Facebook Google+ Twitter

Tusk spotka się z Kamińskim przed komisją hazardową?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-25 17:15

PiS domaga się przeprowadzenia przed komisją hazardową konfrontacji zeznań premiera Donalda Tuska i byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego.

W uzasadnieniu wniosku Beata Kempa i Zbigniew Wassermann powołują się na przepisy Kodeksu Postępowania Karnego, zgodnie z którymi osoby przesłuchiwane mogą być konfrontowane w celu wyjaśnienia sprzeczności.

Według Zbigniewa Wassermanna Tusk i Kamiński to najważniejsze osoby afery hazardowej. Poseł PiS podkreśla, że zeznania byłego szefa CBA i premiera są sprzeczne i dlatego należy doprowadzić do ich konfrontacji.

Zbigniew Wassermann uważa, że cała afera w pigułce sprowadza się do dania wiary premierowi lub szefowi CBA, a są to zupełnie różne oceny dotyczące bardzo ważnych dla afery hazardowej wydarzeń. Głosowanie nad wnioskiem w sprawie konfrontacji odbędzie się po świętach.

Posłowie PiS wnioskują ponadto o przesłuchanie jako świadków: ministra skarbu Aleksandra Grada, dziennikarza Polskiego Radia Euro Sebastiana Ogórka i rzeczniczki ministra sportu Mirosława Drzewieckiego.

PiS chce też by komisja hazardowa wystąpiła do ABW o wyjaśnienie powodów zainteresowania działaniami Ryszarda Sobiesiaka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.