Facebook Google+ Twitter

Tusk: Rząd będzie walczył z trudną sytuacją na giełdzie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-18 13:50

Premier Donald Tusk zapowiedział, że rząd będzie walczył z trudną sytuacją na giełdzie i spadkiem wartości polskiej waluty. Jak wyjaśnił, szybsze kierowanie euro z pomocy europejskiej na polski rynek jest jedną z dostępnych dla nas form.

W opinii szefa rządu należy bardziej dynamicznie niż do tej pory wykorzystywać środki europejskie. Jak dodał, niski kurs złotego uczyni te operacje bardziej opłacalnymi.

W opinii premiera, poza granicami Polski jest kilka instytucji, które na obecnej sytuacji robią interes. Tusk powiedział, że nie będziemy ułatwiać im zadania. Premier dodał, że interwencja rządu zostanie oceniona po działaniach i efektach. Szef rządu zaznaczył, że problem spadków występuje także na innych parkietach i warszawska giełda nie jest w tym odosobniona.

Donald Tusk pozytywnie ocenił wspólną inicjatywę związków zawodowych i pracodawców, stworzenia możliwości przechodzenia na półbezrobocie. Jak dodał, rząd pracuje nad bardzo podobnym rozwiązaniem, w których czas pracy byłby liczony inaczej niż do tej pory. Szef rządu zaznaczył, że priorytetem działań rządu jest ochrona miejsc pracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.