Facebook Google+ Twitter

Tusk o debacie z Kaczyńskim: Spotkajmy się, niech mi powie skąd wziąć pieniądze

Donald Tusk skomentował program PiS, który wczoraj został przedstawiony w Warszawie. Stwierdził, że pomysły są dobre, ale kompletnie nierealne i niemożliwe do zrealizowania z prozaicznego powodu: braku pieniędzy.

 / Fot. By Donald_Tusk,_Karlspreis_2010.JPG: Euku derivative work: Saibo (Δ) (Donald_Tusk,_Karlspreis_2010.JPG) [CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommPiS zaproponował m.in. dotacje na dzieci oraz dla młodych małżeństw. Za każde kolejne rodzące się dziecko (zaczynając od drugiego) partia chciałaby płacić 500 zł. "Gdybym mógł dałbym tysiąc złotych już na pierwsze dziecko" - skomentował to Donald Tusk.

Premier uważa, że pomysły, które PiS przedstawił na konwencji, nie są złe. Co więcej, sądzi, że są dobre, ale niestety niemożliwe do zrealizowania. W budżecie nie ma na nie pieniędzy.

Tusk zaznaczył, że chętnie się spotka z Jarosławem Kaczyńskim i dowie, skąd prezes zamierza wziąć środki na realizację swoich pomysłów. PiS nie wyklucza takiego spotkania, ale stawia warunek: premier musiałby przeprosić Polaków za swoje rządy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.