Facebook Google+ Twitter

Tusk o składkach, Nowak o drogach Mucha o piłce. Rząd to nie św. Jerzy

W mijającym tygodniu usłyszeliśmy odkrywczą myśl ministra Nowaka, że to nie drogi grają na mistrzostwach. Z kolei premier Tusk niczym Janosik zamierza zabrać "bogatym", by dać biednym. Minister sportu zaś kontynuuje bieg po nagrodę w kategorii kompromitacja roku.

 / Fot. PAP/Jacek TurczykZgodnie z hierarchią zacznijmy od premiera. Serwis rp.pl informuje, że szef rządu chce, by składka ZUS była uzależniona od dochodów. Co oznacza taka zmiana dla dużej części osób prowadzących działalność gospodarczą? Oczywiście wyższe składki. Smaczku tej, jakże optymistycznej dla polskich przedsiębiorców zapowiedzi dodaje fakt, że Tusk niczym zbójnik na Podhalu chce stworzyć pakiet ochronny dla kobiet w związku z podwyższeniem wieku emerytalnego i sięgnie do kieszeni przedsiębiorców, których chce złupić jeszcze bardziej. Ta zagrywka szachisty ma pokazać społeczeństwu, że by dać jednym, należy zabrać drugim. Truizmem będzie stwierdzenie, że wyższa składka ZUS-owska nie przyczyni się do wzrostu przedsiębiorczości, bo już w obecnym kształcie doskwiera tym, którzy zdecydowali się prowadzić własne firmy. Oczywiście pojawią się głosy, że tego typu zabieg byłby sprawiedliwy, bo bogatsi powinni płacić więcej. Problem w tym, że biedniejszym ciężaru premier nie ujmie, za to wielu skłoni do zastanowienia czy nie wejść w szarą strefę lub na przykład przenieść działalność poza Polskę.

To nie koniec "przygód" szefa rządu. Na gali "Wprost" raczył pojawić się z liskiem-maskotką. Wszystko po to, by pokazać szefowi Point Group, iż ten pomylił się odwołując Tomasza Lisa ze stanowiska redaktora naczelnego. Przypomnijmy tylko, że firma wydająca "Wprost" nie jest spółką Skarbu Państwa, a premier właścicielem pakietu większościowego przedsiębiorstwa.

Minister Nowak nie pozostawił złudzeń. "Nikt nie był w stanie przewidzieć, ze nastąpi tak poważna powódź na południu kraju. Ale przecież to nie drogi grają na mistrzostwach" - stwierdził szef resortu transportu. Oczywiście przyznaje otwarcie, że to porażka rządu, ale tylko dlatego, że nie okazał się św. Jerzym i nie pokonał smoka w postaci klęsk żywiołowych. Tak czy siak, przetrzebiony schemat polskich dróg "na Euro" przypomina resztki nudli na dnie miski z zupką chińską.

Joanna Mucha odważnie biegnie po tytuł "kompromitacja roku". "Minister Mucha była łaskawa postawić jedno, jakże ważne pytanie: "Kto wybrał drużyny do tego meczu?". Nawet nie chodzi mi o to, że nie wie. Chodzi o to, że nie ma wokół siebie ludzi, którzy tłumaczyliby specjalnie dla niej - nie ma co ukrywać ignorantki w sporcie - oczywistości" - napisał na Twitterze Roman Kołtoń. Minister tłumaczyła potem, że nie wiedziała, że mecz Wisła-Legia, o którym rozmawiano w resorcie to właśnie spotkanie o Superpuchar. Pani Joannie gratulujemy kompetencji. Jej ignorancję mógłby przebić tylko minister rolnictwa pytający o różnicę między słomą a sianem.

Podsumowując kolejny udany tydzień rządu, można tylko napisać, że premier i jego trupa mocno pracują nad spadkiem notowań do poziomu poniżej 20 proc. Paradoks polega na tym, że rada ministrów nie zyskuje przeciwników przez niepopularne reformy lecz seans niekompetencji, brak komunikacji. Cóż, rzecznik Graś do wylewnych nie należy i zdecydowanie woli Twitter niż telefon, który rzadko kiedy odbiera. Ministrowie również gadułami nie są.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Ładne sportowe traktowanie rządzących. Gdyby Tusk był szachistą to inaczej by grał. Mucha jest słabą biegaczką, a długodystansowców nie widać.
Oooo, widzę!
Balcerowicz...
Ale to już inna kategoria...
Chyba... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
  • konio
  • 13.02.2012 11:55

Ruszyli z kopa.Ustawa za ustawą.reforma za reformą.Wpadka za wpadką.Ruszyli z kopa...aż im obywatele kopa zasadzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Heniek
  • Heniek
  • 12.02.2012 22:38

Co jest tematem zastępczym Panie Bachorski??? Że rząd kompromituje się na całej linii? Co nie jest tematem zastępczym? Analiza każdego słowa Kaczyńskiego???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech żyją tematy zastępcze...

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 12.02.2012 22:19

dyletanctwo, korupcja,psucie państwa.Ale tuba medialna potrafiła zrobić z Polaków idiotów którzy drugą kadencję utrzymują politycznych grafomanów na stołkach.Wielkie dzięki dla GW, TVNu ,Rad.Zet.To też ich dzieło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.