Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

105886 miejsce

Tusk ukrył przed opinią publiczną załącznik do paktu fiskalnego?

Chodzi o dodatkowy protokół dołączony do paktu fiskalnego, opisujący procedury stawiania państw łamiących postanowienia paktu przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości. Do tej pory opinia publiczna nie wiedziała o istnieniu tego załącznika.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaPakt fiskalny budzi duże emocje w polskim Sejmie. Jedni uważają, że jego podpisanie jest zaprzaństwem; drudzy, wręcz przeciwnie, że to właściwy kierunek obrany przez Donalda Tuska.

Tymczasem media podały informację, że Donald Tusk oprócz samego traktatu, podpisał również dodatkowy dokument załączony do nowej umowy regulującej funkcjonowanie UE i nie poinformował o tym Sejmu.

Posłowie PiS chcą powołać komisję śledczą w tej sprawie- informuje niezależna.pl.

Donald Tusk wszystkiemu zaprzecza, i informuje, że nie podpisał niczego, co było poza obszarem samego traktatu. W jego ocenie, takie spekulacje wynikają albo z braku kompetencji, albo ze złej woli.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Benedykt Present
  • Benedykt Present
  • 19.03.2012 15:45

Demokracja to rządy ludu. Kiedyś lud zbierał się na placu (agorze) i głosował przez podniesienie rąk lub podział fizyczny; ci co "za" przechodzili na lewo, ci co "przeciw" - na prawo. To była demokracja! Dziś mamy Internet i ja widzę w nim dużą sznsę na taką właśnie starożytną demokrację ateńską (czyt. uczciwą). Pi razy oko szacuję, iż na polskich portalach jest 90% wpisów na "nie" premierowi Tuskowi i Uni Europejskiej, a jednak machina unijna się kręci, premier swoje robi. Nikt "szaraczków" nie pyta się czy kochają polski język, polską narodowość, polskie obyczje - chcą nas zrobić Europejczykami. Nie wierzcie politykom! Internet to potęga. Wszędzie dobrze, ale w domu własnym - w Polsce - najlepiej!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 17.03.2012 06:15

Tusk największy zdrajca Polski,chętnie kopnę w stołek na którym będzie stał z liną na szyi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Platwus Obywatelski
  • Platwus Obywatelski
  • 16.03.2012 21:16

Załączniki i aneksy do umów to ich specjalność. Premie dla Kaplera i innych prezesów kosztowały nas miliony aneks do umowy podpisany przez Ministra Drzewieckiego z PeO, choć on się do tego nie przyznaje. Już miliardy kosztowały nas aneksy w MSWiA jeśli chodzi o przetargi na informatyzację, no ale teraz jest nowe ministerstwo i Boni mówi proszę nas nie mieszać do tamtych , my to nie oni , my jesteśmy tu nowi. No pakt fiskalny 6,5 miliarda ciekawe ile będzie nas kosztował załącznik do paktu fiskalnego ? Lub ciekawe za ile można kupić stanowisko szefa Komisji Europejskiej ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuba Wpolski
  • Kuba Wpolski
  • 16.03.2012 19:53

Następny rząd będzie miał spaloną ziemię po Platformie. Co te Matoły wyprawiają; przechodzi ludzkie pojęcie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
(***)
  • (***)
  • 16.03.2012 19:45

To co podpisuje ten matoł wyjdzie dopiero po zmianie rządu. Gorzej będzie jak się okaże że kasa państwa jest pusta. Ten rząd ma wielkie szanse stanąć jako pierwszy przed sądem powszechnym i tego nieudacznikom i leniom życzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 16.03.2012 18:08

Oto jak się kupuje stanowisko w UE.I dziwicie się że bardzo go tam lubią.Chociaż sekretarzem generalnym raczej nie zostanie .Jest jednak zbyt dużym frajerem i Niemcy postawią na kogoś bystrzejszego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gucio
  • gucio
  • 16.03.2012 17:28

kim dzong kacza rzeczywiscie nigdzie nie zapraszaja.to o czyms swiadczy

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 16.03.2012 15:12

@ R Kowalski , nie cytuj tych pisowskich mediów bo to same zmyślone hasła. A co Tusk mówił na Konferencji prasowej ? Może jakieś dementi plotkarzu ! To tak ,jak Rzepa zmyśla o stołkach dla Tuska w Unii ! Kaczora nikt nie zaprasza ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
  • Jurek Malicki
  • 16.03.2012 13:09

Platforma łamie wszelkie procedury ,rządzi bez uzgodnień z opozycją i Parlamentem. Taka jest demokracja w wydaniu PO i Tuska .Głupota połączona z matolstwem i kompletną ,nieznajomością prawa??

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Stańczyk
  • Jan Stańczyk
  • 16.03.2012 13:07

Tusk to szkodnik indywidualista , nie liczący się w ogóle z opinią Polaków. Swoich z Platformy może lekceważyć ale społeczeństwo polskie