Facebook Google+ Twitter

Tusk o kandydowaniu zadecyduje ... zimą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-30 16:19

Donald Tusk zimą powiadomi o swoim ewentualnym starcie w wyborach prezydenckich. Premier zapewnił podczas konferencji prasowej, że decyzje o tym, czy ubiegać się o najwyższy urząd w państwie, podejmie z pełną odpowiedzialnością.

Do tej pory swoje kandydowanie na prezydenta w przyszłorocznych wyborach zapowiedzieli Tomasz Nałęcz, Andrzej Olechowski i Jerzy Szmajdziński.

Donald Tusk przekonuje, że w 2010 roku nasza gospodarka nadal będzie w dobrej sytuacji. Premier jest nawet gotów założyć się, że efekty polskiej gospodarki będą w przyszłym roku lepsze od przewidzianych w budżecie.

Premier podsumowuje 2009 rok
Zdaniem Donalda Tuska, takie prognozy nie oznaczają, że w Polsce zapanuje raj na ziemi, bo w wymiarze światowym i europejskim będzie to nadal rok trudny, ale - jak podkreślił szef rządu - Polska będzie "nadal jasnym, a może najjaśniejszym punktem w Europie".

Premier podkreśla, że wysokość długu publicznego też pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Według niego dług nie jest dramatycznie duży - w porównaniu z innymi krajami Unii czy nawet Stanów Zjednoczonych.

Donald Tusk zapowiedział też, że w styczniu rząd przedstawi plan konsolidacji finansów publicznych. Jego podstawowym założeniem jest, by wydatki rosły wolniej niż dochody.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.