Facebook Google+ Twitter

Tusk: To dobry rząd na trudne czasy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-16 21:12

Premier Donald Tusk pozytywnie ocenia pierwszy rok działania swojego gabinetu. Zastrzega przy tym, że na ostateczne podsumowanie przyjdzie czas po zakończeniu kadencji Sejmu.

W wywiadzie, udzielonym Telewizji Polskiej, szef rządu dodał, że Polacy wciąż wiążą swe nadzieje z rządami koalicji PO - PSL.

Donald Tusk podkreślił, że ma wysokie wymagania zarówno wobec siebie jak i swoich ministrów, co - jego zdaniem - przynosi efekty w postaci akceptacji społecznej dla rządu PO i PSL.

Odnosząc się do konfliktu na linii premier-prezydent Donald Tusk powiedział, że potrzebny jest rozejm między rządem a Lechem Kaczyńskim i opozycją. Według szefa rządu współpraca gabinetu z opozycją i Pałacem Prezydenckim będzie konieczna między innymi w kwestii wejścia Polski do strefy euro. Donald Tusk zapewnił, że chce dialogu z PiS-em w kwestii uzgodnienia spójnego stanowiska wobec tego problemu.

Według Donalda Tuska sondaże opinii publicznej wskazują na większą akceptację społeczną dla jego ugrupowania, niż to miało miejsce w przypadku partii Jarosława Kaczyńskiego. Premier zaznaczył jednak, że ocena ugrupowania nie jest równoznaczna z pozytywną oceną rządu.

Podsumowując rok pracy swojego gabinetu, Donald Tusk zwrócił uwagę, że część z zapowiadanych podczas wyborów projektów zostało już wdrożonych w życie. Zastrzegł, że choć chciałby przyspieszyć pracę niektórych ministerstw, jednak - zdaniem premiera - w kluczowych sprawach obecny rząd jest w 3/4 drogi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.