Facebook Google+ Twitter

Tusk: Sytuacja w Zielonej Górze efektem nazywania bandytów patriotami

Na konferencji prasowej w Warszawie, którą zwołano w wyniku sytuacji w Zielonej Górze, Donald Tusk stwierdził, że napaść kibiców na policjantów, to skutek tego, że niektórzy politycy nazywają bandytów patriotami.

 / Fot. Łukasz Gdak/Poznań Nasze MiastoSzef rządu podkreślił również, że żadnej tragedii nie można wykorzystywać do polityki. "Jestem przekonany, że jednym z powodów, dla którego tak często zdarza się-w poczuciu bezkarności-napadanie na policjantów, agresja, przemoc wobec policjantów na służbie są także nieodpowiedzialne słowa niektórych polityków, którzy w ostatnich miesiącach i tygodniach zwykłych bandytów, tych, którzy napadają, biją, kopią i policjantów, i innych obywateli, nazywają czasami patriotami, czasami bojownikami o wolność słowa. I mamy dzisiaj tego efekty" -mówił Tusk.

Premier podkreślił, że chuligańska napaść na policjantów po wypadku, to wyraźny dowód na to, że niektórzy w Polsce czują się rozzuchwaleni. "Uważają napaść na funkcjonariusza państwowego za coś naturalnego" - ocenił szef rządu.

Zamieszki w Zielonej Górze. Starcie kibiców z policją. Są ranni


Tusk uznał użycie siły przez policję, za reakcję adekwatną do danej chwili i potrzeby sytuacji. Podkreślił również, że każdy odpowiedzialny Polak, a szczególnie politycy, nie powinni mieć żadnej wątpliwości, po której stronie stanąć.

Premier wyraźnie podkreślił, że tragiczna śmierć w wypadku samochodowym nie może być pretekstem, ani powodem wytłumaczenia dla zamieszek ulicznych. "Zamieszek, które przeradzają się w brutalny atak na policję oraz na mienie publiczne" - oznajmił.

Lider PO podsumowując na konferencji sytuację w Zielonej Górze, powiedział że; "Ktoś, kto kopie 28-letnią policjantkę w głowę, jest bandytą". Dodał również, że, nawet najbardziej wstrząsające zdarzenie nie będzie traktowane jako usprawiedliwienie dla tych, którzy atakują policjantów na służbie - czytamy w Newsweeku


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

ss
  • ss
  • 07.10.2011 01:05

-
WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 05.10.2011 06:49

Tusk dał glinom wolną rękę w zabijaniu ludzi,kiboli sam bym rozjeżdżał oraz posłów PO łącznie z Tuskiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zx
  • zx
  • 04.10.2011 23:12

- WYNIKI WYBORÓW: PIS-52%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM. Dziwi TOTALNA NAGONKA : premiera , PO ,SLD,..., pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 10 ml. wyborców PIS-u oraz ciągłe WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO ,PSL). Młodzi i starsi pytają-czy dalej będą? :dzielić i opluwać POLAKÓW? ,dawać tylko STOŁKI KOLESIOM(mimo braku kwalifikacji) podejmować decyzje WYWRACAJĄCE wszystko do GÓRY NOGAMI?, totalnie POWIĘKSZAĆ DŁUG POLSKI, OKRADAĆ przyszłych emerytów z OFE,...,wyrażać: PYCHĘ,INSYNUACJE,CHAMSKIEOPLUWANIE,CYNIZM,LEKCEWAŻENIE,DESTRUKCJE,AGRESJĘ,HI POKRYZJĘ , BŁAZENADĘ ,MATACZENIE, PLOTKI, KŁAMSTWA,...w stosunku do większości społeczeństwa- ciągle jedynie grożą :wojną, polityczną ZEMSTĄ, ... - Nie głosujmy na nich-tylko na J.KACZYŃSKIEGO i PIS ,aby SAMODZIELNIE MOGLI RZĄDZIĆ przez 4 lata i ODPOWIADAĆ przed SPOŁECZEŃSTWEM za SWOJE RZĄDZENIE (SAMODZIELNE) . PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA,eksmituje na bruk. Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom, aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta? -niezgodne z konstytucją?). Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. PObolszewia?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- ale to nie ciekawi to media?- Palikot USTALAŁEM z Tuskiem atak na KACZYŃKIEGO ...
'

Komentarz został ukrytyrozwiń
agatka
  • agatka
  • 04.10.2011 21:45

tomek Dzisiaj 18:16

tomeczku kochany, nawet jeżeli wierzysz reinkarnację zapamiątaj,
MASZ TYLKO JEDNO ŻYCIE.
każdy z nas łącznie z tobą kiedyś je zakończy.
w chwili końca każdy ma choćby nawet ułamkową ale ma tego świadomość.
I CIEBIE TO CZEKA.
zachowaj zatem tę troszeczkę rozumu na ten czas

Komentarz został ukrytyrozwiń
JAN NOWAK
  • JAN NOWAK
  • 04.10.2011 21:33

tomek Dzisiaj 18:16

tomuś, ludzie giną, w domach płacz, a ty błaznujesz.
czy ty synku aby wiesz, co ta śmierć najbliższej osoby?

jeżeli nie to układaj dalej klocki

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 04.10.2011 19:55

To prawda , PiS dał zielone światło kibolom do rozrabiania . Mają w tym swój cel polityczny. Dziwi mnie ,że tak dali się zmanipulować - pseudo patrioci i pseudo kibice.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
  • tomek
  • 04.10.2011 18:16

Panie Janie zapomniał Pan jeszcze o katastrofie kolejowej,tsunami w Japonii,śmiertelnym wypadku busa w którym zgineli pracownicy sezonowi itp.Troszeczkę rozumu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JAN NOWAK
  • JAN NOWAK
  • 04.10.2011 18:00

NIE MA NAJMNIEJSZEJ WĄTPLIWOŚCI.
kadencja 2007-2011 czyli kadencja TUSKA i PO

to KADENCJA ŚMIERCI

Smoleńsk - 94 ofiary
Łódź - morderstwo działacza PiS przez fanatyka PO
w-wa przed kancelarią Tuska-samospalenie
teraz zielona góra zabójstwo kibica

polacy mówią - bezsensownej śmieci STOP.

TUSK - O D E J D Ź

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.10.2011 17:53

Prof. Czapiński bardzo dobrze określił stosunek kiboli do wyborów: nie pójdą i nie będą głosować, bo dla nich jakikolwiek rząd powstanie po 9 października to i tak oznaczać to będzie represje i zakazy stadionowe i stop burdom.

PiS opowiada teraz o patriotyzmie kibiców, ale "zapomina", jak o kibolach wypowiadał się minister Ziobro. Padały gorsze słowa, niż o NIESKAZANYM doktorze G., którego niedawno uniewinniono, a o uniewinnieniu którego pisała jedynie prasa branżowa typu Puls Medycyny.

Kiedy polityk taki jak Beata Kempa mówi publicznie w telewizji publicznej w prime time'ie, że ręczy za człowieka, bo nic mu nie udowodniono, bo nie został skazany i dla niej nie jest bandytą tylko patriotą, że nie wolno nazywać go bandytą, bo nie został skazany, i że nie wolno tak traktować i stosować takich "pokazówek" wobec ludzi, którzy nie zostali skazani prawomocnym wyrokiem to przypomina mi się słynna konferencja Ziobry, i słynne słowa: "Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie". Link: http://www.youtube.com/watch?v=vNGkRKCpDgY

Słowa te zostały rzucone przez ówczesnego ministra sprawiedliwości na człowieka, który NIE POSIADAŁ WYROKU SKAZUJĄCEGO. Jak to się ma do tego, co mówi dzisiaj Kempa i Kaczyński i "patriotyzmie kibiców"? Za swoje słowa Ziobro musiał przepraszać, został wysłany później na "banicję" do Brukseli żeby Polacy o nim zapomnieli. Czy za "patriotyzm kibiców" Kempa i Kaczyński również przeproszą?

Dla przypomnienia o ministrze Ziobro: http://fakty.interia.pl/polska/news/ziobro-przeprosi-pana-ktory-juz-nikogo-nie-zabije,1389790,3

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kibic Legii Warszawa
  • Kibic Legii Warszawa
  • 04.10.2011 17:43

Oczywiście ja rozumię Pani Marty Jenner przekaz.Mam tylko obawy o otumanionych ludzi przez :Rydzyka , Kaczynskiego , Sakiewicza , że bedzie to dla nich za trudne i ZROBIĄ TO OPACZNIE .Przeciez mamy mnóstwo przykladów , że robią to opacznie np. na Krakowskim Przedmiesciu w Warszawie a modlacy sie do plyty chodnikowej . KaczyńskiJaroslaw robi juz nie rocznice ale miesięcznice .Nawet Katolicy 5tak nie robią -przeciez jarosław Kaczyński nie jest katolikiem , nie jest chrześcijaninem .Przecież agresywni, wulgarni do wszystkich , ktorzy ich pietnują .
To jest moja intencją , ze skomentowałem .Sorry : jeśli Pani wzięła to sobie za obrazę .