Facebook Google+ Twitter

Tusk: Spotkanie z liderem opozycji było merytoryczne

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-10-27 19:36

Zakończyło się spotkanie premiera Donalda Tuska z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim w Kancelarii Premiera. Głównymi tematami rozmowy były kryzys finansowy, wprowadzenie euro w Polsce oraz kwestia ustaw zdrowotnych. Jarosław Kaczyński odrzucił pomysł wspólnej konferencji z Donaldem Tuskiem.

 / Fot. PAP Tomasz GzellKryzys finansowy, plan przyjęcia przez Polskę europejskiej waluty oraz budżet na 2009 rok, był głównymi tematami ponad dwugodzinnej rozmowy premiera Donalda Tuska z prezesem PiS-u Jarosławem Kaczyńskim.

W ocenie premiera, spotkanie z liderem opozycji było "merytoryczne". Donald Tusk zaznaczył, że odniósł wrażenie "dobrej woli" ze strony Jarosława Kaczyńskiego.

Donald Tusk powiedział po spotkaniu, że Polska jest państwem stabilnym i może się oprzeć skutkom światowego kryzysu finansowego. Według słów premiera, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podziela tę opinię.

Szef rządu podsumowując spotkanie dodał, że wraz z Jarosławem Kaczyńskim doszli do konkluzji, iż polski system jest stabilny. Politycy stwierdzili, że nasz kraj może się oprzeć kryzysowi na światowych rynkach.

Donald Tusk poinformował prezesa Prawa i Sprawiedliwości, że gotowa jest mapa wstąpienia naszego kraju do strefy euro. Szef rządu dodał, że przedstawi ją jutro na Radzie Gabinetowej, która będzie obradować pod przewodnictwem prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Premier zaznaczył, że stanowiska ekipy rządzącej i PiS-u, co przyjęcia unijnej waluty, znacznie sie różnią. Donald Tusk wyjaśnił, że Jarosław Kaczyński i PiS są zainteresowani późniejszą datą przyjęcia unijnej waluty. Według rządu, Polska, wobec zawirowań na światowych rynkach, będzie o wiele bezpieczniejsza w strefie euro.

Donald Tusk chce się ponownie spotkać z Jarosławem Kaczyńskim w kwestii przyjęcia euro. Premier dodał, że ma nadzieję na zbliżenie stanowisk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.