Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22597 miejsce

Tusk u Lisa straszy PSL zerwaniem koalicji

Premier zapowiedział, że zerwie koalicję z Polskim Stronnictwem Ludowym, jeśli koalicjant nie będzie chciał realizować reform zapowiedzianych przez Tuska w exposé. Przewodniczący PO wierzy jednak w porozumienie z PSL.

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiNa pytania Tomasza Lisa, co czeka Polaków w 2012 roku, premier Tusk odpowiedział, że dzięki rozsądkowi obywateli, Polska bezpiecznie przejdzie przez kryzys. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej podkreślał, że obecna sytuacja gospodarcza jest tak dobra dzięki odwadze inwestycyjnej Polaków i przyznał, że wręcz modli się, by rodacy podobnie zachowywali się w przyszłym roku.

Według Donalda Tuska, jego rząd dostosowuje działania do realnych zagrożeń, a nie do ideologii. Prezes Rady Ministrów uważa, że zakładany 2,5-procentowy wzrost PKB jest bezpieczną prognozą, co prawda można liczyć na więcej, ale Tusk ma świadomość, że ceny idą w górę i rok 2012 będzie trudniejszy od
obecnego.

Czytaj także: PSL w tarapatach. Musi oddać Skarbowi Państwa 18 mln złotych!

Z dużą krytyką spotkał się zapowiedziany w exposé projekt podniesienia wieku emerytalnego do 67 lat. Premier powiedział, że nie jest to polski wynalazek, a konieczność, którą wprowadziło już wiele państw. Powiedział też, że to jedna z najtrudniejszych decyzji jakie w życiu podjął i dlatego mężczyźni będą przechodzili na emeryturę w wieku 67 lat w 2020 roku, a kobiety w 2040, by pracownicy mogli się oswoić z myślą, że później przejdą na emeryturę. Według Tuska ma to też przekonać koalicjanta (PSL) do poparcia tego projektu. Dodał też, że jeśli Polskie Stronnictwo Ludowe nie pomoże przy uchwaleniu reform zapowiadanych w expose to, Platforma będzie zmuszona zakończyć współpracę. Jednak premier wyraził nadzieję, że koalicja będzie kontynuowana.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

emeryt
  • emeryt
  • 21.12.2011 20:22

@@roczniki 1954, 1955.
A myślicie że innych nie oszwabili ? Emerytury naliczane w tak wyśmiewanym PRL-u to złote emerytury w odniesieniu do obecnych ! Mnie poniszczyli dokumenty określające wysokość zarobków i koniec. SLD- p. Bańkowska wywalczyła co prawda żeby udokumentowany okres pracy w wymiarze zarobków był uznany wg najniższych zarobków w tym okresie. I co ? Po prostu g..... Dziwoląg Fedak pozakładała takie pułapki i po sprawie. KRUS- to oczko w głowie PSL-owskich parobasów. Spójrzcie na dyszla Waldemara, albo lepiej nie patrzcie bo grozi to wymiotami. I taki pachoł rządzi z wypierdkiem, a skutki już są bardzo widoczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rocznik 1954
  • rocznik 1954
  • 21.12.2011 18:59

Popieram wypowiedź - kobieta rocznik 1955.
Ja nie miałam również tego szczęścia, aby przejść na emeryturę w wieku 55 lat - bo zostałam przez obecny rząd okradziona - już na ten moment jestem okradziona z dwuletniej emerytury.
Jestem z rocznika 1954 i mam 38 lat pracy zawodowej.
Rząd wprowadzając ustawę, że kobieta ma pracować do 60 lat - po prostu nas tą ustawą "oszwabił" z
pieniędzy z emerytury - są to roczniki 1954,1955,1956.
Obecny rząd zapomniał, a właściwie udaje, że ustawa ta wogóle istniała i że była podana do publicznej wiadomości, że mieliśmy zagwarantowane, iż kobiety z tych roczników, które pozostaną w ZUS
- będą mogły odejść na emeryturę w wieku 55 lat i mając wymagane lata pracy i okresy składkowe.
Oszukańczy obecny rząd jest najgorszym rządem jaki mam w pamięci swoich lat !!!!!
Takie oszukaństwo nas Polek z rocznika 1954, 1955, 1956 - należy skierować do
Europejskiego Trybunału Praw Człowieka - inaczej ten rząd nas zniszczy !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kobieta - rocznik 1955
  • kobieta - rocznik 1955
  • 21.12.2011 18:43

Byłoby wielkim błędem PSL-u, gdyby poparł rząd Tuska i Komorowskiego w sprawie podniesienia wieku emerytalnego!!!

NIEKTÓRE KOBIETY Z ROCZNIKÓW 1954-1955 PRACUJĄ OD 17, 18 ROKU ŻYCIA, a wiec w obecnej chwili kobiety maja po ok. 39-40 lat pracy. Pracując do 60 roku kobieta miałaby staż ok. 44 lata pracy. To właśnie takie kobiety powinny mieć prawo do przejścia na emeryturę przed 60 rokiem życia.
PRAWIE WE WSZYSTKICH KRAJACH UE TAKI PRZYWILEJ PO 40 LATACH PRACY I OPŁACANIA SKŁADEK JEST STOSOWANY.
NASZA OBECNA USTAWA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI NIE PRZEWIDUJE. Dlatego obecnie rządzący w Polsce - czas o nas pomyśleć, a nie czekać na nasza eutanazje !!!

...........W wieku 60 lat będę miała 43 lata pracy - mam drugą grupę inwalidzką, ale dostałam tylko na rok - bo według lekarza orzecznika po roku ozdrowieję i mogę zapieprzać do 100 lat .
Dziś państwo może wobec mnie zastosować eutanazję - bo do 60 roku życia nie będę miała nawet siły i zdrowia pracować ( obecnie mam nadłamane niektóre trzony kręgowe kręgów piersiowych - ból nie do opisania. W każdej chwili może u mnie dojść do samoistnego złamania kręgosłupa. Do tego dochodzi fatalny stan kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego - to wszystko przez krytycznie głęboko posuniętą osteoporozę. Mam również zwyrodnienie stawów, nadciśnienie, 4 lata temu miałam udar. Ale muszę pracować wedle rozporządzenia Tuska i Komorowskiego !!! Nawet jakbym dożyła do emerytury, to już będę kaleką. Ale dla naszego obecnego rządu nieważne są nieodwracane zmiany chorobowe u ludzi - najważniejsze aby pracowali do momentu aż zdechną z wyczerpania i przez swoje choroby. !!!
Dodam tylko, iż nawet w czarnych myślach nie przyszło mi do głowy, że po tylu latach pracy nadal muszę pracować - według polityki obecnego rządu.
Ale dla obecnie rządzących Po-wców też nadejdzie czas rozliczenia i oby wreszcie ten niby rząd - ktoś solidnie rozliczył w najbliższym czasie.........

Kolejne sprawa dla rządzących - to odpowiedzieć Polkom rocznik 1954 i 1955, a mianowicie:
.....Naszym Prawem nabytym miało być pozostanie w ZUS-ie i nie przystąpienie do OFE w 1998 roku - i te osoby miały mieć możliwość przejścia na emeryturę na starych zasadach.....
Jakoś nikt z ustawodawców tego nie pamięta. Ludzie ci dużo stracili, ponieważ do chwili obecnej jeśli by się zadeklarowali na drugiego ubezpieczyciela, mieliby o wiele większy fundusz do dyspozycji.
Czasu się nie cofnie, a składki diabli wzięli.
Oszustwo i jeszcze raz oszustwo !!!
Kto ma nas bronić - skoro związki bronią tylko silne grupy zawodowe.
Ci, którzy w takich grupach nie są - po prostu zostały już okradzione z rocznych i dwuletnich emerytur - przez zaszufladkowanie nas do grupy pracujących do 60 lat - mimo że powinniśmy być potraktowane na starych i przejść na emeryturę w wieku 55 lat - jaką miały możliwość kobiety do rocznika 1953 !!!!!
To co robicie Polkom - woła o pomstę do nieba !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
eEmma
  • eEmma
  • 21.12.2011 09:35

Trzeba zrobić wszystko aby kilku posłów z SLD przeszło do Ruchu Palikota, W ten sposób zagrodzi się drogę karierowiczowi / karierowiczom z SLD do koalicji z PO. Są tam tacy urodzeni liberałowie którzy tylko udają lewicowe poglądy a są gotowi oskubać polskie społeczeństwo do ostatniego grosza dla dobra oczywiście ponadnarodowego kapitału i światowej finansjery. Na takich właśnie karierowiczów pan Tusk ostatnio mocno liczy. Trzeba aby polskie społeczeństwo dało władzy jasny sygnał, że takie liberalne numery u nas nigdy nie przejdą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
klemens.wadera
  • klemens.wadera
  • 21.12.2011 09:07

@ PAN ROBERT GRZESZCZYK - wczoraj 23:49 ! Ma pan absolutną rację mówiąc :" Tusk mówiąc o rozsądku obywateli miał na myśli własną durnotę w rozwalaniu gospodarki i państwa oraz siłowym forsowaniu wytworów - najprawdopodobniej nie tylko swoich konstrukcji logicznych. Niektóre z nich już się przełożyły na 20 tysięcy długu każdego z nas." itd... Trafnie pan to zauważa i dodać trzeba że koalicjant Waldemar to też kawał dyszla, ofermy robiącej wyłącznie dla siebie. Ot pachołek, proszę pana !

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 21.12.2011 06:03

Blokowanie reform może tak się skończyć. PSL to partyjka trzymająca stołki .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tusk mówiąc o rozsądku obywateli miał na myśli własną durnotę w rozwalaniu gospodarki i państwa oraz siłowym forsowaniu wytworów - najprawdopodobniej nie tylko swoich konstrukcji logicznych. Niektóre z nich już się przełożyły na 20 tysięcy długu każdego z nas. Teraz stara się nas uszczęśliwić przedstawiając kolorową wizję ściągnięcia z nas tego długu.
Już kiedyś pisałem, że człowiek który swymi działaniami naraził na koszta lub utratę mienia drugiego człowiek jest ścigany przez prawo. Herszt bandy która to zrobiła własnemu społeczeństwu jest zasłużonym przywódcą i ojcem narodu.
Dziś słuchałem Pawlaka - był dość przekonywujący. Ale Tusk ma w cylindrze Palikota i Millera - przebierających z niecierpliwością nożętami ...
Przy okazji obśmiano się z darowizn jakie czyni (dziś już tylko 6 mld euro) okradając nas przódy z zaskórniaków OFE.
Co za szczęście, że jest taki przystojny i wszyscy go kochamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Zgadzam się z KOS. Autor nie przyłożył się zbytnio. język polityki ma to do siebie, że zawiera wiele niuansów, więc trzeba go dokładnie słuchać, cytować zaś interpretować jak się uważa. Swoją drogą Tussk ma teraz SLD I Palikota co aż się palą do rządowego koryta

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
  • JW@
  • 20.12.2011 15:07

Jeśli PSL nie wejdzie z PO w ten układ ,i nie poprze tych bandyckich reform ,to ta partia ma szanse istnieć jeszcze długi czas, na scenie politycznej. Jeśli jednak PSL, zdecyduje się dalej popierać reformy Platformy,to niechybnie skończy razem z PO i wejdą w stan wiecznego spoczynku. Mam nadzieję że PSL dobrze kalkuluje na przyszłość!

Komentarz został ukrytyrozwiń
gospodyni domowa
  • gospodyni domowa
  • 20.12.2011 14:27

Niestety mam takie odczucie, że koalicjant " gra na nosie".Niektóre stwierdzenia PSL-owców wydają się jedną kpiną np. Czytałam w prasie, że KRUS nie stanowi dla budżetu wielkiego uszczerbku?. Pan Minister Pracy waloryzuje / chyba bezprawnie/ renty i emerytury kwotowo czyli" czy się stoi czy sie leży to samo sie nalezy". Przysłowie przypomina mi czasy, które były podobno bardzo niesprawiedliwe.
Koalicjant moim zdaniem jest w koalicji aby obronić swoje interesy.