Facebook Google+ Twitter

Tusk szefem komitetu wyborczego Lecha Kaczyńskiego?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-03 13:35

Po czwartkowym oświadczeniu Donalda Tuska, o rezygnacji z ubiegania się o Urząd Prezydenta RP, ruszyła lawina domysłów i pomysłów co „autor miał na myśli”, kto z poparcia PO wystartuje, na to tak mało ważne, jak zaznaczył premier, stanowisko.

Premier, jak widać znudzony ponad dwuletnią bezczynnością swojego rządu, postanowił, że on i jego wszyscy ministrowie biorą się od piątku (czyli dnia następnego) do roboty.

Pokerowe zagranieW głowę wszyscy zachodzili i zachodzą, co go do tego skłoniło, dlaczego właśnie ogłosił to w czwartek, a nie w poniedziałek albo w niedzielę i dlaczego w styczniu, a nie w lutym czy grudniu. Mówią nawet, że swoim oświadczeniem chciał przykryć aferę hazardową.

W czwartek - rzeczywiście, tak można było to interpretować i po ogłoszeniu nawet premierowi współczuć, bo przecież przez ostatnie cztery lata marzył i śnił o pałacu prezydenckim i bajecznych, jeszcze z czasów Wałęsy i Kwaśniewskiego, umywalkach, złoconych klamkach, żyrandolach i salonach, salonikach.

Ogłoszenie, że rząd (cały) zabiera się za reformowanie państwa było jakby potwierdzeniem jego
logicznego wywodu o rezygnacji. I wszystko się zgadzało, wszystko szło zgodnie z planem,
gdyby nie mały szczegół, który wprawdzie media zauważyły, ale którego absolutnie nie rozwinęły, zastanawiając się w dalszym ciągu, dlaczego zrezygnował i czy zmieni zdanie.

P-P-PNa razie, wygląda że nie zmieni ale… Szczegół, o którym wspomniałem, to zatajenie przed koalicyjnym PSL, istnienia tegoż Planu Przebudowy Polski. Ludowcy, wprawdzie zawsze udają, że niewiele wiedzą, ale tym razem nie wiedzieli istotnie, a ich szef na dzień ogłoszenia przez premiera decyzji o reformach, wziął sobie urlop. Tu chyba, tkwi klucz do planu Tuska, gdyż ogłaszając go w tajemnicy przed koalicjantem, strzelił przyzwoicie PSL w twarz, a narzucając Ludowcom ów plan, najzwyczajniej w świecie otworzył im drzwi i powiedział - won z koalicji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.