Facebook Google+ Twitter

Tusk: Postawa Kaczyńskiego rujnuje sens istnienia parlamentu

Premier Donald Tusk stwierdził, że postawa Jarosława Kaczyńskiego, który nie uczestniczył we wczorajszej sejmowej debacie nad wnioskami o wotum nieufności dla ministrów Rostowskiego i Grada, "jest rujnująca dla sensu istnienia parlamentu". Tusk stwierdził także, że współpraca PiS i SLD staje się realnym zagrożeniem.

 / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiPremier komentował wczorajszą wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, który wyraził niechęć do uczestniczenia w debacie, bo jak stwierdził wie, jakie padną argumenty. Szef rządu zauważył też, że na sali nie było szefa SLD, Grzegorza Napieralskiego.

"W mojej ocenie to jest realne zagrożenie, współpraca SLD i PiS i planowane wspólne działania także po wyborach. Elementem tego będą także nieustające ataki na rząd kierowane przez obu szefów tych partii opozycyjnych" - stwierdził Tusk.

Premier wyraził nadzieję na konstruktywną kampanię wyborczą, do której będzie przekonywał partie opozycyjne. Dodał jednak, że nie jest naiwny i zdaje sobie sprawę, że walka o parlament polega m.in. na atakowaniu przeciwników politycznych.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (46):

Sortuj komentarze:

elza
  • elza
  • 29.04.2011 18:46

Pan Kaczyński nie nadaje się do pracy zespołowej. Zawsze narzuca swoją wolę ,nie uznaje kompromisów i nie szanuje ludzi o innych poglądach. Otacza się ludźmi ,którzy mu ślepo wierzą i czczą jak bożka. Najśmieszniej wygląda w otoczeniu 6 goryli , których postury go zupełnie zasłaniają. Człowiek ,który ma czyste sumienie się tak nie obstawia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 29.04.2011 15:37

Mały Budda - Jarosław nie chodzi nigdzie : na posiedzenia sejmu ,Komisji sejmowych ,Rady Bezpieczeństwa Narodowego ,uroczystości państwowe ,nie bierze udziału w życiu publicznym [ za co mu płacą?] , nie jeździ na grób Brata .Jedyne jego zajęcie to marsze raz w miesiącu na Krakowskim --troche mało !!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek Kramarz
  • Mirek Kramarz
  • 29.04.2011 15:11

Wójcik też jest mały; takie odnoszę wrażenie - i nazwisko jakieś takie zapyziałe!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
LOL
  • LOL
  • 29.04.2011 15:00

http://www.wikary.pl/?1044

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedy patrzę na Kaczyńskiego, to nie mam żadnych wątpliwości, że kłamstwo ma krótkie nogi...

Komentarz został ukrytyrozwiń
GREY
  • GREY
  • 29.04.2011 13:17

KTO WSTAWIA DO GOOGLI WIADOMOŚCI I JE WYBIERA?

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
  • werol
  • 29.04.2011 12:49

Nieobecność Kaczyńskiego w Sejmie bierze się z tchórzostwa prezesika.
Kaczyński boi się publicznych debat,bo każdą wymianę zdań z oponentami przegrywa.
Kaczyński czuje sie dobrze w wygłaszaniu monologów,a nie w rzeczowej rozmowie i słownej "szermierce na argumenty".
W ząbek czesany-tylko wąsika mu brakuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tusk stwierdził także, że współpraca PiS i SLD staje się realnym zagrożeniem.
Zagrożeniem dla kogo?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarosław Konieczny
  • Jarosław Konieczny
  • 29.04.2011 11:44

Szanowny pan kaszub Tusk musiał chyba poczuc wielki smród koło pewnej części ciała, bo straszy polaków już wszystkim co mu ślina na język przyniesie. I chociaż PiS jest jedyną partią w sejmie, która nigdy nie chciała nawet rozmawiać z SLD, to jednak "Słoneczko Peru" wymyśliło dla tych partii koalicję. Chyba trzeba więc panu Premierowi [przypomnieć, że to nie Kaczyński tylko właśnie on jest skłonny do wspólpracy z komuchami. Nawet Platformę Obywatelską zakładał, m.in. do spółki z dwoma byłymi wspólpracownikami SB. I wychodzi na to, że jacy założyciele, taka działalność PO. Moim zdaniem, wielką tragedią dla Polski będzie, jeśli Polacy jeszcze raz uwierzą temu bufonowi, któremu się marzy oderwanie Kaszub od Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pozytywka
  • Pozytywka
  • 29.04.2011 11:11

Dajcie się dale ogłupiać przez TVN48, NIGDY nie będzie koalicji PIS-SLD czy SLD-PIS - NIGDY! Za to PO-SLD czy SLD-PO prędzej! Gdyż PO nie jest już liberalną partią, staje się coraz bardziej socjalną w sferze gospodarczej, a w kwestiach moralnych partie te idą w bardzo podobnych kierunkach!