Facebook Google+ Twitter

Tusk rozmawiał z Pawlakiem o wieku emerytalnym. Udają konflikt?

Premier Donald Tusk i lider PSL Waldemar Pawlak spotkali się w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego. Obecny był również minister finansów Jacek Rostowski. Negocjacje nie przyniosły żadnego rozstrzygnięcia, ale rozmowy będą trwały nadal.

Sonda

Jesteś za podniesieniem wieku emerytalnego?

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaSpotkanie w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego stanowiło główny temat rozmów pomiędzy Donaldem Tuskiem, Waldemarem Pawlakiem i Jackiem Rostowskim. Po prawie czterech godzinach dyskusji, nie udało się wypracować wspólnego zdania pisze Wprost.pl.

Rzecznik PSL Krzysztof Kosiński powiedział, ze rozmowy koalicyjne w tej sprawie będą trwały nadal. Nie chce jednak podać terminu ich zakończenia. Tuż przed tym spotkaniem, członkowie PSL wzięli udział w zebraniu, na którym w ścisłym gronie partii rozmawiano o planowanej reformie emerytalnej i sytuacji w koalicji. Treść tych ustaleń nie jest znana.

Po spotkaniu z premierem i ministrem finansów, Waldemar Pawlak powiedział, że kierownictwo PSL upoważniło go do rozmów z PO, mających na celu wypracowanie kompromisu dotyczącego przyszłej reformy emerytalnej.

Podczas trwających do tej pory rozmów, nie udało się znaleźć porozumienia w sprawie rządowych planów emerytalnych oraz wypracować wspólnej strategii działania do 2015 roku pomiędzy PSL i PO.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Benedykt Present
 • Benedykt Present
 • 28.03.2012 05:39

Państwo gnębi przedsiębiorców jakimiś "zamorskimi" podatkami VAT, CIT, PIT. Cechą tych podatków jest nie tylko ich niepolska geneza, ale i zachodnia pokrętność, skomplikowanie i niejasność. Obawiam się, iż polski przedsiębiorca nie ma chęci ani czasu myśleć o technologiach, gdyż papierkowej roboty ma aż nadto. Nie jestem polskim przemysłowcem. Nie piszę w niczyim imieniu, a tylko w interesie Rzeczpospolitej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikołajek
 • mikołajek
 • 27.03.2012 21:45

No cóż Donald Tusk to kawał zawodnika. Jak na razie wszystkich udaje mu się ograć a wielu zwieść.
Nawet los i przeznaczenie zdają się nie mieć szans w konfrontacji z Donaldem T.
Bo kto zaprzeczy że większość Polaków nadal uważa iż to dobry człowiek , sympatyczny , ładnie się uśmiecha ma rodzinę , żonę dwójkę dzieci i tak dalej i tak dalej. Taka normalka.
Dla innych pocieszające powinno być to że z dnia na dzień , z tygodnia na tydzień , z miesiąca na miesiąc grono osób które postrzegają tę osobę zgoła inaczej , z opatrzności pomocą , powiększa się.
Dla nich Tusk to już nie taka normalka.
Co bardziej uważni i przenikliwi dostrzegają w Donaldzie Tusku bohatera iście baśniowego.
A ci z wyostrzonym zmysłem wyobraźni widzą w nim postać mityczną , niby z jakiegoś zupełnie innego okresu dziejów.
Osobiście chętnie zaintonuję o Donaldzie Tusku każdą pieśń i na każdą melodię byle bym miał pewność że to postać już jak najbardziej historyczna i z przeszłości. Nawet nie koniecznie tej baśniowej.
Mk.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
 • edwin
 • 27.03.2012 21:28

Jak można takie gówno nazywać reformą ? Jest to tylko zmiana wieku emerytalnego, na bliższy śmierci, co łączy się automatycznie z krótszym okresem pobierania świadczenia. Mówiąc wprost, odbierania własnych pieniędzy wpłaconych państwu jako haracz, umownie zwany składką. Zwykłe łajdactwo, ale czego innego można oczekiwać od nieudaczników prących do władzy i nie ponoszących kompletnie żadnej odpowiedzialności ! Jak do tej pory.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta "reforma" jest tylko rozwiązaniem doraźnym, tak jak poprzednia tak i ta nic nie zmieni. Za jakś czas znowu zrobią reformę i m.in. zlikwidują OFE.
Ale cóż, chcieliśmy socjalizmu i państwowych emerytur?! To mamy!
Projekt PISu nie jest lepszy, bo zakłada przymus ubezpieczenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Tusk rozmawiał z Pawlakiem o wieku emerytalnym. Udają konflikt?"

Bez tego "Udają konflikt?" nie byłoby sensu podawać dalej zwykłej informacji.
Z tym "Udają konflikt?", a bez odautorskiego rozwinięcia - "artykuł" nie ma sensu...:(

Komentarz został ukrytyrozwiń
olaf
 • olaf
 • 27.03.2012 09:41

po co ta dziwna reforma?
dlaczego nie uszczelnia się obowiązujacych systemów i nie egzekwują tego co obecne przepisy wymagają, to znaczy: podniesienie stawki dla rolników, skuteczne wyeliminowanie pozorowanych działalnosci rolniczych i wykorzystywanie KRUS do opłat podczas gdy prowadzona jest najzwyklejsza działalnośc gospodarcza , a nie działalnośc rolnicza, kontrola i egzekwowanie składek od zaniżanych płac przez pracodawców i to nie z przemysłu tylko jak głos ludu niesie częstokroć w kancelariach prawnych odprowadzają składki od najnizszego pół etatu a resztę płacą do reki z ominięciem systemowych opłat, a w kancelariach są nie małe dochody przy niewielkich kosztach. . Te wymijające uzasadnienia o wysokich kosztach robocizny są absurdalne, niech nasi pracodawcy jadą do Niemiec tam się dowiedzą jak wysokie są koszty robocizny i Niemcy jakoś nie bankrutują tylko się doskonale rozwijają. Dzieje się tak w efekcie stosowania najnowszych technologii i wtedy za towar, którego nikt inny nie ma można każdą cenę żądać i utopić w niej każde koszty. A nsi menedżerowie zostali w rozwoju technologicznym w latach 50 XX wieku i takich produktów jest na rynku pełno (CHINY) i nie można przebić się cenowo. Nasi menedżerowie na kłopoty finansowe firmy maja tylko jedno rozwiązanie zwolnic pracowników i przeżucic cały ciężar na budżet państwa do którego podmioty gospodarcze odprowadzają nieporównanie mniej z podatku CIT niż cała reszta pracobiorców z podatku VAT i PIT. Widać to co roku w ustawie budżetowej. Chyba nie te rozwiązania emerytalne trzeba naprawiać, a wymagane jest uszczelnienie systemu podatkowego i systemu opłat na składki i to w szczególności dla przdsiębiorców i wysoko zarabiających oraz błyskawiczne i skuteczne działania w celu zwiększenia eksportu a obniżeniu importu. Dlaczego nasz Minister Spraw Zagranicznych nie chwali się osiągnięciami w zakresie zawartych kontraktów eksportowych? Być może nasi menedęerowie są za słabi aby konkurować na rynkach zagranicznych z innymi z powodu np. z braku dobrych produktów, braku dobrej kadry (dobrze opłacanych naszych ludzi) i z braku przygotowania logistycznego do działania daleko od domu.
Wniosek - kręcenie się we własnym grajdołku nie rozwiąże problemów finansowych państwa trzeba zaatakować przez eksport i ściągać kasę do Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jAN dULAK
 • jAN dULAK
 • 27.03.2012 09:32

panowie już wszystko ustalili a teraz wypada przyrznąć głupa

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irena K
 • Irena K
 • 27.03.2012 09:29

To tylko rozmowy udawane - które nic nie wnoszą a zabierają tylko czas i pieniądze. PiS ma świetny projekt emerytalny - dlaczego tego projektu nie wdrożą ;bo PiSowski?? Ot durni mamy w rządzie ,a raczej Matołów którzy nadają się tylko do kopania rowów!

Komentarz został ukrytyrozwiń
janusz jedrzejewski
 • janusz jedrzejewski
 • 27.03.2012 09:28

przecież trzeba sie spieszyć bo jutro będzie za późno o co tu chodzi
czysta abstrakcja czy nie ważniejszy jest nasz eksport opieka nad rodziną żeby było więcej dzieci służba zdrowia z podkreśleniem służba szkoóły które się zamyka ludzie gdzie my zyjemy to nawet nie farsa bo robi się straszno.

Komentarz został ukrytyrozwiń
eKarolinka
 • eKarolinka
 • 27.03.2012 09:19

Wieść gminna niesie ,że chłopcy z PSL-u chcą przehandlować przyszłe emerytury Polaków za partyjne długi. Te niby rozmowy to zwykły bajer.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.