Facebook Google+ Twitter

Tusk porównał szefa "Solidarności" Piotra Dudę do "pętaka"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-03-30 14:50

Podczas trwającej dyskusji nad rozpisaniem referendum w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn, premier Tusk nie wytrzymał. Porównał szefa "Solidarności" do "pętaka". Wpadek premiera było więcej.

Sonda

Czy Donald Tusk przesadził?

 / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiDonald Tusk w swojej wypowiedzi podsumowywał stanowiska klubów parlamentarnych i ustosunkowywał się do samego wniosku o rozpisanie referendum.

"Kiedy zdecydowaliście się zadać takie pytanie (referendalne - przyp. red.), to dlatego, że znaliście powszechną gotowość do odpowiedzi wygodnej dla każdego z nas. Nie na tym polega odpowiedzialność przywódcy" - mówił z trybuny sejmowej do Piotra Dudy, szefa "S". "Ja bym się wstydził na pana miejscu podejmować tak łatwych zadań. Nie po to wybierano pana na szefa "Solidarności", żeby pan podejmował się zadań, które wykonać może każdy pętak", bo to jest najprostsze, co może być - zaatakował nagle Dudę.

Na sali sejmowej zawrzało. Marszałek Ewa Kopacz ogłosiła przerwę i zwołała konwent seniorów. Niefortunną wypowiedź Tuska wykorzystała opozycja, która podczas przerwy w obradach porównywała ją do "karygodnej", a prezes Kaczyński wyszedł do związkowców.

Po przerwie, premier przeprosił za użyte porównanie Dudy do "pętaka" oraz kontynuował również swoją wypowiedź. Zarzucił byłemu premierowi Leszkowi Millerowi, że jego rząd kiedyś myślał o takiej reformie, ale jej nie przeprowadził, a dziś Miller jako szef SLD śpiewa ze związkowcami "Mury" pod Sejmem. Były premier w ramach sprostowania odpowiedział ze spokojem, że "został zaproszony do wysłuchania tej pieśni" i nie mógł odmówić, a sama pieśń jest tłumaczeniem komunistycznego hiszpańskiego pieśniarza.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (98):

Sortuj komentarze:

OGHANA7
  • OGHANA7
  • 02.04.2012 01:36

JAK KTO JELOP TO I ZLE ZROZUMIAL PREMIERA .TUSK POWIEDZIAL ,ZE TAKIEGO LATWEGO ZADANIA MOZE PODJAC SIE KAZDY PETAK ,A NIE ZE DUDA JEST PETAKIEM .TAKICH MAMY MALO INTELIGENTNYCH SLUCHACZY??? A DUDY NIE MA CO CHWALIC ,BO PRZYWIOZL ORDYNARNYCH LUDZI Z OBRAZLIWYMI HASLAMI DLA TUSKA ,A NAWET ZDJECIA W HELMIE NIEMIECKIEGO ZOLNIERZA .JAKIM PRAWEM TA OBRAZA ?TUSK W PRZECIWIENSTWIE DO TCHORZLIWEGO KACZORA BYL W SOLIDARNOSCI I NAWET NA NIA PLACIL PRACUJAC FIZYCZNIE .TUSK W REWALORYZACJI DAL WSZYSTKIM EMERYTOM PO ROWNO ,A JARO NIE DAL ZA SWOICH RZADOW NIC EMERYTOM .TAKA TO ROZNICA .A KEMPA ?NAJORDYNARNIEJSZA KOBIETA SWIATA .KIM ONA JEST ,ZE PO CHAMSKU ODZYWA SIE DO PREMIERA ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
BAJ
  • BAJ
  • 01.04.2012 21:35

panie tusk/tfu/ każdy sądzi według siebie

Komentarz został ukrytyrozwiń
hihi
  • hihi
  • 01.04.2012 14:20

@ ping pong plwacz

ty tuskowa nać
przestań mi tu plwać,
widac że ci mózg
rozlasował tusk

Komentarz został ukrytyrozwiń
moczar
  • moczar
  • 01.04.2012 12:35

@ kim dzong ch...-jakie te komuchy za gomułki były "zdolne ", jakie piękne teksty wymyślały,przydawało się to na zebraniach ZMS-u .Obecnie to obciach,naftalina-pozdrowienia dla komuchowatej jadżwigi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kim dzong kacz
  • kim dzong kacz
  • 01.04.2012 09:48

po przejeciu wladzy dojdzie do zmiany konstytucji.bedzie tam stalo czarne na czarnym :kazdy obywatel rowniez i czlonek narodu musi miec oddemonstrowane 35 lat.dopiero po tym moze przejsc na emeryture ale nie musi moze demonstrowac do konca zycia.za mojej wladzy demonstracje beda obowiazkowe.na demonstracje bedzie mozna przychodzic z dziecmi.absencja w szkole bedzie usprawiedliwiona.wiezniom za udzial bedzie odliczane z kary.na manifestacjach bedzie program kulturalny.miedzy innymi wystapia leszek miler z piosenka MURY oraz Ja Kacz odspiewam hymn narodowy...nizej podpisany
Kacz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poprawiam błędny tytuł, jaki nadałem Piotrowi Dudzie w swoim komentarzu.
Piotr Duda nie jest posłem. Jest Przewodniczącym "Solidarności".

Komentarz został ukrytyrozwiń
matoł
  • matoł
  • 31.03.2012 22:43

jedno jest już przesądzone.
ci którzy stawiają na tuska tak naprawdę obstawiają w tym wyścigu chabetę
nie tylko niezdolną do dalszych wyścigów, ale znerwicowaną i ze złamaną nogą.
z tego konia im. Donald nie da się już zrobić nawet konia-oracza,
zatem należy posłać na emeryturę lub do rakarni

okazało się, że koń o imieniu donald potrafił tylko rżeć o tym jaki on czempion.
mają go już dosyć i w Berlinie i w Moskwie.
wystarczyło jedno mądre i rzeczowe wystąpienie Piotra Dudy aby natychmiast wyszło,
że ten niby rumak tak naprawdę jest kaszubskim mułem (skrzyżowanie konia z osłem).
jeszcze jedno wystąpienie Dudy i okaże się że w trakcie krzyżowania koń stał obok i przyglądał się harcom dwóch osłów z których wyszło to co wyszło

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 31.03.2012 20:57

duda mówił znakomicie ,tusk niestety kręcił... ta nowelizacja to dla mnie wyłganie kasy od polaka..z powodów o których pisałem . i tu tusk sie przewrócił bo i ja i wszyscy znajomi i większość nieznajomych gdy pójdzie głosować do wyborów to rząd nie bedzie sie usmiechał ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
md z usa
  • md z usa
  • 31.03.2012 20:11

gucio Dzisiaj 18:01

SYNU, NIECH MAMA KUPI CI PATYCZKI (najlepiej kolorowe),
lub liczydło (to taka ramka a wewnątrz 10 drucików i na każdym druciku 10 kulek),
poproś kolegę z podwórka aby pokazał ci jak na takim "komputerze" liczy się do 100.
ojca nie pytaj bo pewnie sam potrzebuje pomocy. z matemy potrafi zapewne tylko
jedna seta,
dwa szczeniaki,
cztery piwa dwia ogórki.

potem spróbuj jeszcze raz i jeszcze raz.
w końcu coś ci wyjdzie

Komentarz został ukrytyrozwiń
gomułka
  • gomułka
  • 31.03.2012 20:03

Gucio ty stary komuchu-coś szaleju najadł ? Pozdrów jadzię komuszycę.