Facebook Google+ Twitter

Tusk uspokaja: Nikt w Polsce na Euro 2012 nie będzie zagrożony

Do Euro 2012 pozostało niewiele czasu, a tu nagle zaczęły się pojawiać różne głosy płynące z Anglii sugerujące, że u nas i na Ukrainie panuje rasizm i dlatego "lepiej nie jechać do Polski na Euro 2012, bo można wrócić w trumnie". W ten sposób kibiców straszy stacja BBC.

Sonda

Czy turyści powinni obawiać się rasizmu i antysemityzmu w Polsce?

Tusk uspokaja: Nikt w Polsce na Euro 2012 nie będzie zagrożony / Fot. PAP/Radek PietruszkaPremier Donald Tusk, który od dwóch dni przebywa służbowo we Włoszech, po zakończeniu polsko-włoskiego międzyrządowego szczytu, wystąpił wspólnie z premierem Włoch Mario Montim na konferencji prasowej.

Zapytany przez dziennikarzy, co sądzi o opinii byłego kapitana drużyny piłkarskiej Anglii - Sola Campbella, który w BBC przestrzegał, że "lepiej nie jechać do Polski na Euro 2012, bo można wrócić w trumnie" - odpowiedział, że to nieporozumienie. Zdaniem Campbella, UEFA zrobiła błąd, dając prawa "organizowania Euro 2012 Polsce i Ukrainie", gdyż oba te kraje wciąż "nie wytrzebiły rasizmu" i m.in. przez to "nie zasługują na wyróżnienie".

Premier Donald Tusk powiedział dziennikarzom, że "rasizm nie jest w polskim zwyczaju. "Nikt, kto przyjedzie do Polski na Euro 2012, nie będzie w żaden sposób zagrożony" - zapewnił 29 maja we Włoszech. Szef rządu podkreślił, iż jest "pod przykrym wrażeniem publikacji, a ostatnio także telewizyjnego materiału wyemitowanego przez BBC".

Przywołał fakty licznej obecności w Krakowie młodych Anglików w każdy weekend przez okrągły rok i zaznaczył, że nigdy nikomu nic się nie stało. Zastrzegł, że mówi to szczególnie pod adresem angielskich turystów i kibiców, bo w materiale BBC występuje Kraków jako miasto, które "ilustrowało problem zagrożenia rasistowskiego w Polsce".

Premier zwrócił uwagę na to, że Polskę rocznie odwiedza około 100 tys. młodych ludzi z Anglii, ludzi "bawiących się z nadzwyczajną swobodą" i zawsze - jak podkreślił - są oni u nas przyjmowani i traktowani bardzo gościnnie. "Nie mieliśmy nigdy - podkreślam nigdy - ani jednego zgłoszenia, ani jednego incydentu na tle rasowym, który zostałby zgłoszony przez choćby jednego brytyjskiego turystę" - oświadczył premier Tusk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

@dżonnyCanada Dzisiaj 10:00

Gdybyś anonimie nie napisał zupełnie nieuzasadnionych wulgaryzmów, (a tak w ogóle, czy istnieją jakieś uzasadnienia dla wulgaryzmów?) to mógłbym ci udowodnić, że to nie jest wyimaginowana Polka z Toronto. Ale na tym poziomie, to nie będę z tobą dyskutować. Zostałeś po prostu wykasowany.

Komentarz został ukrytyrozwiń
garsonne
  • garsonne
  • 31.05.2012 11:25

Seigneur! Vous embrasser dans les lecteurs cul!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@potato Dzisiaj 10:10
Pełna zgoda.
Wczoraj rozmawiałem z młodą kobietą Polką z Toronto, która osiedliła się tam na stałe. Powiedziała, że często jej zadają pytania o Polskę, z których wynika, iż jest ona tam postrzegana jako siermiężny kraj, gdzie pasą się krowy na rozległych łąkach i po zagrodzie biegają stada kur. Nawet zadawano jej pytania, dlaczego nie nosi pasiastego ubioru, bo "wy do tradycji tacy przywiązani". Jeszcze do tego "wybraliście ten hymn na Euro 2012 taki obciachowy, że ten wizerunek Polski nijak wśród Kanadyjczyków nie da się tak łatwo zmienić, wręcz utwierdza ich to w swoim przekonaniu" - powiedziała mi z nutką żalu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
potato
  • potato
  • 30.05.2012 10:10

@Marek Chorążewicz Wczoraj 23:49
P.Marku ale to było w latach osiemdziesiątych!Zdajesz sobie p. sprawę,że przez ten okres wszelkie uwarunkowania dla tego kraju zostały zmienione.Dobrobyt się kurczy a przyzwyczajenia pozostają i na siłę szuka się winnych.Afrykanów pozostawia się w "poprawnosci",bo trudno burzyć nastroje szukając nadal wpływów i zasobów na ich terytorium,ale winnego społeczeństwu trzeba podać na talerzu(i tak nie odróżni niewykształcone społeczeństwo naciąganych teorii) ,więc kogo wskazać Europę Wsch.szczególnie Polaków bo ich tu najwięcej i to my jestesmy winni,przywożąc najgorsze nawyki,niechęć do pracy wyrosłą w komunie,nietolerancję do Żydów rozszerzoną w ostatnich latach na inne narody,przemoc,mordy,brud,prostytucję.Wyciąga się jednostowe grzeszki generalizując na całe społeczeństwo.Tylko nieliczni, bez przebicia, stawiają odpór temu zalewowi fałszywych informacji.Dla nich nadal jestesmy krajem zacofanym gospodarczo,kulturowo.
Inną sprawą jest nałożenie w czasie igrzysk sportowych, jeżeli znaczna grupa zdecyduje się na wyjazd do Polski, skurczą swoje zasoby finansowe na własne,a gadżety, bilety,baza restauracyjna czekają. Proszę też zwrócić uwagę,że wszystko to się dziać będzie w" sezonie ogórkowym",potrzeby finansowe na spędzenie wakacji są duże a ubożejące społeczeństwo już z wielkim trudem otrzymuje kredyty,bo oszczędnosci to oni nie mają w przeciwieństwie do Polaków(tak, tak! wiedza o oszczędnosciach to też z mediów[żyją z zasiłków tak dobrze,że gromadzą funty, co prawda w ich bankach,ale ile ich wywożą do kraju ojców pogarszając ich gospodarkę!!!!])

Komentarz został ukrytyrozwiń
BYDŁOSZEWSKI
  • BYDŁOSZEWSKI
  • 30.05.2012 08:23

" PO lska TO DZIKI KRAJ"...........DOBRA REKLAMA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdjęcie do artykułu muszę przyznać, doskonale dobrane:) Szczególnie ładnie wygląda na migaczu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mamy co się przejmować, że jakaś tam podrzędna stacyjka BBC (Bolshevik Brodcasting Corporation) straszy naszych potencjalnych dostarczycieli twardej waluty... Sami Brytyjczycy już w latach 80. mówili, że BBC nie jest już "wzorcem metra". Spoko Euro Koka!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Głupota, chamstwo i nietolerancja nie mają legitymacji partyjnych. Pozostaje mieć nadzieję, że zwycięży zdrowy rozsądek choć coraz bardziej obawiam się, że "coś" się stanie. Niestety

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Balicki
  • Marek Balicki
  • 29.05.2012 23:08

Ludzie zdychają z głodu ,emeryci nie mają na lekarstwa ,bezrobocie sięga 13% a oni nam ME urządzają.

Stadiony jednorazówki - po ME będą stały opustoszałe jak dawniej stadion 10 lecia w Warszawie; bo nie będzie
co z nimi zrobić. Trzeba będzie je rozebrać za ciężkie pieniądze. Tak stało się w Portugalii i Grecjii. Władowali steki miliardów euro ,a teraz rozbierają je bo kryzys."Cieszmy" się ,a ludzie zdychają z głodu "cieszmy" się jak małpy ,a kryzys za pasem ,cieszmy się jak idioci, bo tak nam każe Tusk ,cieszmy się a po ME będziemy pluć na ten rząd bo nie będzie, za co żyć. Grozi nam wariant grecki .... cieszmy się jednak, bo tak każe nam Tusk ,cieszmy się jak idioci ....cieszmy się!

Komentarz został ukrytyrozwiń
potato
  • potato
  • 29.05.2012 23:04

...Jak powiedział - rasizm nie tylko nie jest w polskim zwyczaju, ale również nie mamy zwyczaju "wypominać innym krajom tego typu zdarzeń, chociaż wiemy, że mają one miejsce. W Polsce są wyjątkową rzadkością". Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało, że prześle do stacji BBC treść sprostowania w sprawie fałszywego materiału z wypowiedzią piłkarza Campbella....
Przemówił!Nareszcie jakis odpór dla agresywnosci mediów UK.Anglicy używają sobie na emigrantach wschodniego eurolandu do woli, napędzają działania władz i odwrotnie pewne posunięcia władz prasa usprawiedliwia i upewnia o słusznosci tych posunięć.Fałszywa poprawnosć i usmiech jest wystudiowany do perfekcji od elit do nizin społecznych.Utarło się że rasizm dot.kolorowej nacji ale na białej odbijają bezczelnie,dając upust najbardziej perfidnemu rasizmowi jaki można sobie wyobrazić

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.