Facebook Google+ Twitter

Tusk, Smoleńsk i kibice

Sytuacja w kraju a sytuacja na stadionach, czyli co kibice zarzucają Tuskowi.

Kibice Motoru Lublin przygotowali premierowi Tuskowi „gorące powitanie” podczas jego wizyty w Lublinie 1 października 2011 r. Do znanych z innych miast haseł dodali swoje: „Donald, ty łotrze, w Lublinie nikt cię nie poprze!”. Tuska witał też transparent nawiązujący do katastrofy smoleńskiej.

Kiedyś to było proste: kibic - ten kto kibicuje, kibol - ten kto demoluje. Dzisiaj jednak słowo „kibol” nabrało szerszego znaczenia i jest używane także z przekory przez środowiska kibicowskie, protestujące przeciwko sytuacji w kraju i zamykaniu stadionów. Teraz, by być "kibolem", wystarczy wywiesić na stadionie transparent nieprzychylny rządowi, a za nazwanie Tuska matołem w Białymstoku już wlepiali wysokie mandaty. Współczesny "kibol" gdyby założył humorystyczną stronę internetową, już może się liczyć z wizytą ABW o 6.00 rano - tak dbają o nasze bezpieczeństwo i majestat konstytucyjnych organów Rzeczypospolitej. Tylko jakoś Palikotem, gdy nazywał zmarłego prezydenta chamem i insynuował, że może mieć on problemy z alkoholem, wymiar sprawiedliwości się nie przejmował, podobnie jak raperem, który śpiewał „zabiję prezydenta”.

Państwo, które nie potrafiło zadbać o bezpieczeństwo prezydenta i całej delegacji, jak największe zagrożenie traktuje teraz „kiboli” i innych obywateli domagających się prawdy o katastrofie smoleńskiej. Ja się zaś pytam, gdzie było ABW i inne służby, gdy oddawano rządowego Tupolewa do remontu w zakładach w Samarze, których właścicielem jest Oleg Deripaska, a silniki samolotu do zakładów Saturn, należących do byłego agenta KGB Siergieja Cziemiezowa? Jak można było powierzyć remont tak ważnego samolotu (albo jakiegokolwiek samolotu) i jego silników w ręce ludzi pokroju Deripaski – rosyjskiego oligarchy i przyjaciela Putina, przesłuchiwanego przez zachodnich prokuratorów w związku z podejrzeniami o pranie brudnych pieniędzy i kontakty z mafią rosyjską, który od 5 lat ma cofniętą wizę do USA?

To tak, jakby ABW nie było od przeciwdziałania międzynarodowej przestępczości i innym największym zagrożeniom dla bezpieczeństwa kraju, w tym stwarzanym przez rząd Donalda Tuska, a od zajmowania się... kibicami.

Od katastrofy smoleńskiej minęło już półtora roku i nie doczekaliśmy się spektakularnych dymisji szefów służb, a szef BOR-u odpowiedzialny za brak oględzin lotniska w Smoleńsku dostał drugą gwiazdkę generalską. Prawie nikt nie poniósł konsekwencji, choćby tylko politycznych, nie licząc wojskowych, którzy są tutaj tylko kozłami ofiarnymi, bo to rząd Tuska obciął pieniądze na armię. I nie licząc ministra Klicha, który podał się do dymisji, a Tusk go jeszcze usprawiedliwiał, tak jakby to gdzie i na jakich warunkach trafi na remont samolot ze specjalnej wojskowej floty nie było w gestii ministra obrony podległego premierowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.