Facebook Google+ Twitter

Tusk: Rada Gabinetowa to tylko podsycanie niepokojów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-03 13:45

Premier Donald Tusk uważa, że zwołanie Rady Gabinetowej nie jest konieczne, gdyż obecna sytuacja gospodarcza nie wymaga tego typu nadzwyczajnych działań. Prezydent Lech Kaczyński w wywiadzie telewizyjnym powiedział, że rozważa zwołanie Rady w związku z sytuacją gospodarczą na świecie. Mówił też, że chciałby porozmawiać w tej sprawie "w cztery oczy" z premierem.

Premier powiedział w Sejmie, że wszelkie działania w tej sprawie należy pozostawić instytucjom, które odpowiadają za sytuację finansów publicznych. Donald Tusk zaapelował też do polityków o to, aby nie tworzyli atmosfery zagrożenia dla Polski. Premier powiedział, że politycy powinni raczej wspierać atmosferę stabilności i spokoju, która - jego zdaniem - panuje w polskiej gospodarce. Według szefa rządu, nasza gospodarka jest w dużym stopniu odporna na zawirowania w Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej.

Rada Gabinetowa to rząd pod przewodnictwem prezydenta. Nie przysługują jej kompetencje Rady Ministrów. Radę Gabinetową zwołuje prezydent w sprawach szczególnej wagi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.