Facebook Google+ Twitter

Tusk spełnił obietnicę przedwyborczą i zjadł obiad z panem Czesławem

Donald Tusk zjawił się w końcu na przygotowanym przez emeryta obiedzie. Czesław Dolecki dobrze przygotował się do spotkania, jednak premier nie mógł poświęcić mu tyle czasu, ile ten by chciał. W czasie posiłku poruszone zostały kwestie istotne dla Polaków.

Członkowie spółdzielni "Rybka" przygotowali m.in. świąteczne potrawy: smażoną rybę, makowiec i kapustę z grochem. Donald Tusk podkreślił jednak, że będzie to "wyjątkowo smutna wigilia", nawiązując tym samym do tragedii, jaka spotkała pięciu polskich żołnierzy w Afganistanie.

Pan Czesław chciał poruszyć podczas rozmowy tematy problemów służby zdrowia, górnictwa i przywilejów, które posiadają urzędnicy państwowi, a których nie mają zwykli obywatele. Jak powiedział premierowi przy powitaniu, "Potrzeba by pięciu godzin, by o wszystkim porozmawiać". Ponieważ Tusk nie miał tyle czasu, emeryt miał wybrać trzy główne tematy.

To kolejna próba spotkania pana Czesława z premierem, tym razem udana. Jak podaje TVP info, pierwsze ich spotkanie miało miejsce 3 października, kiedy w ramach przedwyborczej kampanii zjadł śniadanie w Spółdzielni Socjalni Rybka utworzonej w katowickiej dzielnicy Giszowiec przez grupę bezrobotnych. Wtedy Czesław Dolecki zwrócił na siebie uwagę premiera przez głośne i dobitne wyrażanie swoich opinii. Donald Tusk zaproponował mu śląski obiad, w którym miał uczestniczyć parę dni później. Do spotkania jednak nie doszło.

- Obiecał, to powinien przyjechać. Dotrzymał słowa i chwała mu za to - powiedział Czesław Dolecki, który nie zważa na to, że obiad z premierem udało się zorganizować tak późno. Na pytanie czy jest zadowolony odpowiedział, że oceni to po obiedzie i rozmowie.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Jan Stańczyk
 • Jan Stańczyk
 • 22.12.2011 09:15

Czysty pijar. Tyle nie spełnionych obietnic Premiera , jak On musi się źle czuć przez cały czas?

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Jerzy Konopka
 • @Jerzy Konopka
 • 22.12.2011 08:35

radzę Panu,jako zatroskanemu obywatelowi,zwrócić sie do prokuratury prowadzącej sprawę "katastrofy smoleńskiej" z doniesieniem o możliwości popełnienia przestępstwa.Każdy obywatel(patriota),który powziął by taką informację(o śladach materiałów wybuchowych na ubraniu ofiary)bez względu na jej źródło dbając o rzetelność w materii wyżej wspomnianego śledztwa,nie omieszkałby poinformowąć stosownych organów o faktach,które mogą mieć istotny wpływ na przebieg śledztwa.Pozwolę sobie nadmienić,iż zatajanie takich informacji lub też niezwłoczne nie poinformowanie odpowiedniego organu jest zagrożone karą ujętą w KPK.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 21.12.2011 23:37

To może Pan Czesław otworzy jadłodajnię dla POlityków ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Walery Wątróbka
 • Walery Wątróbka
 • 21.12.2011 20:48

Parada Oszustów zrobiła Was w konia - dupki. Teraz zostanie Wam tylko suchy chleb , który zjecie sami bo koń wcześniej zdechł.. Tak się dzieje jak ma się umysł zaćpany , a oczy wlepione w WSI 24 (TVN).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tuskowi i całej reszcie już nic nie pomoże w mediach pojawiają się informacje na temat wyników ekshumacji zwłok śp. Zbigniewa Wassermanna. Według nieoficjalnych przecieków na ciele znaleziono ślady materiałów wybuchowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No co?? Trzeba podnieść wyniki sondaży!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kicia
 • kicia
 • 21.12.2011 18:32

Pani Natalio, TUSK...... z PANEM Czesławem....? Ładniej byłoby Pan Tusk z panem Czesławem

Komentarz został ukrytyrozwiń
pluto
 • pluto
 • 21.12.2011 18:28

czekamy na zdjęcia wodza przy wyławianiu AMFOR z Bałtyku, walki wręcz zYETI i za sterami bombowca.
A może TU 134?

Komentarz został ukrytyrozwiń
MIS
 • MIS
 • 21.12.2011 18:15

A mogę zaprosić DONALDA na kanapkę z musztardą ? Tyle mi zostanie po wykupieniu leków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jarekjarek
 • jarekjarek
 • 21.12.2011 18:03

GOEBELS SIĘ WGROBIE PRZEWRACA NA TAK PRYMITYWNĄ I CHAMSKĄ PROPAGANDĘ,GIEREK ,STALINOWSKI BETON, KPZR TO PRZY KIM DZON TUS I PLATFORMIE MAŁY PIKUŚ!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.