Facebook Google+ Twitter

Tusk: raport Millera zawiera to, czego zabrakło w raporcie MAK-u

- Poznaliście efekty pracy komisji - powiedział Donald Tusk. - Jest rzeczą ważną, aby istota raportu dotarła do nas wszystkich. Być może z ustaleń komisji nie będą zadowoleni zwolennicy teorii spiskowych, ale raport zawiera to, czego zabrakło w dokumencie MAK-u - fragmenty o przygotowaniu lotniska i kontrolerów.

- Komisja zakończyła pracę. Jeśli pojawią się nowe fakty albo dotrę do informacji, o których nie wiedziałem, to oczywiście jako prezes rady ministrów, wznowię prace - powiedział premier, dodając: - choć na razie tego nie przewiduję.

Czytaj także: Raport Millera to kłamstwa, obciążające Polaków

Donald Tusk podziękował za pracę 34 członkom komisji. Powiedział, że zdaje sobie sprawę, pod jaką presją pracowali eksperci i prosi o docenienie efektów ich pracy - Musieli pracować niezwykle efektywnie i szybko. Komisja stanęła na wysokości zadania, jeśli chodzi o tempo prac - mówił.

Czytaj także: Znamy już raport Millera. A co Ty o nim sądzisz? Napisz!

- Jest rzeczą ważną, aby istota raportu dotarła do nas wszystkich. Raport wykluczył celowe działania osób trzecich, zamach, naciski, dlatego z ustaleń z komisji zapewne nie będą zadowoleni entuzjaści teorii spiskowych - opowiadał premier.

Na koniec Donald Tusk stwierdził, że raport zawiera informacje, których zabrakło w rosyjskiej wersji raportu: wskazano na niewłaściwe przygotowanie lotniska Smoleńsk Północny oraz błędne komendy kontrolerów.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

jura
  • jura
  • 30.07.2011 11:59

ja na policmajstra nie dam dopuscic.wnuki widzac go w telewizji wolaja dziadku dziadku predko choc popatrzec i. wszyscy razem sie serdecznie posmiejemy.zamiast glupich reklam albo niekiedy glupawych kabaretow dac pana antoniego

Komentarz został ukrytyrozwiń
re
  • re
  • 30.07.2011 08:08

Sam raport jak i jego prezentacja niczego "laikom"nie wyjaśnia.Wyjaśniają natomiast wypowiedzi i artykuły osób bezpośrednio związanych z lotnictwem.W tym kontekście wszystkie wypowiedzi Macierewicza i jego tzw."ekspertów"stają sie bezwartościowym bełkotem wariata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.