Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

111161 miejsce

Tusk o Gowinie: każdy ma prawo błądzić

"Każdy ma prawo błądzić i mylić się w swoich prognozach" - powiedział Donald Tusk, komentując depesze WikiLeaks. Z ujawnionych ostatnio zapisów wynika, że Jarosław Gowin nie wierzył w zwycięstwo Platformy w 2007 roku.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaJak informuje TVN24, Donald Tusk przyznał, że "wyciągnął kilka wniosków" z rozmowy Jarosława Gowina z ambasadorem. "Dużo lepiej dla zdrowia życia publicznego byłoby, gdyby nie formułować takich tez w rozmowach z zagranicznymi dyplomatami" - stwierdził premier. Mówił, że "przestrzega koleżanki i kolegów" przed "nadmierną ilością spotkań w ambasadach".

WikiLeaks ujawnia wypowiedź Gowina: PO przegra wybory z winy Tuska


Premier "szczególnie nie przejął się" ujawnionymi treściami, jednocześnie przyznając, że w 2007 roku, przy dokonywaniu ważnych, przedwyborczych postanowień był "dość osamotniony". Przywołał tu głosowanie za przeprowadzeniem przedterminowych wyborów i decyzję o nie zawiązywaniu koalicji z Ligą Polskich Rodzin i Samoobroną.

Premier skrytykował przewidywania Jarosława Gowina. "W 2007 roku przed wyborami większość ludzi w PO miało poczucie, że idzie w wyborach po zwycięstwo, więc jest to dość poważna pomyłka, jeśli chodzi o prognozę" - skwitował wypowiedź Gowina szef rządu.

Donald Tusk uznał, że "każdy ma prawo błądzić", lecz podkreślił, że "dzisiaj, po latach, ma satysfakcję". "Po latach dokumentacja historyczna pokazuje, że miałem wtedy rację" - powiedział premier.

Jarosław Gowin otwierał listę krakowską w wyborach do Sejmu w 2007 roku.





Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

ss
  • ss
  • 07.10.2011 01:12

;
WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zx
  • zx
  • 04.10.2011 23:19

! WYNIKI WYBORÓW: PIS-52%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM. Dziwi TOTALNA NAGONKA : premiera , PO ,SLD,..., pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 10 ml. wyborców PIS-u oraz ciągłe WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO ,PSL). Młodzi i starsi pytają-czy dalej będą? :dzielić i opluwać POLAKÓW? ,dawać tylko STOŁKI KOLESIOM(mimo braku kwalifikacji) podejmować decyzje WYWRACAJĄCE wszystko do GÓRY NOGAMI?, totalnie POWIĘKSZAĆ DŁUG POLSKI, OKRADAĆ przyszłych emerytów z OFE,...,wyrażać: PYCHĘ,INSYNUACJE,CHAMSKIEOPLUWANIE,CYNIZM,LEKCEWAŻENIE,DESTRUKCJE,AGRESJĘ,HI POKRYZJĘ , BŁAZENADĘ ,MATACZENIE, PLOTKI, KŁAMSTWA,...w stosunku do większości społeczeństwa- ciągle jedynie grożą :wojną, polityczną ZEMSTĄ, ... - Nie głosujmy na nich-tylko na J.KACZYŃSKIEGO i PIS ,aby SAMODZIELNIE MOGLI RZĄDZIĆ przez 4 lata i ODPOWIADAĆ przed SPOŁECZEŃSTWEM za SWOJE RZĄDZENIE (SAMODZIELNE) . PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA,eksmituje na bruk. Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom, aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta? -niezgodne z konstytucją?). Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. PObolszewia?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- ale to nie ciekawi to media?- Palikot USTALAŁEM z Tuskiem atak na KACZYŃKIEGO ...
,

Komentarz został ukrytyrozwiń
nm
  • nm
  • 03.10.2011 02:59

. W PO ćpają?WYNIKI WYBORÓW: PIS-47%,PO-24%,SLD-4,8%,PSL-4%,PNJ -0,1% ,POligłup 0,9%.-TYLKO J.KACZYŃSKI PREMIEREM.Prezydent(MANIPULUJE?) dając odznaczenia MIESZA w KAMPANI.-ŁAMIE PRAWO?CHAM nowak z PO? Tysek KŁAMIE?-Jak UE pozna PRAWDZIWE ZADŁUŻENIE POLSKI-to SPADNIEMY NA OSTATNIE MIEJSCE NA ŚWIECIE.KOMPROMITACJA sądaży:wybiórczej,tvn,tvn24, polityki,obop,...-nie dajmy się KŁAMSTWOM PSEUDO-MEDIOM .-studenci plotkują -TOTALNA KOMPROMITACJA PObolszewi,CYNIZM,OBŁUDA,HIPOKRYZJA,MATACZENIE,BŁAZENADA,CYRK,... .jakimi błaznami otacza się tysek?-(nie)rząd NIEROBÓW(PO,PSL): prawie żadnych reform-TYLKO ZADŁUŻANIE POLSKI (POLAKÓW) -w ciągu 4 lat ZADŁUŻENIE o 400 mld. zŁ(prawdziwe zadłużenie jest prawdopodobnie WIELOKROTNIE WIĘKSZE-skrywane przez ten rząd i dlatego chcą dalej rządzić ,aby PRAWDZIWEGO ZADŁUŻENIA NIE POZNALI POLACY,ANI UE-wszystkie miasta POLSKI są ZADŁUŻONE przez:kredyty,obligacje,inne instrumenty,...,-rząd OKRADŁ pieniądze z OFE i ZADŁUŻA przyszłych emerytów (dzisiejszych studentów i małych dzieci)).CZERWONA KARTKA w wyborach dla PObolszewi( PO,SLD) -TOTALNA KOMPROMITACJA SLD-Wzaiątek i Napieralski chcieli oszukać społeczeństwo-boją się transmisji całej debaty z ROSTOWSKIM,aby sopołeczeństwo nie dowiedziało się PRAWDZIWEGO OBLICZA i programu SLD-czego się BOI,gdzie ich OTWARCIE na społeczeństwo,czy tak jak PO chce UKRYĆ prawdziwy program przed społeczeństwem?czy dopadła ich paranoja?-mówią studenci-czy SLD chce jak PO dążą jedynie do WŁADZY i STOŁKÓW dla KOLESI ?,a nie obchodzi ich dobro WSZYSTKICH OBYWATELI POLSKI.CZY partie OSZUSTÓW?SLD i PO,-NIEWIARYGODNE-skoro chcą debaty ZAMKNIĘTEJ dla TV,a nie szczerej, prawdziwej,konkretnej rozmowy merytorycznej o budzecie i programach tych parti na żywo w TV -aby społeczeństwo dowiedziało się co NAPRAWDĘ MYŚLĄ TE PARTIE.Czy"jutro bez obaw"-czy"OBAWY OD JUTRA" dzięki podpisaniu umowy z center klap?PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA.Tusk powinien kupić gwożdzie do trumny PO. PO eksmituje na bruk.
.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nm
  • nm
  • 27.09.2011 22:37

- WYNIKI WYBORÓW: PIS - 43 % , PO - 27 % , SLD - 4,8 % , PSL - 4 % , PNJ -0,1% , POligłup-0,1 nie pójdzie 19 % ( zachować i sprawdzić ) . Wbrew temu co mówi Platforma i niektóre pseudo - media nie zajmuje się niczym innym jak właśnie PiS-em i Kaczyńskim. Kłamstwo tak bardzo jednak weszło w krew Platformie i mediom , że platformersi i media nie odróżniają już kłamstwa od rzeczywistości. Platforma bez kłamstwa nie potrafi istnieć. Popatrzcie Polacy , kto nami rządzi . Ludzie , dziennikarze , pracodawcy , profesorzy , politolodzy , psycholodzy , ekonomiści , ... z pierwszej PÓŁKI mówią i piszą - totalna kompromitacja (nie)rządu PO i PSL - zmiażdzeni merytorycznie przez OPOZYCJĘ ministrowie premiera - powinni zostać odwołani już DAWNO - na co czeka premier ? Polityczne , a nie merytoryczne wystąpienie ministrów i premiera. Powtarzające się : SKANDALICZNE , ŻENUJĄCE , NIEGODNE , ... zachowanie v- ice marszałka - znacznie przewyższa POligłupa - dobrze to obrazował " PUSTY ŚMIECH" w sejmie : premiera , ministrów rządu , posłów , dziennikarzy , ... oraz ZBULWERSOWANYCH ludzi oglądających DEBATĘ - czerwona kartka w wyborach dla PO i PSL . Rząd NIC nie widzi i nie WIE - bo twierdził , że podwyżka vatu nie spowoduje wzrostu cen - niech idą po NAUKI do BELKI. Mówią i piszą - po co przedstawiają w mediach takie bzdury , nie ma podstawowych dowodów , zatem WSZYSTKO jest możliwe łącznie z zamachem - niczego nie można wykluczyć , dopuki nie będą wszystkie : dowody i dokumenty w POLSCE , nie zostanie przesłuchanych wielu ludzi , może trzeba będzie zrobić ekshumację zwłok , ... - dopiero wtedy poznamy PRAWDĘ - tego domaga się 3/4 społeczeństwa i nie odpuści wyjaśnienia do KOŃCA tragedi Smolenskiej łącznie z powołaniem komisji międzynarodowej czy śledstwem w STRASBURGU o ile zajdzie taka potrzeba . Wyjaśnienie tragedii , pomnik zakończy żałobę .jak nie to potrzebna będzie KOMISJA MIĘDZYNARODOWA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qa
  • qa
  • 23.09.2011 15:01

W wyborach zdecydujmy,aby ten (nie)rząd(PO,PSL) raz na zawsze ZNIKŁ oraz nie dzielił i ciągle obrażał 3/4 społeczeństwa.PO ćpa?
WYNIKI WYBORÓW PIS-41% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe po 0,2% ...- DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?- klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ,a jeszcze NARAŻA SPOŁECZEŃSTWO NA NOWE KOSZTY;autobusu,paliwa, utrzymanie KOLESI,KOLEŻANEK,OCHRONY,DZIENNIKARZY,ŚNIADANIA,OBIADKI,KOLACJE,HOTELE,PIJAR w MEDIACH, FILMIKI ,bilbordy, Łapanki ludzi,przeszkadza w pracy URZĘDOM,ludziom,dzieciom w szkołach,policji, ... - zamiast TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ chociażby na: przedszkola,biedne rodziny i dzieci,ludzi niepełnosprawnych,domy opieki ciężko chorych, niepełnosprawnych,pierwszą pracę dla studentów spłatę długów,które sam rząd zrobił, ... - a NIE BEZSENSOWNE marnotrawienie czasu wielu "WCIĄGANYCH" w to ludzi i przypisywanie (nie)rządowi bardzo często ZASŁUG ludzi z samorzadów. Czy to uczciwe?,a gdzie URLOP BEZPŁATNY?Czy premier STRAJKUJE jeżdząc po kraju?Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom,aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta?-niezgodne z konstytucją?). Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? DZIWI TOTALNA NAGONKA pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 9 ml. wyborców PIS,a WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO,PSL). Nie głosujmy na nich.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mnb
  • mnb
  • 21.09.2011 22:42

WYNIKI WYBORÓW PIS-41% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe po 0,2% ..DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,aferzyści,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?- piszą;POligłupy poza sejmem-ĆPUN?-Palikot USTALAŁEM z Tuskiem atak na KACZYŃKIEGO- pierwszy skandalista PR,kłamca,hipokryta,cynik,... Premier walczy z kibolami,zamyka stadiony-sam podejmował decyzję o REPRESJACH i ich karaniu,a winą obarcza opozycję w internecie-totalna HIPOKRYZJA!!!
klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ..-jak za stanu wojennego?
TOTALNA KOMPROMITACJA MEDIÓW,HIPOKRYZJA,CYNIZM,CHAMSTWO,... mediów?(tvn24,info,polsat,superstacja-godz.13,40-robią to zbyt często) przerwanie KONFERENCJI PRASOWYCH J. KACZYŃSKIEGO i pokazywanie premiera Tuska...-czy paranoja mediów?-plotkują studenci-ANARCHIA,totalitaryzm,...?czy premier wraz z mediami będzie gonił za J.KACZYŃSKIM i PRZERYWAŁ KONFERENCJE PRASOWE i pytania do J KACZYŃSKIEGO i ludzi PIS-u?????? -także często są PRZERYWANE KONFERECJE PROGRAMOWE J.KACZYŃSIEGO i PIS. KIEROWCO nie głosuj na obecny (nie)rząd - WSZYSTKO ROBIĄ ,aby ludzie mieli jak najmniej pieniędzy-bo będą karani WIELOMA NOWYMI PUNKTAMI-cobędzie prowadziło do zabierania PRAW JAZDY,a więc STRACĄ DUŻE PIENIĄDZE NA ZDANIE NOWEGO EGZAMINU.

Tylko międzynarodowa komisja może wyjaśnić tragedię SMOLEŃSKĄ-duże zaniedbania premiera ,rządu, ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
  • gorol
  • 21.09.2011 19:14

przewidywania gowina to jyny jego pobozne zyczenia

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 21.09.2011 19:11

Bardzo ciekawe prawda ?
Są tacy co wybaczają, tak jak Tusk, co się powiedziało w 2007 roku.
Wiem, wiem, prezes ze sforą, nigdy!
Nawet jak sobie wymyślą przewinienie, to nie wybaczą! :)
Tacy są ''mądrzy'' i zapiekli. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

No bo prezes to wiecznie się publicznie przyznaje jak to on co i rusz się mylił... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
gabi
  • gabi
  • 21.09.2011 13:21

Gowin od wewnątrz rozwala P O .Nie Węgrzna należało wyrzucić ale Gowina z PO !