Facebook Google+ Twitter

Tusk: Sytuacja powodziowa jest na bieżąco monitorowana

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-01 18:06

Donald Tusk zapewnia, że sytuacja powodziowa w kraju jest na bieżąco monitorowana. Premier rozmawiał w Warszawie z wojewodami. W spotkaniu uczestniczył też minister spraw wewnętrznych i administracji oraz przedstawiciele wojska.

Po naradzie szef rządu podkreślił, że ostatnie akcje ratunkowe potwierdzają, iż w razie wystąpienia trudnych sytuacji nie ma zbędnych formalności i biurokracji. - Pomoc jest na telefon i w szczególnych przypadkach wojsko i sprzęt są na miejscu w ciągu 24 godzin - zaznacza Donald Tusk. Dodaje, że żołnierze biorący udział w ratowaniu ludzi i dobytku, to wyszkoleni specjaliści wyposażeni w odpowiedni sprzęt. W gotowości jest ponad 4300 wojskowych i około 800 pojazdów różnego rodzaju.

Premier zapewnił, że sytuacja jest monitorowana - zwłaszcza na najbardziej zagrożonych obszarach. Dodał, że w miarę możliwości będzie kruszony lód na głównych polskich rzekach - Wiśle i Odrze.

Zdaniem szefa rządu, sytuacja powodziowa to sprawdzian dla urzędników. Premier zwrócił się także do policji, aby w razie ewakuacji ludności funkcjonariusze szczególnie zadbali o dobytek pozostawiony w opuszczonych domach. Strona polska współpracuje także z niemieckimi ratownikami, którzy kruszą lód na Odrze.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.