Facebook Google+ Twitter

Tusk spotka się z PiS. Czy będzie porozumienie?

Prawo i Sprawiedliwość wystąpiło z propozycją zorganizowania spotkania w Sejmie z Donaldem Tuskiem. Rozmowy miałyby dotyczyć reformy emerytalnej. Czy dojdzie do porozumienia?

Sonda

Czy uważasz, że jest możliwe porozumienie w sprawie emerytur między Tuskiem i PiS?

http://www.premier.gov.pl/zdjecia_i_filmy/galerie_zdjec/premier_o_ministrze_zdrowia,9028/#tabs / Fot. Fot: www.premier.gov.pl"Zmuszanie Polaków do dłuższej pracy to złe rozwiązanie i będziemy to udowadniać" - powiedział rzecznik PiS, Adam Hofman
dla Polskiego Radia. Według Hofmana, nie należy przestrzegać sformułowanej przez ministra Rostockiego opinii, że im dłużej pracujemy, tym dłużej nie jesteśmy na emeryturze i rząd oszczędza.

- To nie jest dobra logika i wierzymy, że Donald Tusk będzie miał jakieś inne argumenty niż tylko takie - powiedział Hofman.

Prawo i Sprawiedliwość ma wystąpić ze swoim wnioskiem, gdzie każdy z zatrudnionych będzie miał wybór, na jakich zasadach chce przejść na emeryturę. Można będzie wybrać obecne lub nowe zasady emerytalne. PiS jest dalekie w swoim pomyśle od zmuszania Polaków do dłuższej pracy. Swoje argumenty partia Kaczyńskiego ma przedstawić premierowi. Prezes PiS, Jarosław Kaczyński nie będzie obecny podczas zebrania.

Projekt rządu w sprawie reformy emerytalnej opiera się na założeniu, że wiek emerytalny kobiet i mężczyzn zostanie zrównany i wyniesie 67 lat. Aby ten stan osiągnąć, co cztery miesiące wiek emerytalny podwyższany byłby o jeden miesiąc, aż do uzyskania założonego wieku emerytalnego.

W praktyce z każdym rokiem będziemy przechodzić na emeryturę o trzy miesiące później. Dzięki tym zasadom mężczyźni osiągną zakładany wiek emerytalny w 2020 roku, natomiast kobiety w 2040 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.