniu Polski będzie teraz mogła podpisać ACTA.

Sonda

Premier zapowiedział podpisanie ACTA. Co teraz?

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaO swojej decyzji szef rządu poinformował podczas konferencji prasowej we wtorek, 24 stycznia. "Ten projekt spotkał się z akceptacją wszystkich sił politycznych poprzedniej kadencji (Sejmu-red.). Cała procedura trwająca od lat była jawna. Wcześniej ACTA była poddana konsultacjom. Głosowano też w Parlamencie Europejskim" - przekonywał Tusk.

ACTA trawi jeszcze do Sejmu i prezydenta

Premier zastrzegł jednak, że w momencie podpisu umowy przez ambasador RP w Japonii, przepisy nie będą jeszcze obowiązywać Polaków, ponieważ ACTA będzie wymagała ratyfikacji. Następnie podpisać ją będzie musiał także prezydent. Oznacza to, że ACTA może wejść w życie najwcześniej za kilka miesięcy. "Wniosek do Sejmu złożę wtedy, kiedy wszelkie wątpliwości zostaną zerwane" - cytuje Tuska gazeta.pl.

Anonymous ujawnił bazy danych i hasła Platformy, Gazety oraz TVP.pl?


"Z jednej strony konsultacje społeczne będą dalej prowadzone, ale już dzisiaj tylko przepisy krajowe będą decydowały wobec wykroczeń w odniesieniu do praw autorskich i podróbek" - mówił. Zebrane podczas konsultacji opinie posłużą do kształtowania polskiego prawa, które - jak podkreślał Tusk - będzie prawnie istotniejsze od ACTA.

Streżyńska: ACTA nie zmieni polskiego prawa. Zostawia otwarte okienka


"Podzielam wolnościowy entuzjazm"

Tusk przypomniał, że Polska niedawno została usunięta z niechlubnej listy krajów przodujących w kradzieży własności intelektualnej. Zastrzegał, że jego intencją jest ochrona wolności w internecie. "Podzielam wolnościowy entuzjazm ale chcę to bardzo wyraźnie rozdzielić od potrzeby ścigania twardych przestępstw, które mają miejsce w internecie, a także skutecznego ograniczania piractwa". Zachwalał, że żadne z państw UE nie zgłaszało wątpliwości i wszyscy zamierzają przystąpić do ACTA.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

bebe
  • bebe
  • 27.01.2012 09:41

podpisy pod wnioskiem o referendum ws. ACTA !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Angela
  • Angela
  • 27.01.2012 01:53

Umiejętna manipulacja tłumem dla swojego interesu jest sztuką, którą nasze władze już dawno posiadły. Jednakże w tym momencie nasze władze są tak zadufane w sobie, że sądzą iż tylko oni wiedzą co dla nas jest dobre. I przez taki błąd wszystko wyszło na jaw. Przeciętny człowiek przejrzał na oczy. Jesteśmy oszukiwani na każdym kroku. Zdanie obywateli Polski nie liczy się w ogóle!!!! Panie Premierze, niech Pan nie zapomina, że wśród nas jest wiele ludzi inteligentnych, wykształconych i obytych w świecie. Potrafimy liczyć, potrafimy analizować, wiemy co dla nas jest dobre, a co złe. Nadal nie zgadzamy się z przepisami ACTA! Jeśli podpisanie tego dokumentu wiele nie zmieni to po co go podpisywać???? Wystarczy zmienić aktualne prawo, lub zacząć go przestrzegać. Jednakże to jest tylko gra, ACTA daje wam nieograniczone możliwości inwigilacji ludzi. SZARE MASY POLSKIEJ SPOŁECZNOŚCI NIE SĄ GŁUPIE, POTRAFIMY PRZEWIDYWAĆ KONSEKWENCJE!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zablokowane przez ACTA
  • Zablokowane przez ACTA
  • 26.01.2012 22:17

To co Panie Tusk , pozostało zakręcić tlen i zaorać , powolutku trzeba będzie lecieć ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
serpent
  • serpent
  • 25.01.2012 23:02

Politycy na pewno o tym nie wiedzą, ale 'konsultacje społeczne' nie polegają na wysłaniu dokumentu do mediów, z zapytaniem 'Czy macie jakieś zastrzeżenia?' i następnie wdrożeniu jak nie zwrócą na to uwagi...
Niestety, politykom najwyraźniej wydaje się, że jak o czymś nie mówi się w mediach (tych łatwo dostępnych, media alternatywne się nie liczą), to nie ma problemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
behemot
  • behemot
  • 25.01.2012 22:07

nidy wcześniej nie zawiodłem sie na Tusku tak jak teraz...
nigdy wiecej nie zagłosuję na jego partię - będę dzielił się poglądami z każdym i wszedzie,

Komentarz został ukrytyrozwiń
Troll
  • Troll
  • 25.01.2012 21:40

Taa... Wybuchnął zamieszki i wiele państw pogrąży się w chaosie. To więcej niż pewne...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mistrz Poniżania
  • Mistrz Poniżania
  • 25.01.2012 12:57

To kupuj sobie orginałki matole....
Gdybyśmy byli na poziomie gospodarczym jaka Stany Zjednoczone to nie zrobiłoby to na nas większego wrażenia... Ale jest inaczej, jeśli nie zauważyłeś....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek
  • Jacek
  • 25.01.2012 12:01

Niech mi ktoś wytłumaczy , prawie cały świat podpisał , kraje unii wszystkie a u nas skąd ta zadyma ? Ja chcę kupować oryginałki nie podróbki . Części samochodowe to nie podróbki a zamienniki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mądrość
  • Mądrość
  • 25.01.2012 11:26

TUSK człowieku, nawet nie wiesz co kazałeś podpisać. Zejdź na ziemię. Tu nie chodzi tylko o INTERNET, ale o filozofię podejścia do tematu i o to że w imię INTERESÓW DUŻYCH PRYWATNYCH FIRM , chce się za mordę wziąć Kowalskiego za to, że zamontował sobie w samochodzie lusterko zamiennik a nie oryginał, że pojechał do zwykłego mechanika by mu zrobił zapasowy kluczyk do auta a nie do ASO gdzie go wykasują jak za zboże .
Naprawdę jesteście takim tłukami że wierzycie w zapewnienia prawników,którzy az zacierają ręce , ile to nowych spraw będą mieli. A to że Nowak wymienił szybę w oknie swojego domu na nie oryginalną i ma podróbkę okna, a to ze Kowalski ma nieoryginalną lampę czy błotnik w samochodzie. a to że do długopisu ktoś włożył pasujący wkład za 0,50gr a nie oryginał firmy Uniball np. który kosztuje 5 zł.
DO TEGO DĄŻYMY ŻEBY DRĄŻYĆ Z OBYWATELA JESZCZE WIĘCEJ...
Oj chyba przelewa się miarka, o ile już się nie przelała, zmiotą was z tego rządu i rządzenia prędzej niż myślicie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Matrix
  • Matrix
  • 25.01.2012 08:39

Sposób przygotowania do podpisania umowy międzynarodowej ACTA, jest wielkim świństwem polskiego rządu zrobionym własnemu społeczeństwu, jest wielkim świństwem polskiej prezydencji wyrządzonym narodom UE. Nasi rodzimi i europejscy liberałowie doskonale wiedzieli czego chcą i wiedzieli ,że społeczeństwa się na to nie zgodzą, dlatego wszystko robili po cichu i w sposób zamaskowany aby ostatecznie wziąć za mordę internautów i zablokować rozwój wolnej myśli politycznej i wolność słowa w światowej sieci. Dzieje się to wszystko w okresie gdy wali się w gruzy ich zdziczały kapitalizm a narody świata zastanawiają się jak ten system zlikwidować. Internet stał się podstawową platformą wymiany myśli i idei i stał się dlatego dla kapitalistów groźny,liberałowie przerazili się prawdy o sobie i gniewu własnych narodów oraz po raz pierwszy docenili potęgę internetu. Dziś na skalę światową obiegu informacji w sieci kontrolować się nie da , blokować łączy także nie , już jest w budowie niezależny system połączeń globalnych, którego żadne państwo nie zablokuje.Internet pozostanie na zawsze światową siecią wymiany informacji bez cenzury, to systemy polityczne trzeba zmieniać a nie sieci wymiany informacji.Swoje za uszami ma także PSL, bo to min Sawicki przewodził obradom PE na temat gospodarki morskiej i rybołówstwa na którym projekt dokumentu ACTA został przyjęty aby zamknąć usta ludziom bo ryby i tak głosu nie mają.