Facebook Google+ Twitter

Tusk: rozmowa z politykami Solidarnej Polski była ponadstandardowa

"Bardzo to doceniam, mówię o klimacie merytorycznej rozmowy. Widać wyraźnie, że z państwa strony, ta rozmowa nie jest wyłącznie politycznym pojedynkiem kto kogo" - powiedział o wczorajszej rozmowie z politykami Solidarnej Polski premier.

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiWczoraj odbyło się spotkanie przedstawicieli Solidarnej Polski z premierem Donaldem Tuskiem, dyskutowano tam o kształcie przyszłej reformy emerytalnej. Samo spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Zauważył to sam premier, który stwierdził, że taka merytoryczna dyskusja to rzadkość w polskiej polityce. Raczej dominuje zasada kto-kogo. Premier Donald Tusk otrzymał prezent od byłych działaczy SP - dziecięce buciki symbolizujące dobre intencje byłych polityków PiS, w tej sprawie.

Przedstawiciele Solidarnej Polski zapewnili, że pomimo bardzo krytycznej opinii o gabinecie Tuska, chcą wesprzeć premiera w tej kwestii. Uważają, bowiem, że sprawa systemu emerytalna-rentowego nie powinna być osią sporów politycznych. Lider formacji Zbigniew Ziobro stwierdził, że problemem pogarszającego się w Polsce przyrostu naturalnego oraz związanego z tym podwyższenia wieku emerytalnego, powinien zostać rozwiązany poprzez reformę polityki rodzinnej państwa polskiego.

Poruszano również wątek pominięcia tych planów rządu w kampanii wyborczej przez partię Tuska. Według Ludwika Dorna, to jest jeden z głównych powodów, uzasadniających słuszność przeprowadzenia referendum w tej sprawie. Donald Tusk, powiedział, że nie różni się znacznie od innych polityków, a takich rzeczy raczej nie zapowiada się w kampanii wyborczej: "Możemy udawać przed samymi sobą, że świat zaludniają politycy wyłącznie szlachetni, którzy z mówienia całej prawdy uczynili swoją istotę prymarną, ale ja wiem, że tak nie jest i na tej sali też takich nie ma" - powiedział premier

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

jo
 • jo
 • 24.02.2012 08:46

na solidarna polske nie glosowalem ani bym nie glosowal .z ludzmi ktorzy zmieniaja ugrupowania jak krawaty nie ma o czym rozmawiac.czesto zmieniaja zdanie jak chameleony kolor skory

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wojciech Wilk
 • Wojciech Wilk
 • 23.02.2012 22:27

Czy w wyborach parlamentarnych glosowałeś na Solidarną Polskę ? Jeżeli nie bo nie startowała , to powiedz mi czytelniku dlaczego Premier z nimi rozmawia ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 23.02.2012 20:27

Wreszcie coś się dzieje na prawicy. Prezes Jarosław powinien iść na emeryturę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Elżbieta Szychlinska
 • Elżbieta Szychlinska
 • 23.02.2012 19:54

Ziobro zagrał na nosie Kaczyńskiemu .Przyjechał z Brukseli na spotkanie z premierem .Byłam też pod wrażeniem dyskusji , spokojna , merytoryczna .

Komentarz został ukrytyrozwiń
-ono-
 • -ono-
 • 23.02.2012 19:16

ble ble ble i nic z tego nie wynika. Politycy bujają nadal w obłokach i zachowują się jak kosmici oderwani od rzeczywistości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jo
 • jo
 • 23.02.2012 18:24

dobrze ze politycy rozmawiaja ze soba.szkoda ze nie wszyscy

Komentarz został ukrytyrozwiń
stenia/kos
 • stenia/kos
 • 23.02.2012 16:50

Tak -- publiczne puszczanie wiatrów a raczej po prostu ordynarne pierdzenie to jedyne co Donuś potrafi robić. Niegdyś najdonioślej pierdział śp Jacek Kuroń. I huk i smród pokładały wszystkich. Jedynie czasem Mazowiecki się opierał. Ale jak On teraz wygląda ! Taki zasuszony wieloryb !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 23.02.2012 14:46

Medycznie-premier ma wielką boleść!Od czasu do czasu,trzeba sobie ulżyć ,puszczając wiatry publicznie.Wszak jest pierwszy /prymarny/.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 23.02.2012 13:41

Rewelacyjny ruch Ziobry.
Zagrywa wyjątkowo mądrze, bo widać zdaje sobie sprawę, że polityka totalnej negacji prowadzi na manowce.
Dzięki temu nie czeka go salonowo-polityczny ostracyzm.
Nie lubię Ziobry i uważam, ze trzeba go rozliczyć, ale ten gest i całe spotkanie uważam za genialne politycznie posunięcie. W końcu nie można, jak prezes zawsze dziewica, ciągle powtarzać że białe jest czarne :).
Rodzi się prawdziwa opozycja, choć gęby nie do końca trafione.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale się porobiło na salonach... Premier zabiega o względy trzeciorzędnych polityków, zgranych do bólu. "Koniec świata" - mawiał Pawlak, ale nie "od ZUS-u", tylko ten komediowy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.