Facebook Google+ Twitter

Tusk: raczej wcześniejsze wybory niż sztukowanie koalicji. Wałęsa: Nie zmienia się konia w środku rzeki

„Nie sądzę, aby zaistniała potrzeba uzupełnienia czy zmiany koalicji w tej kadencji. Gdyby się miało okazać, że z jakichś powodów nie ma większości w tym parlamencie, to alternatywą są raczej wcześniejsze wybory niż próba dosztukowania do większości" - mówił premier Donald Tusk w programie „Dziś wieczorem”.

 / Fot. PAPDonald Tusk zaznaczył, że 6 lat sprawowania funkcji premiera dostarczyło mu sporo satysfakcji, ale nie zamierza walczyć o to stanowisko za wszelką cenę. Podkreślił, że na najbliższe lata ma plan, ale do zrealizowania go niezbędna jest mu lojalna drużyna, wierząca w sensowność podejmowanych działań.

Tym samym premier odniósł się do działań Jarosława Gowina, którego los w Platformie ostatecznie rozstrzygnie się w najbliższych dniach. „Żeby zrobić to, o czym mówię, muszę mieć Platformę zwartą i przekonaną do tego, co mówię -powiedział Donald Tusk w TVP Info.

„Nikt nie może zastąpić Tuska. Nie ma potrzeby zmieniać koni w czasie przeprawy" - mówi z kolei Lech Wałęsa, gość Kontrwywiadu RMF FM, który jest przekonany, że nikt inny nie jest w stanie zrobić więcej niż PO. Wałęsa przekonywał, że sondaże są raczej grożeniem palcem, na zasadzie : "Panie premierze, weź pan się do roboty, panie premierze, nie jest tak dobrze.

Wg Wałęsy odejście Tuska i PO oznaczałoby zmiany na gorsze.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Platformersi swoje zarobili. Po przegranych wyborach przyczają się gdzieś w kącie, a gdy kasa się rozejdzie na powrót będą jątrzyć, spiskować, aby kolejny raz dorwać się do kasy. Tusk i cała ta ferajna już "tak ma".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przesiadanie na kucyka jest dalece niebezpieczne :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak to szkapa, mamy ogiera Kaczyńskiego! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego tytuł jest tak idiotyczny ?
Rozumiem, że Wałęsa ma swoje wtręty, ale skoro tak nie powiedział, to dlaczego sugeruje się takie sformułowanie i naraża tytułem na śmieszność ? Top jest fer ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.