Facebook Google+ Twitter

Tusk potwierdza dymisję wiceministra zdrowia. "Nie ma konfliktu z Arłukowiczem"

Wiceminister zdrowia Krzysztof Chlebus podał się do dymisji. Media spekulują, że przyczyną decyzji może być konflikt z Bartoszem Arłukowiczem. Sam zainteresowany nie skomentował tej informacji, a premier Tusk jej zaprzeczył.

 / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiKrzysztof Chlebus złożył rezygnację - tę informację potwierdziło Ministerstwo Zdrowia. Stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia zajmował od sierpnia 2012 roku.

"Dziennik Gazeta Prawna" napisał w piątek, że przyczyną dymisji jest konflikt z Bartoszem Arłukowiczem. Powołał się przy tym na informacje anonimowej osoby z resortu zdrowia, która stwierdziła, że rezygnacja jest protestem przeciwko działaniom podejmowanym przez ministra zdrowia. Chodzi m.in. o brak decyzji ws. ustawy dotyczącej szpitali klinicznych oraz niezaakceptowanie ustawy dotyczącej zawodu fizjoterapeuty.

Dziś na temat rezygnacji wiceministra zdrowia wypowiedział się Donald Tusk. Premier zaprzeczył istnieniu jakiegokolwiek konfliktu między Chlebusem a Arłukowiczem. " Jeszcze dzisiaj rano celowo chciałem się utwierdzić w tym przekonaniu i takie potwierdzenie otrzymałem" - oznajmił.

Tusk stwierdził, że Krzysztof Chlebus podjął taką decyzję, ponieważ ma inne plany zawodowe. "Ten kto jest lekarzem, szczególnie jeśli jest lekarzem uznanym z własnym dorobkiem, to praca w resorcie zdrowia nie zawsze dostarcza satysfakcji i czasami niektórzy ludzie myślą intensywnie o powrocie do swojego zawodu" - powiedział.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.