Facebook Google+ Twitter

Tusk rozważa odwołanie obchodów 20. rocznicy upadku komunizmu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-05 15:39

Szef rządu obawia się, że uroczystości 4 czerwca w Gdańsku mogą być zakłócone przez związkowców z Solidarności, którzy już zapowiedzieli manifestację w obronie zwalnianych stoczniowców.

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak uważa, że takie postawienie sprawy przez premiera jest kolejnym dowodem na jego niechęć do dialogu ze społeczeństwem. Jak ocenia, rząd odkłada rozwiązywanie problemów Polaków na później.

Według szefa klubu Lewicy Wojciecha Olejniczaka, szef rządu nie powinien odwoływać uroczystości w Gdańsku, natomiast z całą pewnością powinien wykazać więcej zainteresowania problemami polskich pracowników. Zdaniem Olejniczaka premier powinien wykazać się działaniem, by pomóc stoczniowcom i efektywnie walczyć z kryzysem gospodarczym.

Z kolei marszałek Sejmu Bronisław Komorowski z PO uważa, że odwołanie uroczystości oznacza nie tylko zepsucie obchodów 4 czerwca, ale także zmarnowanie szansy na promocję Polski. Wyraził nadzieję, że mimo oporu, uroczystości w Gdańsku odbędą się.

Marszałek Komorowski przypomniał, że również Sejm i Senat przygotował obchody rocznicy "wolnych" wyborów. Na 3 czerwca zaplanowane jest uroczyste posiedzenie Sejmu z udziałem zagranicznych gości, w tym przywódców Parlamentu Europejskiego. Zaproszony został również były prezydent Lech Wałęsa, jednak na razie nie potwierdził swojej obecności.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.