Facebook Google+ Twitter

Tusk oczekuje reakcji prezydenta ws. "haków" Jarosława Kaczyńskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-15 21:19

Premier oczekuje reakcji prezydenta na wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o zastrzeżeniach wobec Radosława Sikorskiego. Poinformował o tym rzecznik rządu Paweł Graś.

Prezes PiS w wywiadzie dla tygodnika Newsweek mówił o pewnych faktach dyskredytujących szefa dyplomacji. Dopytywany o konkrety zasłaniał się tajemnicą państwową. Mówił jednak, że są one znane premierowi.

Minister Graś podkreślił, że Donald Tusk nie dysponuje żadnymi tajnymi materiałami związanymi z Radosławem Sikorskim. Dodał, że w tej sytuacji stanowisko powinien zająć prezydent. "Powinien powiedzieć, czy odpowiada mu sposób prowadzenia kampanii wyborczej narzucony przez jego brata" - uważa Graś. Jak dodaje, gdyby zarzuty wobec Sikorskiego były poważne, to prezydent mógł nie podpisać jego nominacji na ministra spraw zagranicznych. Powinien również wówczas zawiadomić odpowiednie służby. "Żadne takie oficjalne zawiadomienie nie wpłynęło " - podkreśla rzecznik rządu.

Tymczasem prezes PiS powiedział w Radomiu, że nie zbiera żadnych haków na Radosława Sikorskiego. Tłumaczył, że chodzi o wydarzenia, które stały się powodem dymisji Sikorskiego z funkcji ministra obrony narodowej w rządzie PiS. Tylko szef ABW albo premier mogą ujawnić informacje na temat Sikorskiego - podkreślił Jarosław Kaczyński. Nikt inny nie może tego zrobić, bo złamie prawo - dodał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.