Facebook Google+ Twitter

Tusk spotkał się z przedstawicielami polskich wsi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-31 13:05

Około 10 tysięcy złotych ma wynieść pomoc dla poszczególnych regionów wiejskich. Poinformował o tym premier Donald Tusk, który w Licheniu spotkał się z sołtysami polskich wsi. Chodzi o środki z funduszu sołeckiego. Ustawą w tej sprawie zajmuje się właśnie parlament.

Premier przypomniał też, że w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ciągu najbliższych czterech lat na polską wieś ma trafić 70 miliardów złotych. Donald Tusk zapewnił, że rząd będzie robił wszystko, żeby polska wieś była miejscem godnego życia. - Żeby szkoła na wsi prezentowała poziom zbliżony do tych szkół w największych miastach, a opieka przedszkolna była dostępna również dla małych wsi - dodał.

Premier zapowiedział, że większość z budowanych w tym roku boisk sportowych powstanie na wsiach. Mówił też sołtysom o rządowym pomyśle, by w każdej gminie powstało centrum kulturalne i biblioteka. Zadeklarował, że rząd będzie wspierał organizację centrów wolontariatu na wsiach.

W południe premier weźmie udział we mszy w sanktuarium w Licheniu. Wszystko to w ramach trwającej tam pielgrzymki sołtysów i środowisk wiejskich.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.